Skocz do zawartości
Layio

Spis zamienników standardowej klawiatury

Rekomendowane odpowiedzi

timbu

hej,

klaw: swiftkey - nie mogę doszukać się opcji "szybkiej zmiany języka" Muszę za każdym razem wchodzić w ustawienia klawiatury? Dzięki bardzo

i mało pytanko offtopic:"czy jest jakaś oficjalna obszerna instrukcja do androida"? Pomijaj wiki, gdzie jest sporo rzeczy, ale również sporo nie ma.

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdzilem obie alternatywne klawiatury. Pod wzgledem funkcjonalnosci nie mam zadnych zarzutow - obie sa na podobnym, bardzo wysokim poziomie. Ladny wyglad, dobre rozlozenie klawiszy, pare fajnych dodatkowych opcji. I co wazne, obie dzialaja bardzo szybko na moim zlomowatym HTC Wildfire - zauwazalnie szybciej niz domyslna klawiatura HTC (ktora nota bene moglaby byc znacznie lepsza jesli chodzi o funkcjonalnosc, chociaz slownik ma b. dobry). Gdy pisze w jezyku angielskim, podpowiedzi dzialaja jak marzenie - nie jest to moze poziom SwiftKey*, ale wszystko wchodzi pieknie, praktycznie wcale nie musze nic poprawiac. No cud miod.

Tylko te cholerne polskie slowniki... w obu aplikacjach sa skandalicznie slabe. Zdaje sie, ze nie uwzgledniaja w ogole odmiany czasownikow - za kazdym razem wychodzi mi bezokolicznik. Z poczatku myslalem: "a co tam, dodam pare slow i za jakis czas bedzie ok". Ale okazuje sie, ze przy kazdym smsie trzeba dodawac podstawowe slowa - typu "Poszedłem", "Zrobię", "Komputera" itp. itd... Tego jest za duzo - nie da sie korzystac.

Teraz pytanie: czy mozemy cos z tym zrobic? Pisanie komentarzy w markecie chyba raczej nie przyniesie skutkow. A moze da sie przystosowac jakis open-source'owy slownik jezyka polskiego do dzialania z ktoryms z tych programow? To sa naprawde swietne klawiatury - pisanie w nich po angielsku to sama przyjemnosc. Ale poki co dla nas, nie-gęsi, sa one w zasadzie bezuzyteczne...

Pozdrawiam

* z przyjemnoscia korzystalbym z SK, ale niestety na leciwym Wildfire dziala ciut za wolno. Nie ma moze dramatu, ale klawiatura to jest cos, co IMO musi dzialac bez najmniejszego opoznienia.

P.S. Jesli znacie jakas inna klawiature qwerty, ktora ma dobry slownik PL i dobra funkcjonalnosc, sugestie oczywiscie mile widziane :). (Better keyboard nie dziala na Wildfire)

edit: Go Keyboard wydaje sie lepsza, poniewaz juz teraz podaje podpowiedzi do odpowiednich znakow z ogonkami - przykladowo mozna napisac "laka", zeby podpowiedzial "łąka". Smart Keyboard tego nie potrafi - trzeba recznie zaczac od litery "ł". Zdaje sie wiec ze lepiej byloby sie skupic na Go Keyboard.

Edytowane przez peterabelard

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    chudi

A czemu nie ma nic o "klawiaturze" graffiti? Lepsza na pewno od 8pen.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak wyłączyć znaki pl w klawiaturze go keyboard? Oraz jak ustawić żeby po kliknięciu spacji była ona od razu wstawiana? Bo teraz po kliknięciu spacji zostaje tylko wyraz ze słownika i to jest uciążliwe żeby za każdym razem dwa razy klikać spację.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    A czemu nie ma nic o "klawiaturze" graffiti? Lepsza na pewno od 8pen.

Ten mechanizm jest też w flexT9, ale bez słownika szybkie to nie jest. W polskim - do wpisywania długich haseł, zgodnie z zasadami - bez ładu i składu. Tu T9 i podpowiedzi przeszkadzają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    noriad

Mam pytanie co do klawiatury "słownik XT9 wprowadzanie tekstu" (jedna ze standardowych w ZTE blade) - w jaki sposób dodawać swoje słowa ? I czy jest możliwość importu swoich słów w np. txt ?

I jeszcze drugie pytanko - czy istnieje jakaś klawiatura z układem "telefonicznym" (układ 3 liter na klawisz) z sensownym słownikiem T9/możliwością dodania swoich słów w txt/coś w tym stylu ?

Od razu mówię - htc ime jest super, poza znikającym słownikiem co dla mnie niestety ją dyskwalifikuje :dobani:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W go keyboard wlaczasz wsparcie lokalne zaznacz polski, piszesz z ogonkami wysyla bez. Klawiatura ma duzo bajerow, smieszne czcionki,rozne emoty, swype. Moim zdaniem ciekawa. Tylko przy CM 7,czasem mi ja zamyka?

Wysłano z HTC Wildfire

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W jaki sposób mogę zmienić wielkość liter oraz zmienić słowo na inne proponowane przez T9? Przykładowo: Piszę sms: „Ala ma kota” i chciałbym po napisaniu zmienić na „ALA na Kota”. Mam klawiatury Samsung, Swype, Go Keyboard i Smart Keyboard Pro. Udało mi się to zrobić tylko na klawiaturze Smart Keyboard Pro. W przypadku zmiany słowa wystarczyło tylko kliknąć na nie i wybrać inne z listy. Natomiast jeśli chodzi o zmianę wielkości, to po kliknięciu na słowo musiałem wcisnąć lub przytrzymać Shift i dodatkowo jeszcze kliknąć na ten wyraz na liście proponowanych słów. Jednak o prostocie i szybkości mówić nie można… Miałem nadzieję, że wystarczy tylko kliknąć na wyraz i wcisnąć Shift, jednak tak nie jest :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W najnowszym Swype 3.26 po napisaniu wyrazu jedziesz palcem od znaczka Swype do Shifta i wybierasz z jakich chcesz liter go mieć. Możliwe że w 3.25 też to jest,w starszych wersjach nie ma.

Swypnięte Bladym

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi