Skocz do zawartości
YourFear97

Lagujący się Ace2 4.1.2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Czeka mnie sporo pracy więc będę się streszczał. Mojego ,,asa'' mam już od Lutego 2013 roku. Na początku był na nim brandowany gingerbread a potem wykonałem na nim całą masę zmian romu, falshowania itp. Aktualnie posiadam I8160XXMG2. Nie wgrywałem żadnego custom kernala czy coś, jest to po prostu ,,czysty'' 4.1.2. Moim problemem jest to, że telefon się zwyczajnie laguje. Najczęściej gdy;

-oglądam filmy (z karty lub na youtube)

-serfuje po internecie (Dolphin Browser) a w tle jest odpalony Viber, Facebook lub odtwarzacz multimedialny

-pisanie czegoś na klawiaturze (nie za często ale jednak)

Dodam jeszcze, że wgrywanie nowego softu nic nie dało (na poprzednim, niemieckim 4.1.2 to samo było)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kiras

ile ramu ? robiles wipy ? jakies taskkillery ? (zawsze warto o to spytac -.-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

624 ram, był wipe cache partition, nie używam taskkillerów

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kiras

a wipe data factory reset ? :) ten wipe tez jest wymagany mimo iz wiem ze nie chcesz stracic danych ;))

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie, nie był robiony. Ale czy to coś da?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ironclad

Poważnie zainteresuj się custom romami ROM'y & Modyfikacje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kiras
    Nie, nie był robiony. Ale czy to coś da?

oczywiscie ze da, instalowanie systemu na system bez usuniecia porpzedniego sam mozesz sie domyslic jaki przyniesie skutek :) a co do custom romow to juz Twoja sprawa - nie zmienia to faktu ze i tam sie robi wipe data/factory reset :P:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na problem z filmami i YT pomoże zmiana kernelu. Polecam D-Kernel 3.0.31 ;) Co do custom rom-ów polecam Minimal-ZERO judasa, bo jest bardzo dobry :)

Wysłane z mojego Samsung Galaxy Ace 2 (GT-I8160) za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xoen

..będę kontrowersyjnie szczery:

zmień maszynę.

Może to zabrzmi absurdalnie, w sytuacji, gdy drążę do oporu kwestię ace2, bo MAM go, ale taka jest moja opinia:

to nie jest urządzenie warte swej ceny, a już zdecydowanie ODRADZAM branie tejże maszyny na abonament w np. plusie, ODRADZAM!;

Mamy tu:

- brak supportu producenta(bo już maszynę SPRZEDANO, realnie, to urządzenie, jako PDAuser wyceniam na ok. 350 PLN max GOTÓWKĄ, dla biorących go na abonament to urządzenie to po prostu tragiczny wybór - przeliczmy abonamenty i pojmijmy o czym piszę), producent z łaski dał 4.1.x i ma nas gdzieś i to się NIE zmieni, w kraju, który zaleca wzięcie kredytu na...telefon co 6 minut w każdej stacji tv,

- brak supportu grzebaczy(bo nie ma źródeł), porterzy źródeł dostępnych zrobili co mogli, ale nadal, jest daleko od szosy(bln, callvol, video playback, drivery dla >4.1.x leżą)...

- ograniczony na siłę proc(bo..bateria, lub po prostu, inne maszyny sAMSUNGA się by nie sprzedały, a2 ma moc, tylko nie ujrzysz jej).

Gdyby to była Spica...tymczasem to dobre urządzenie okaleczono robiąc z niej szeregowca...może zamieńmy go na..young?

Pisze to osoba, która naprawdę lubi to urządzenie, ale kompromisów nie ma, gdy ktoś pyta(szczególnie ktoś, kto ma realną, nawet małą gotówkę na PDA/smartphone).

Ta maszyna wymaga naprawdę zachodu, by zadowolić usera...a nie każdemu się chce.

Pod żadnym pozorem nie piszcie się na wzięcie a2 na umowę z operatorem sieci komórkowych.

Edytowane przez xoen

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lsquad

Witam.

Mam taki problem. Gdzieś tak od 2 tygodni mój telefon doprowadza mnie do szału. Może to nie jest szczyt techniki (Galaxy Ace) ale kiedyś można było się po nim więcej spodziewać. A więc do konkretów. Na telefonie nie mam za wielu aplikacji tzn. jakaś gierka, facebook + massanger, stan baterii i aplikacja od banku. I tak jak wspomniałem od 2 tygodni telefon wariuje tzn. włączam menu i widzę najpierw czarny ekran z 3 sek dopiero potem coś, chcę wejść w sms to samo mi wraca "na tapetę" i reaguje po 5-6 razie. Cokolwiek bym włączył to się tnie i włącza się strasznie długo. Pamięć RAM zużyta na poziomie 240 MB z 290 gdzie zawsze miałem używanej ok 190 do max 210-220. Czyściłem programami ale lipa no nie widać żadnej poprawy. Prosiłbym o jakąś pomoc. Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi