Skocz do zawartości
Sony XperiaSP

Problemy z diodami/iluminacją po aktualizacji

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Mam problem z iluminacją w mojej Xperii SP ... Przed aktualizacją do 254 przy włączonym trybie Stamina podczas powiadomień diody (3) działały jak należy w chwili obecnej gdy Stamina jest na off sms sygnalizowany jest tylko 1 dioda natomiast po włączeniu staminy w ogóle ... Czy ktoś ma podobne problemy i czy jest jakieś wyjście z sytuacji oprócz instalacji dodatkowych programów??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    stusu

Wszyscy po aktualizacji mają dokładnie tak samo... jedyne wyjście dodatkowa apka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zibiss

@up Niekoniecznie kolejne apki.

Root naturalnie wymagany ;)

Ja idąc za radą opisaną w wątku: [Mod] Led notification in Stamina Mode for Xperia P - xda-developers

1. Pobrałem plik SuperStamina.apk

2. Wszedłem za pomocą root browser w /system/app i zmieniłem nazwę (tak na wypadek wszelki) superstamina.apk na backup_superstamina.apk

3. Wrzuciłem pobrany załącznik za pomocą root browser do /system/app i sprawdziłem czy plik posiada uprawnienia: rw-r--r--

4. Resecik.

U mnie śmiga. Mryga co prawda jedynie środkowa dioda ale mryga w kolorze jaki zdefinowany jest w opcjach powiadomienia czyli kolor taki jakie było pierwsze zdarzenia.

Jak na moje potrzeby na razie spełnia swoją rolę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    stusu

Może i to działa ale

po 1: trzeba mieć roota,

po 2: takie rozwiązanie ma mniejsze możliwości niż dodatkowa apka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zibiss

@ up. Co więcej oferuje ci darmowa apka? Dla mnie generuje kolejne procesy w tle.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    stusu

Chociażby możliość wyboru dowolnego koloru dla dowolnego powiadomienia, częstotliwości migania, intensywności światła.

Co do kolejnych procesów, nie zauważyłem wzrostu zużycia baterii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zibiss

@up kolor dowolny w wersji free czyli biały. Ja piszę o "Illumination Bar Notification", dodatkowe kolory poza białym daje wersja płatna.

Spytam ciebie o jedną rzecz. Podczas twojej nieobecności przyszedł:

1 SMS,

2 MMS

3 no i masz do kompletu nieodebrane połączenie.

W jakim kolorze świecą ci diody? Masz trzy różne, cykliczne, notyfikacje wizualne naprzemienne? Czy masz notyfikację z pierwszego zdarzenia? W tym przypadku SMSa?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    stusu

Szczerze to jeszcze mi się nie zdarzyło, żebym miał kilka powiadomień na raz (telefon cały czas jest pry mnie i jak tylko coś się pojawia to to odczytuję) ale sprawdzę. Z 2 strony co za różnica jak wyświetla powidomienia? Jest jakieś to je odczytuję.

Illumination bar w wersji darmowej ma więcej kolorów niż tylko biały. Wystarczy w ustawieniach wybrać xperia U/J. W wersji płatnej mamy do wyboru "całą" paletę RGB.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy to normalne ze u mine po instalacji apka dioda nie miga tylko swieci na stale ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    stusu

Illumination bar w wersji darmowej ma tylko ciągłe świecenie, w płatnej możesz sobie to ustawiać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi