Skocz do zawartości
carve

Liczba i pozim satelit GPS

Rekomendowane odpowiedzi

carve

w Hidden Menu masz stosowną opcję :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zippa

Odbiornik działa z transmisją danych używam go podczas wycieczek na rowerze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lepus

A mam pytanie. Gdzie trzeba skopiować ten folder META-INF? Podmieniłem plik gps.conf . Dodam że mam zrootowany Android 2.1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    awygo

Wszyscy, którzy musicie kombinować, żeby odpalić GPS: macie uszkodzone telefony (albo oprogramowanie). Po wymianie płyty głównej w moim telefonie GPS śmiga aż miło! Nie trzeba nic kombinować, żadnych dodatkowych programów typu GPS Test, czy tam Stat. Nic, żadnej edycji plików gpsconf.

GPS nie wymaga ŻADNYCH dodatkowych zabiegów. Ma działać po włączeniu i już! Nawet na Googloidzie 2.1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kretos

no to dlaczego A2.1 łapał fixa w moim mieszkaniu jakieś 2minuty a po wgraniu cyana łapie w 6 sekund? Uszkodzone oprogramowanie to chyba android 2.1:) No i odnosnie tych zabiegów - to po co w ogóle jest plik gps.cfg, po co wymienia się tam jakieś serwery? Po co producenci telefonów wprowadzają podpórke w postaci AGPS skoro GPS ma działać i już....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    awygo

no to dlaczego A2.1 łapał fixa w moim mieszkaniu jakieś 2minuty a po wgraniu cyana łapie w 6 sekund?

Rzadko bywam tak nawalony, żebym musiał GPSa używać w mieszkaniu :facepalm3:

Ale przyznaję, że robiłem takie próby. GPS pokazał nawet w którym pokoju jestem.

Do rzeczy: inne nawigacje, których używamy w samochodach nie mają AGPS i jednak sobie radzą. Powtarzam: ja nie muszę niczego instalować, edytować żadnych plików i działa. Dobrze działa! A wszystko po wymianie płyty głównej.

Jeżeli Twój telefon (albo system) nie radzi sobie bez dodatkowych zabiegów, to znaczy, że coś nie gra. Dla mnie to logiczne. Zapewniam Cię, że sprawny telefon i sprawny system wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kretos

chyba nie zrozumiałeś mojego posta - po wgraniu Cyanogenmoda gps łapie fixa w parę sekund, poprzednio łapał bardzo długo. Do tanga trzeba dwojga - hardware i software muszą działać poprawnie. Być może u Ciebie potrzebna była wymiana płyty głównej, u innych już niekoniecznie i Twój tekst "Wszyscy, którzy musicie kombinować, żeby odpalić GPS: macie uszkodzone telefony" jest zwykłą nieprawdą.

W mieszkaniu łapię fixa dla celów testowych - można spokojnie obserwować ekranik, wyniki są powtarzalne a symuluje to w jakimś stopniu jazdę w otoczeniu wysokich budynków (przeszkody na drodze sygnału).

Nawigacje samochodowe nie mają AGPS z prostego powodu - musiałyby mieć moduł do nawiązania łączności ze stacjami bazowymi telefonii komórkowej - a tego nie mają ze względu na koszty, za to mają znacznie lepsze moduły GPS niż telefony bo to są urządzenia wyspecjalizowane w konkretnym działaniu.

EOT.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja powiem że zastrzeżeń nie mam.Wgrałem CM7(bo byłem na 2.3 od joe)to łapie dość długo fix,a myślę że na stock 2.1 jest szybki.

P.S:Dobrze,że Google zrobiło Polską nawigację :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    awygo
    Twój tekst "Wszyscy, którzy musicie kombinować, żeby odpalić GPS: macie uszkodzone telefony" jest zwykłą nieprawdą.

Zwykłą nieprawdą jest twierdzenie, że do poprawnego działania GPS są potrzebne jakieś modyfikacje. Ja nie potrzebuję Cyanogenmoda, GPS działa BEZ ZARZUTU.

Poczytaj o problemach innych użytkowników, którzy nie przyznają się do tego, że mają problemy. Ich GPSy działają wspaniale, tylko muszą: zainstalować to czy tamto, wgrać Cyanogenmoda albo wyedytować jakiś plik. albo wykonać całą masę innych działań, o których ja na szczęście nie muszę myśleć

Ja mam oryginalny system, bez żadnych modyfikacji, a jednak GPS hula aż miło. Dasz wiarę?

Twierdzę tylko, że przy sprawnym telefonie i sprawnym systemie NIC NIE TRZEBA ROBIĆ. I DZIAŁA!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi