Skocz do zawartości
carve

Liczba i pozim satelit GPS

Rekomendowane odpowiedzi

carve

macie jakies inne sposoby???

stillG zastosowałem Twój sposób (tylko nie odklejałem foli tylko sciągłałem całą klapkę - nie pomaga

Ale mnie interesuje bardziej jaki macie poziom satelit, proszę zainstalujcie GPS Test z Marketu i porostu mi powiedzcie - bardzo proszę :o

ja mam przykładowo: 23, 21, 24,25,31, 21,15, 25 - 8 satelit z wymienionymi poziomami sygnału

możecie podać jakie macie serwery GPS w Hidden Menu?

Wiem ze duzo wymagam, ale bardzo mi zalezy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja również mam podobny problem... Mam programy Sygic Mobile Maps 10 i Sygic Aura, ale sygnału nie łapie mi czasami nawet przez 30 min... mam włączony A-GPS, pakiet na internet i nie wiem co się dzieje.. jak już złapie sygnał to nie jest jakiś doskonały, i często się gubi. A np. mojemu koledze wgrałem wczoraj nawigacje i nie zdążył nawet zapalic papierosa i juz mu złapalo fixa...

także nie wiem co zrobić... mam folijke przyklejoną na tylną obudowe... może to pomoże??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    carve

ej koledzy czy tak ciężko podać te sygnały satelit??? przynajmniej wszyscy by wiedzieli czy to wada telefonów czy pojedynczych egzemplarzy

@UP kolego wyżej możesz podać poziom sygnały z GPS Tool - najlepiej screen - mam podobnie jak mówisz, a co do folii to nie ściągaj, lepiej zdejmij całą tylna klapkę :) -u mnie niezabardzo pomaga ale może u Ciebie będzie lepiej. Ten twój kolega to jaki ma telefon?

Dzisiaj padł rekord - zostawiłem GPS na całą noc - nie znalazł fixa -mimo 9 satelit..... niebo praktycznie bezchmurne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolega ma własnie Swifta:) Wgrałem mu brandowany soft 2.1 od Ery i Aura Sygic. Mówił że fajki nie wypalił a sygnał był. Dzisiaj zrootuje telefon i sprobuje Faster Fixa, może to coś da.

W programie GPS test mam kolory od pomaranczowego do żółtego, czyli poziom satelit od 10 do około 30, 40. Ale co z tego jak fixa potrafi mi łapać godzinę albo w ogóle nie można... Myslalem ze do wina programu ale po wgraniu Aury 2.1, nic się nie zmieniło, tylko to że częsciej gubi się sygnał mimo A-GPSu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    samos

Czyli GPS w tym telefonie nie jest za dobry? Chce kupić tani telefon z Androidem głównie dla GPSu, i własnie sie zastanawiam nad tym modelem. Wszyscy macie problem z GPSem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    carve

hmmm.... może GPS jest nie tyle zły co porostu wolny jeśli cie to nie wkurzy to ok :)

Fix - jak juz jest to trzyma w miarę - ale nie wiem czy a-GPS działa bo jakoś nie widzę różnicy w szybkości albo nie umiem go włączyć (?)

Swoje wyniki porównuję z zewnętrznym odbiornikiem GPS na innym HTC z WM6, który to miał full zasięg zawsze! Łapał kilkadziesiąt sekund, ale tez zdarza mu się robić z wiechy po kilkadziesiąt minut.

Będę testował GPS jak coś odkryję (polepszę) to napiszę tymczasem piszcie może Wam coś się uda?

A wiecie może w której części telefonu jest umieszczony moduł GPS?

Edytowane przez carve

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mahaj

często gubi sygnał przy dużych prędkościach np. 120 km/h ?

Ile trzyma bateria na włączonym GPS ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    carve

nie zauważyłem aby gubił się przy większych szybkościach, a co do baterii to spokojnie kilka godzin... nie wiem dokładnie :facepalm:

Edit:

No wiec porobiłem testy, no i coś mi się udało polepszyć :)

Zimny start (Wykasowane pozycje A-GPS)

1163s - bez GSM

390s, 350s -z GSM

Ciepły start: (widok na okno, w pomieszczeniu - po znalezieniu sygnału po zimnym starcie - ta sama pozycja)

11s-22s-30s-28s-22s-24s-30s-30s-30s-30s-30s-30s-90s-30s-

Gdy jest ciepły start to stabilizuje sie fix po 30s

Ustawienia Hidden menu:

GPS Type: A-GPS

Operation Mode: MS-B

SUPL: skasowałem server (po jakimś czasie się pojawia)

GPS Logging: Disable

TLS Setting: Cancel

Przy takich ustawieniach zimny start (zajmuje 6minut , ciepły około 30 sekund do max 60s)

Czyli udało mi się skrócić czas do minimum :) czasem nawet łapie po 8 sekundach, ale niestety potrzebujemy czystego nieba ---testy z telefonem przy oknie wiec w terenie powinno być ciut lepiej

Kolejność działań w moim przypadku:

1. Ustawienie j/w

2. Cold start (czyści wcześniejsze ustawienia A-GPS) czekamy około 400 - 1200 s w zależności czy mamy włączony net (takie dwie strzałeczki)

3. Potem już łapie 30s. gdy się za bardzo nie ruszamy. Gdy przeszłem na druga stronę domu - inna część nieba czekałem 60s, a potem już 30s.

Niestety ten sposób nie poprawił poziomu sygnału (a może jednak ? ), z tego co zauważyłem to teraz nie trzeba mu dużo satelit do fixa. Przeważnie 5-6, a raz złapał mi na 3. I to zawsze po 30s. Zdarzały się przypadki 7s. Do uzyskania fix dalej trzeba mieć telefon na otwartej przestrzeni bo wtedy najszybciej :) no i gdy szuka to lepiej stać :)

U mnie jest tak ze jak teraz włączę test (testuje w Hidden Menu) to łapie mi najpierw 1 satelita a potem od razu wysyp następnych i wtedy szybko łapie fix.

Edit 2: Zapomniałem dodać, że także wczesniej FasterFix-em ustawiłem serwer na Europę

A czy u Was jest jakaś różnica?, bo mi się poprawiło, przynajmniej nie czekam już kilkunastu minut przy 9 satelitach.....

Edytowane przez carve

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mahaj

a ile ten a-GPS zużywa transferu ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    carve

hmmm... chyba mało :) ściąga tylko przybliżone nasze położenie :)

W temacie CM7 kilku użytkowników podało info ze na tym romie złapanie fixa trwa zacznie krócej, czyżby przełom?

możecie to sprawdzić?

Edytowane przez carve
    Update - nowe info o GPS

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi