Skocz do zawartości
carve

Liczba i pozim satelit GPS

Rekomendowane odpowiedzi

carve

Mam pytanie, LG Swift mam już ze 1,5 miesiąca, i mam problemy z GPS, a dokładnie z niskim sygnałem. Wykrywa mi w super warunkach max. 13 satelit, zwykle 5-6., w pomiesczeniach nawet przy oknie to jest może 2-3.

Mimo iz jestem na polu i niebo bezchmurne poziom satelit nigdy nie wzrósł powyżej 45 (GPS Status) a w 95 % czasu jest to 15 - 32. Wydaje mi się to bardzo mało zwłaszcza ze skala jest do 99. Z tego pewnie powodu szybkość złapania fixa to czas rzedu 10 -15 minut co najmniej (za kazdym razem) - tylko gdy straci sygnał (dośc czesto) to szybko łapie ( z 5 sekund).

Teram mam pytanie: Czy Wy także macie takie niskie poziomy sygnału (ja mam głównie żółte i czerwone) czy mój GPS jest coś popsuty?

proszę pomóżcie, jeśli możecie do wrzućcie screeny

PS. Mam tez odbiornik na bluetooth, i on łapie fixa w niecała minute (przy oknie) ale ma mniej satelit bo max to 10-11, ale za to sygnał prawie 100% (testowałem na telefonie z WM6 bo do andka nie mogę podpiąć tego odbiornika)

pozdrawiam

W temacie CM7 kilku użytkowników podało info ze na tym romie złapanie fixa trwa zacznie krócej, czyżby przełom?

Edytowane przez carve

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MuchaZ

Rzeczywiście, złapanie fix'a w "czystym" GPS'ie, nie jest najlepsze. Mam to samo... Na ratunek jednak przybiega internet, jeśli masz do niego dostęp w telefonie, to łapanie fix'a zajmuje może 10 sekund.

Pozdro! :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    carve

możesz powiedzieć jak to wykozystac ?bo jest cały czas włączony moduł GSM i mam 1GB pakietu internetowego, a i tak zawsze czekam długo.

Ale tu chodzi o poziom sygnału - jaki jest u ciebie??????

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jaro33
    możesz powiedzieć jak to wykozystac

Ale tu chodzi o poziom sygnału - jaki jest u ciebie??????

poszukaj A-GPS w instrukcji jak się włącza , poza tym mam zmieniony soft na 2.1 - jest trochę inny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ojcon

a ja już złapie tego fixa to co ile odświeża się pozycja na mapie ? Co ile gubi sygnał ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi łapie fixa w jakieś 15-30 sekund bez internetu, ale TYLKO gdy stoję w miejscu na otwartym terenie. Gdy się przemieszczam, sygnał łapie dopiero po około 3-5 minutach, a zdarzyło mi się, że łapał dopiero po 10 minutach. Poziom sygnału mam zielony, ale zdarza się i żółty, więc myślę, że Twój GPS nie jest popsuty, po prostu warunki nie sprzyjają szybkiemu złapaniu fixa. Mieszkasz na blokowisku, na wsi, osiedlu z wysoką zabudową, w pobliżu lotniska?

Odświeża mi pozycję na mapie co sekundę - przynajmniej tak mi się wydaje bo strzałka na GPS jadąca po ulicy porusza się bardzo płynnie (oprogramowanie iGo My Way) i skręca w tym samym momencie co ja, gdy jadę samochodem. Jadąc przez tunel, jak traci łączność z satelitami, ponowne ich odnalezienie zajmuje mu kilka sekund. Mam Andka 2.1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    carve

zapomniałem o temacie, i tak jazda samochodem (15 km) i w ciągu tego czasu nie złapał fixa tylko pare satelit, a obok leży HTC Tatto i fix po mniej fniż minucie....

dlaczego tak jest to chyba nie jest normalne.... w lekko pochmurny dzien nie łapie fixa na zewnatrz

Jak to jest z tym gpsem?

Mam prośbę: czy możecie wstawić screen z poziomu i ilości satelit? bo u mnie nie dobija nawet do połowy mimo bezchmurnego nieba.....

Co do miejsca zamieszkania: małe miasto, otwarte tereny, ... zawsze tak samo słabo gdziekolwiek bym był

Poziom sygnału mam zawsze mniejwiecej taki sam -niski , prawie nigdy zielony i to niezaleznie od tego gdzie sie znajduję.

Możesz podać wartości siły sygnału?

PS. Np tera, wyszukało mi 3 satelity, ale po chwili wszystko zgasło i juz nie wykrywa nic :( , po prostu nie trzyma sygnału dopóki fixa nie złapie

Edytowane przez carve

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mahaj

Serwis prawdę ci powie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi pomogła zmiana serwera GPS (aplikacja Faster Fix z marketu). Wtedy to mi łapie przy oknie nawet szybko (mniej niż 15s).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    stillG

U mnie też łapał fixa ok 5 min. ale znalazłem na to rozwiązanie. W moim przypadku pomogło odklejenie oryginalnej folii ochronnej z tylnej klapki. Czas łapania sygnału z 5 min. zmniejszył się do 30 sekund.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi