Skocz do zawartości
robocop45

[Xperia E] warto ją kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam się do kupna tego telefonu za 400zł, nowy, z orange niestety. Mam kilka pytań.

Warto go kupić?

Aparat posiada AF?

Jak z jakością wykonania?

Podczas muzyki są jakieś dziwne szumy?

Działa płynnie?

Jak poradzi sobie z NFS Most Wanted?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja jestem ze swojego zadowolony. Jak za tę cenę, to telefon super. Aparat nie posiada AF. Na jakość wykonania nie narzekam. Nie zauwazyłem żadnych luzów ani innych. Odtwarzacz dobrze gra, nie miałem z nim problemów. Czy działa płynnie... To zależy jak go obciązysz :D 512mb ram to nieduzo, ale w zupełnosci wystarcza do codziennego uzytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak obciążę? PowerAMP + GG + Opera Mini.

Ma jakieś szkło na ekranie? Czy tylko zwykły, miękki plastik?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MrKejk

Posiadałem ten telefon ok. miesiąc. Wykonany jest z dość dobrych tworzyw, ale mój egzemplarz po mocniejszym uścisku skrzypiał. Wydajność telefonu też nie powala. Przy Temple Run 2 w dalszej części planszy gra już miała mniejszą ilość klatek, ale przy mniej wymagających gier dawał radę. Aparat nie posiada AF, a zdjęcia robi średnie. Na ekranie telefonu niby wyglądają dobrze, ale jak obejrzysz na ekranie telewizora to już tak dobrze nie jest. Szkła nie ma, ale chyba posiada folię na ekranie. Po miesięcznym użytkowaniu bez żadnych futerałów i noszeniu w kieszeni ekran nie miał żadnych rys.Dźwięk z głośników jest dość dobry. Jeśli szukasz nowego telefonu do ok. 400 zł to myślę że to będzie dobry wybór.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Telefonik jest ok tylko stock nie nadaje się do używania zacina dusi się na cm 10.1 już jest ok i telefon lata.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Telefonik jest ok tylko stock nie nadaje się do używania zacina dusi się na cm 10.1 już jest ok i telefon lata.

Przepraszam że poza tematem ale skąd wziąłeś CM10.1 na XE?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

w temacie Xperii E, pozwole sobie dorzucić swoje "3-grosze".

Posiadałem Xperię E Dual od kwietnia tego roku i korzystałem z niej jako z głównego telefonu.

Na początku:

Telefon kupiłem w markecie z agd i rtv (nie w tym "nie dla idiotów")...Na początku całkiem ładnie się sprawował - w miarę szybko jak na Single Core 1GHz i 512RAM przy antku 4.0.4.

Programy:

Na telefonie, tak naprawdę miałem 4 ponadstanowe appki : 2 gry, janosika i task manager (<- ten ostatni - baardzo przydatny). Smart służył mi do podstawowych czynności komunikacyjnych (sms, telefon) + janosik (w gry może zagrałem parę razy na początku i potem po prostu leżały nieużywane).

Użytkowanie:

Wyświetlacz w tym telefonie, niestety pozostawia wiele do życzenia...Mam na myśli to, że w słoneczny dzień, na dworzu (nawet w czasie jazdy z janosikiem) bardzo słabo czytelny wyświetlacz - naprawdę, trzeba się natańcować z nim w słońcu, by coś zobaczyć na ekranie. Po tych kilku miesiącach użytkowania, system strasznie się spowolnił (przybyły smsy, zdjęcia itp.) przy czym podkreślam, było sporo miejsca w pamięci telefonu.

W ostatnich tygodniach zdarzały się sytuacje, że gdy wcisnąłem słuchawkę by wykonać połączenie, musiałem czekać około minuty - dwóch - nim na ekranie pokazała się klawiatura i lista połączeń.... Niestety z smsami było podobnie - po wciśnięciu koperty od smsów - minuta-dwie - nim się załadowały...Masakra poprostu... Żeby tego było mało - co chwilę na ekranie wyświetlał się komunikat, że "aplikacja FB przestała działać...", "Aplikacja Youtube przestała działać", Google+ i tak w kółko losowo... oczywiście naciskałem "ZATRZYMAJ" - telefon zaczynał chodzi normalnie, a po kilku chwilach znowu te same komunikaty...Wierz mi lub nie - potrafi to wyprowadzić z równowagi - tym bardziej wtedy - kiedy musisz pilnie wykonać połączenie...Kolejna sprawa, to zasięg. Wchodząc do galerii - gubiłem zasięg (ok mógł być słabszy zasięg sieci), a po wyjściu z galerii telefon pokazywał pełny zasięg, ale....tak naprawdę go nie było...nie można było wykonać połączenia, bo było info, że sieć jest niedostępna - ratował jedynie restart urządzenia... Zdarzyła się też sytuacja (na początku), że dopiero po 2h jak byłem w domu zasięg naprawdę sam powrócił (mimo, że mieszkam bardzo blisko nadajnika sieci) - a dowiedziałem się o tym, jak zaczęły przychodzić smsy o nieodebranych połączeniach z ostatnich 2h...

System:

W zeszłą sobotę podpiąłem telefon do komputera, by zgrać zdjęcia i mym oczom ukazała się informacja, że jest update do mojego telefonu (w końcu!). Przeprowadziłem aktualizację i licząc, że się polepszy itp. Jednak.... było na odwrót...telefon zaczął pracować jeszcze gorzej...te same komunikaty (FB, G+, YT) - tylko częściej...Oczekiwanie na załadowanie się listy połączeń czy wiadomości - dłuższe...na koniec okazało się, że nie mogłem odbierać mms'ów - mimo, że konfiguracja sieciowa była ok...

Podsumowanie:

Osobiście odradzam ten telefon... Można go kupić w okazyjnej cenie co prawda (sam kupiłem go za niecałe 600zł) - jednak nie spodziewaj się, że będzie to super smart...Co prawda ma te "minimalne wymagania" sprzętowe dla antka 4.0 - jednak te minimalne są tragiczne...Może i wystarczyło dać reset telefonu do fabrycznych - jednak ja po prostu nie po to kupiłem telefon, by cyklicznie co 4 m-ce go resetować...zrozumiałbym taką konieczność chociażby po 1-2 latach - ale nie po 4m-cach... Dodatkowo tzw. "common issue" z telefonami dual sim, czyli nie dzwoni dzwonek na karcie głównej, jak chodzi internet z karty drugiej, itp. (ja używałem 2 kart: 1-telefon, 2-internet)...

Ogólnie, ja już nie mam tego smarta - w sensie nie używam...bo się popsuł :E

Teraz moja Xperia E tak wygląda:

Xperia E

Chcesz zaoszczędzić sobie nerwów i spokoju - dołóż kase do czegoś o większych parametrach...

Ja nie zraziłem się do Sony jakoś - teraz mam Xperię SP (na sieci droższa o około 400zł od E dual) i chodzi bajecznie, ale o nim - to już w odrębnym temacie możemy pogadać.

Pozdrawiam

EzioAuditore

P.S.

Gdybyś miał jakieś inne pytania co do XED - pisz śmiało, pomogę i odpowiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Przepraszam że poza tematem ale skąd wziąłeś CM10.1 na XE?
    Sorka że tak długo z xda napisz na pw podam linki i jak go wgrać żeby wszytko śmigało tylko jest jeden minus nie działa broda z tymi kolorami pod ekranem a tak to all działa

@up

Dafuq wgraj sobie 4.11 i będzie trochę lepiej.

Edytowane przez Raciborski
    Regulamin pkt. 4.6 Pisząc odpowiedź na ostatni post w temacie, nie cytujemy go w całości...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dafuq wgraj sobie 4.11 i będzie trochę lepiej.

Too late, spójrz na link: Xperia E <- tak teraz wyglada moja XED :)

Edytowane przez EzioAuditore

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    carmel

Temat został wyczerpany,w razie potrzeby odblokowania proszę pisać do moderatora.

<Xperia E+Tapatalk>

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x