Skocz do zawartości
katashimato

Triki w i5800

Rekomendowane odpowiedzi

unkas

To już działało na JPF kyrilosa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ja mam Froyo (JPM) i u mnie też ten trik nie działa. W ustawieniach wyświetlacza nie mam nic o automatycznym podświetleniu ekranu.

Trochę to dziwne, że nie masz... w ustawieniach pod lub nad suwakiem powinieneś mieć taki ptaszek do zaznaczenia automatycznego podswietlenia.

Co prawda to HTC, ale takie coś powinno być:

Jasno%C5%9B%C4%87-ekranu.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    nmyron
    Trochę to dziwne, że nie masz... w ustawieniach pod lub nad suwakiem powinieneś mieć taki ptaszek do zaznaczenia automatycznego podswietlenia.

Co prawda to HTC, ale takie coś powinno być:

Jasno%C5%9B%C4%87-ekranu.jpg

Android Androidowi nie równy. Na jakimś HTC coś takiego jest, w moim Samsungu tego nie ma.

Mój screen:

e64mfa.jpg

I5800 w ogóle ma jakiś czujnik światła, który mógłby odpowiadać za automatyczne podświetlenie ekranu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    smaky

Galaxy I5800 nie ma czujnika światła :facepalm3:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Galaxy I5800 nie ma czujnika światła :facepalm3:

:facepalm1:

Ma! Wystarczy zobaczyć na 2 kropeczki po lewej stronie głośnika... to czujnik zbliżeniowy i czujnik światła... Poza tym może nie chodzić... jak wiadomo Froyo oficjalne jeszcze nie wyszło... wiec... :PP

W "Inne informacje" też jest podane że nasz telefon takową funkcje posiada ;)

http://www.bazatelefonow.pl/telefon/8298-samsung-i5800-galaxy-3/

Edytowane przez mrsboogiewoogie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    smaky

Co z tego że może ma, skoro od początku Samsung go nie uaktywnił. Jeszcze nie spotkałem się z sytuacją gdzie producent po czasie odblokował sprzętową funkcjonalność.

Na moje to ten telefon miał mieć tę funkcję, ale z jakiegoś powodu się z niej wycofali. Pewnie wykastrowali go marketingowcy.:facepalm1:

Z drugiej strony skoro w instrukcji ta funkcja widnieje, a w telefonie nie działa to można na tej podstawie dochodzić swoich praw u producenta, włącznie z drogą sądową.

Chyba wystosuję maila do nich w tej sprawie.

Tzn. sam czujnik jest w instrukcji, natomiast o funkcji autoregulacji już nic nie ma.

Edytowane przez smaky

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może sterów ni ma? W programach do sprawdzania czujników itp nie ma aktywnego czujnika światła

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jest jedynie czujnik zbliżeniowy - składa się z dwóch oczek

[...]prócz dużego wyświetlacza Super Clear LCD, znalazła się też maleńka kamerka VGA (do wideokonferencji) oraz czujnik zbliżeniowy, który wyłącza podświetlenie gdy przykładamy telefon do ucha. Zabrakło czujnika oświetlenia mierzącego natężenie światła zewnętrznego i pozwalającego na automatyczne dopasowanie jasności podświetlenia ekranu.

Teraz pojadę trochę wstawiając to zdjęcie ale co tam :P

iphonegh6.png

Pojedynczy to czujnik oświetlenia, a podwójny to emiter i odbiornik podczerwieni czyli czujnik zbliżeniowy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi