Skocz do zawartości
maciek0097

Telefon Ci się zacina, restartuje, nie włącza się idt.? Przeczytaj!

Rekomendowane odpowiedzi

JustArchi

http://forum.android.com.pl/f551/cm-10-2-selfkang-19-10-13-archidroid-v2-2-1-elastyczny-stabilny-zoptymalizowany-wspaniaa-y-314567/

A tu masz temacik.

Na początku może być nieco "dziwnie", ale po tygodniu używania AD 2.X nigdy więcej nie będziesz chciał wrócić do touchwiza. Ot, taka magia.

A AD cieszy się ogromną popularnością również na xda, ma najwięcej followerów, przebijając tym samym oryginalny CM 10.2 (na sgs3 rzecz jasna). Uznaję to za ogromny sukces.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok bardzo dziekuje za te cenne informacje. Czy custom robi sie na zrotowanym systemie? I dlaczego jest tak malo wolnej pamieci ram? Czy tak musi byc? A chcialem kupic i9305 z 2 gb ram...

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    seba112

Żeby wgrać custom musisz mieć CWM (recovery), najlepiej Phillz.

A z tym ramem to tak jest :P

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    JustArchi

Touchwiz na dzieńdobry pożera Ci ok. 500 MB ramu, bo jest to rom Samsungowy, przeładowany bloatwarem i niezoptymalizowanymi funkcjami. De facto zostaje Ci ok. 200 MB ramu na wszystko.

ArchiDroid 2.X dla tego przykładu bazuje na moim własnym kodzie źródłowym i jest oparty o CM'a. Różnica jest taka, że na dzieńdobry ramu masz 500, a i wszystkie operacje są zoptymalizowane pod kątem urządzenia, jak i samego kodu.

Po prostu sprawdź, porównaj i sam ocenisz co jest lepsze. Droga powrotna zawsze stoi otworem. Wszystko masz w kompendium, włącznie z drogowskazem. Jak przeczytasz dokładnie całość to będziesz wiedział co i jak (i to że np. roota nie potrzebujesz). Możesz pominąć aktualizację bootloadera bo już masz xxemg4.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok dzieki jeszcze raz. Szczerze mowiac jestem w szoku bo wydajac 1,5 k na fona oczekiwalem czegos wiecej (plynnosci). Zona ma s3 mini i z 786 ma 380 mb wolnosci... Zero zamulania. Sprobuje ArchiDroid-a i potestuje. Jak nie przypasi to ios. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Abu szybciej wychodzić przyciskiem HOME - wylacz w ustawieniach S VOICE uruchamianie poprzez podwójne naciśnięcie HOME. Bo z włączonym tym wucjpdzi tak długo ponieważ po 1 naciśnięciu czeka czy będzie drugie naciśnięcie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, może głupio zapytam, ale nie wiem na co się zdecydować odnośnie problemu opisywanego w temacie.

Mój telefon nie wykrywał mi słuchawek więc po poczytaniu przywróciłem go do ustawień fabrycznych. Wszystko zaczęło działać więc zacząłem używać go na nowo. Niestety ostatnio załapał bootloopa i jako, że nic z nim nie robiłem innego, to oddałem go do serwisu. Po tygodniu przyszedł telefon z tym samym brandowanym romem od T-mobile.

Wszystko wydawało się ok, słuchawki działały itp. Niestety po kilku dniach po podłączeniu słuchawek telefon dalej ich nie wykrywa, ale radio daje się włączyć. Gorsza sprawa, to właśnie zacinanie telefonu. Przy używaniu zacina mi się kilka razy dziennie i tylko restart przez długie przytrzymanie power pomaga.

Teraz właśnie mój dylemat. Czytałem, że oddanie do serwisu z takimi objawami nie pomaga wiele. Tak więc powoli skłaniam się ku przynajmniej najnowszemu niebrandowanemu romowi. W tym momencie, to powinno pomóc na dolegliwości i SD mnie nie dopadnie? Czy nie ma zmiłuj i obojętnie co nie zrobię, to i tak to mnie czeka? Pytam, bo ostatnio nie mam zbyt wiele czasu na różnego rodzaju zabawy z telefonem, a żeby zrobić więcej niż pure-stock musiałbym doczytać. A jeżeli istnieje większe ryzyko SD przy już występujących problemach, to lepiej niech to się stanie szybciej, póki jeszcze niecały rok gwarancji został.

Czy mam jakieś inne możliwości? Co moglibyście poradzić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Ja doradzam wyczyszczenie 3plikowcem i wygranie najnowszego niebrandowanego ROMu dla Polski. Gwarancję zawsze można przywrócić wgrywając ROM brandowany. A w salonie nie zrobią nic więcej oprócz wygrania na nowo ROMu.

Wysłane z mojego A211 przy użyciu Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kurde, szkoda że najbardziej skomplikowany dla mnie sposób może być najlepszy. Będę musiał poczytać jeszcze przed przystąpieniem do tego, bo nie do końca ogarniam te 3 plikowe "metody".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak zacinki zdarzają się w wymagających apkach np. gry warto wyłączyć tryb oszczędzania energii gdyż zbija moc procka i układu graficznego.

A jak to nie pomaga to może być sudden dead (SD). Więcej na ten temat znajdziecie w komendium wiedzy od JustArchi w dziale z romami i modami dla naszych S3 :)

Tapnięte z S3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi