Skocz do zawartości
maciek0097

Telefon Ci się zacina, restartuje, nie włącza się idt.? Przeczytaj!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Piszę z problemem, a mianowicie pewnego ranka tel nie chciał się włączyc, a dokładniej zatrzymywał się na animacji startowej i nic dalej. Poczytałem troche i wgrałem jakiś 3 plkowy rom przez odina, telefon zaczął działac normalnie lecz na nast dzien historia sie powtórzyła. Starałem się to zrobic ponownie ale wyświetlilo mi się coś w stylu ze cos jest z pamięcią i należy zrobic wipe data w recovery mode (po kliknieciu OK sam przechodzil w recovery). Robiłem to ale żadnej reakcji, dalej ten komunikat przy włączaniu telefonu. ściagałem wiele romów i wgrywałem odinem ale zadnego nie da się teraz wgrac tel nie włącza się i nie da się wejśc w recovery( w download mode się da), nawet ten rom ktorego wgrywalem za pierwszym razem (3 plikowy) się nie da już wgrac, gdyz za każdym razem wyświetla komunikat w odinie:

<ID:0/003> File analysis..

<ID:0/003> SetupConnection..

<ID:0/003> Initialzation..

<ID:0/003> Set PIT file..

<ID:0/003> DO NOT TURN OFF TARGET!!

<ID:0/003>

<ID:0/003> Re-Partition operation failed.

<ID:0/003> Added!!

<OSM> All threads completed. (succeed 0 / failed 1)

mimo iż dodaje plik pit (wczesniej nie musialem go dodawac aby 3 plikowiec się wgrał)

Zaznaczam że wchodzi w download mode( power+home+ v down) ale nie chce wejśc w recovery mode(power+home+ vup). Nie wiem juz co mam robic, prosze pomozcie jezeli mozecie bo mysle, ze doskonale sie na tym znacie probowalem tez w kiesie odzyskiwac ale wyskakiwalo ze blad w polaczeniu...tel juz nie na gwarancji. Jeszcze w Download mode nie ma nic w polu "product name"

Pozdrawiam i czekam na odpowiedz

Edytowane przez skotyyy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    @up

zapodaj może screena z ustawień w odinie z podpiętymi plikami, skoro możesz wejść w tryb dm to powinno być ok

post-47119-14255737747742_thumb.jpg

post-47119-1425573774712_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

skoro podajesz że product name jest pusty a i wgrywałeś poprzednio 3plikowca bez pita, to mam obawy że raczej fon padł,

choć może spróbuj na innym kompie jeszcze zrobić tą operację

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Probowalem juz na 2 komputerach, to samo. Padł tzn, ze moge go wyrzucic na smieci juz?:P czy do serwisu jakiegos oddac i to naprawia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    malach

@up

Spróbuj z serwisem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Nie wiem czy mój problem pasuje do tego tematu, ale spróbuję:

Mam SGS III od około dwóch miesięcy. Od samego początku pojawia się ten problem, ale mam wrażenie, że ostatnio się nasila. Mianowicie chodzi o to, że czasami podczas rozmów telefon się nagle rozłącza i na chwilę zawiesza. Najczęściej dzieje się tak na samym początku rozmowy (w pierwszych 10-15 sekundach). Kiedy się tak dzieje, przestaję słyszeć cokolwiek, natomiast druga strona czasami jeszcze mnie słyszy przez chwilę. Kiedy zdaję sobie sprawę, że znowu się to stało to próbuję nacisnąć przycisk zakończenia rozmowy i muszę czekać do 20 sekund na jakąkolwiek reakcję telefonu (ekran podwiesza się na danym etapie rozmowy - czas rozmowy się zatrzymuje). Takie coś zdarza się raz na 4-5 rozmów, ale potrafi też wystąpić kilka razy podczas tej samej rozmowy (jak już oddzwonię). Strasznie mnie to irytuje, bo bywa, że chcę tylko powiedzieć komuś kilka zdań i muszę dzwonić po trzy razy. Mój telefon nie był w żaden sposób zmieniany. Nie wgrywałem żadnych ROMów. Ma branding orange. Nie wiem czy mam próbować coś zrobić sam czy też oddać na gwarancji.

Z góry dziękuję za jakiekolwiek sugestie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    deniuu

Witam,

Spróbuję i ja zasięgnąć pomocy...

Otóż mój powstały problem powiela się z przewijanymi już w tym temacie wcześniej,jednakże nie do końca.

Tak,więc telefon to Galaxy s3,kupiłem go nowego 4 miesiące temu,wszystko działało super,jakiś miesiąc temu za pośrednictwem automatycznego uaktualnienia systemu w ustawieniach telefonu zaktualizowałem go do najnowszej wersji(tak informował mnie komunikat).No i po tym procederze zaczęły się problemy,telefon co jakiś czas po "nocnym" ładowaniu się zwieszał z zapaloną niebieską lampką,jednak po kilku restartach,wyciąganiu baterii ruszał.Dzisiaj podłączyłem go przez USB pod komputer,zostawiłem go tak na jakies 30min,sytuacja się powtórzyła jednak teraz już go nie mogę uruchomić sposobami jakich używałem wcześniej.Telefon się włącza odpala logo T-mobile,wyswietla "SAMSUNG",drga sekunde i tak w kółko.Mogę normalnie wejść w recovery i download mode.Czytałem wczesniej o wgrywaniu ROM-ów,jednak:

Czy taka ingerencja nie naraża mnie na utratę gwarancji?

Czy stracę dane zapisane na telefonie?

Czy za pomocą programu odin bądź jakiegokolwiek innego mogę zrzucić zawartość pamięci telefonu na komputer w obecnym stanie telefonu?

Strasznie słabo byłoby stracić między innymi część zdjęć wakacyjnych czy innych prywatnych plików.

SAMSUNG podobno po odesłaniu telefonu do ich serwisu wymienia płytę główną w takim przypadku,wszystko fajnie pięknie tylko wtedy po 1 tracę wszystkie dane,po drugie ktoś bardziej zręczny lub mniej ingeruje mi głęboko w jakby nie patrzeć nowy telefon,po 3 na karcie gwarancyjnej w razie sprzedaży wisi "wymiana płyty głównej".

W miarę możliwości proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Matt23

Opcję są dwie:

1. Wipe /data przez recovery - kasuje wszystko z telefonu, przywraca stan fabryczny

2. Reflash romu przez Odina - nie kasuje danych, a formatuje jedynie partycje systemową, ale o tym później.

Wgranie oficjalnego romu od Samsunga, nie modyfikuje licznika, nie pozbawia gwarancji.

Teoretycznie jest możliwe zachowanie danych, aczkolwiek to dosyć złożony proces i wymaga nieco więcej czasu.

Na Twoim miejscu wgrałbym Odinem ten, oficjalnie wydany dla T-mobile Polska rom przy pomocy Odina.

Ten proces sformatuje partycje /system co być może rozwiaże Twoje problemy. Nie sformatuje Twoich danych, więc nie utracisz zdjęć.

Jeśli powyższy zabieg nie pomoże konieczne będzie sformatowanie wszystkich plików, danych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi