Skocz do zawartości
Doominq

KERNEL [4.4]] M-Kernel - a67 [WiFi/3G] [1/11/14]

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli masz problemy z częstotliwościami, to uruchom, ja tego nie zaznaczyłem i wszystko jest ok. A czy zaznaczyłeś ustawianie 1300 przy starcie systemu i opóźniłeś o 5 sekund ?? jeśli tak, to spróbuj zwiększyć opóźnienie do 10 sekund i powiedz co wtedy będzie. Jeśli do tej pory nie miałeś zadnego problemu z trzymaniem ustawień, to nie musisz zaznaczać blokady taktowania i lepiej tego nie robić, jeśli nie ma takiej potrzeby.

Ninja core ? możesz mi wytłumaczyć? Bo przyznam, że pierwszy raz spotykam się z takim określeniem :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co wiem to dodatkowy rdzen w tegrze ktory przejmuje dzialanie w deep sleep minimalizujac uzycie baterii i np odpowiada za dotyk zeby nie obciazac glownego procesora.

@em1L

Mozna bez problemu uzywac go na stockowym romie (wgrywasz przez cwm lub fastboot na odblokowanym BL)

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    em1L

@up

wgrałem przy pomocy twrp. Na razie zaczynam z przeróbkami tableta, nie mam już gwarancji więc można się pobawić.

Muszę jeszcze poszukać jakiegoś ciekawego romu pod wersje 3g.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aaa, o to chodzi. W takim razie wykorzystuje, tylko w N7 jest to nazwane LP Core :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po podkręceniu otrzymałem w antutu v4 wynik 14,8k pkt (CPU - 1.3, GPU - 446). Na agresywnym OC (CPU - 1,5, GPU - 520) miałem 16,5k - jednak tablet mocno sie grał i nie chciałem ryzykować.

Czy to dobry wynik jak na takie OC? Nie zależy mi na długiej pracy na baterii bo mam stacje dokującą, a wynik 5 czy 6h na włączonym ekranie jest imponujący względem nexusa 4 i jego marnych 2-2,5h.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiem tak, na stockowym ROMie wyciągniesz jakieś 12-13k pkt. Na customie ze stockowym kernelem jakieś 13-14 (zależy jaki custom).

Także dzięki M-kernelowi zyskujesz jakieś +/- 1 k pkt, to chyba niezły wynik prawda ?:)

Ja na Purity + M-Kernel @1,3 GHz CPU i 446 GPU wyciągam jakieś 15 k pkt. Moim zdaniem nie warto na razie katować N7 podkręcaniem. Nie ma na dzień dzisiejszy gry z którą by miał problemy w takiej konfiguracji. Za jakiś czas pewnie trzeba będzie podkręcić zegary, ale na dzień dzisiejszy to w zupełności wystarczy :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Da sie jakoś zapisać konfiguracje kernela w trickster mod? Troche trzeszczy mi obudowa i chyba bede wysyłał na gwaracje, więc miło by było po tym przywrócic wszystko jak jest (dodatkowy backup do tego z cwm)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oj raczej nie, niestety. Być może w wersji premium... w darmowej nie widzę nigdzie takiej opcji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ja wls tez nic takiego nie widzialem. Pozostaje titanum backup calej apki.

Kernel ogolnie bardzo na +, sam z siebie tak duzego wzrostu wydajnosci nie daje, ale mozliwosc podkrecania to juz jednak coś.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kon82
    Oj raczej nie, niestety. Być może w wersji premium... w darmowej nie widzę nigdzie takiej opcji.

W wersji premium też tego nie ma.

Testował ktoś różne wartości read ahead buffer?

Jakoś nie mogę dojść do 10h nawet z 2 rdzeniami na 860... może z znacie coś sprawdzonego bez znacznej utraty wydajności?

Wysłane z mojego Nexus 7

Edytowane przez kon82

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi