Skocz do zawartości
M@jkel

LG L9 II (D605) - opinie, testy

Rekomendowane odpowiedzi

aparat totalnie skopany...
    Czy totalnie to kwestia dyskusyjna, zdjęcia są przeciętne. Jak dla mnie nawet akceptowalne, grunt że nie wychodzą wady optyki (AC, dystorsje). Resztę da się poprawić programowo, choć - jak wiadomo - z gówna się bata nie ukręci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Erelas

LG L9 II jest na allegro za 1049 zł jak by ktoś chciał. :)

PS wiadomo czy ma głośniki w stereo? Czy tak jak w iPhone i LG Optimus 2x że w prawej kratce głośnik, a w lewej mikrofon?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam wszystkich jako nowy członek forum!

mam LG L9 II od tygodnia. Kupiony w X Kom za 1139 zł.

Kupiłem trochę w ciemno, jedynie po zobaczeniu go w Saturnie.

Największa zaleta to wyświetlacz. Jest o wiele lepszy od pierwszej wersji. Mam porównanie, bo L9 I używa mój brat i tata.

W L9 II jest on jaśniejszy i ostrzejszy, nie widać pikseli. O wiele lepszy niż w Samsungu Galaxy SII. Porównywalny z SIII.

Co do przycisków dotykowych - nie są podświetlane.

Głośniki: nie są stereo. Tak jak wcześniej pisał kolega, jedna z kratek to głośnik, druga mikrofon.

Aparat: potwierdzam że jakość jest mocno średnia. Przesiadłem się z HTC Desire S i od niego np. zdjęcia L9 II robi lepsze, ale w porównaniu do obecnych modeli smartfonów pozostawia on trochę do życzenia.

Mnie to nie przeszkadza, bo mam lustrzankę i żaden telefon nie zadowalałby mnie pod względem jakości zdjęć.

Co do wydajności: nie zawiesił się ani razu. Działa szybko, płynnie. Gry działają bez zarzutu, chociaż nie gram w nic wymagającego (np. angry birds i Stickman Downhill).

Tel jest bardzo wygodny - faktycznie widać sporą różnicę w porównaniu do L9 I. Jest lekki, da się obsługiwać jedną ręką.

Wykonanie jest na wysokim poziomie. Telefon jest elegancki, subtelny, ma prosty styl. Mam go w kolorze białym i polecam.

Jakość dźwięku jest IMO lepsza niż w L9 I. Używam PowerAmp i po ustawieniu equalizera dźwięk jest na dobrym poziomie.

Do internetu telefon jest super - jasny wyświetlacz, dobra rozdzielczość.

Ciekawa rzecz: Quick Remote. Sprawdzałem na swoim telewizorze Samsunga i działa :D bajer, może mało konieczny ale jest.

Bateria: mi starcza na półtora do dwóch dni, przy normalnym używaniu, czyli trochę internetu, muzyka w drodze do pracy itp. Przy grach spada momentalnie.

Generalnie nie żałuję, moim zdaniem jest lepszy od L9 I, jest to widoczne w użytkowaniu.

Cena pewnie spadnie, ale nawet w obecnej jest to atrakcyjny telefon. Zastanawiałem się między nim, a Galaxy S4 mini i wiem, że żałowałbym gdybym kupił Samsunga.

Podoba mi się jeszcze możliwość personalizacji nawet takich drobnych rzeczy jak tło na liście aplikacji. Miałem wcześniej HTC Desire S z Andkiem 4.0 i LG bije na głowę swoją nakładką. Można nawet zmieniać ikony aplikacji, różne tam efekty przejść i inne rzeczy. Ale to chyba się nie zmieniło w stosunku do L9 I.

Mam nadzieję, że moja opinia coś wniesie do tematu. Oczywiście to tylko moje spostrzeżenia i lepiej, jak każdy sam oceni ten telefon.

Edit:

Zapomniałem dodać o ciekawej rzeczy czyli programowalnym przycisku. Znajduje się on nad przyciskiem regulacji głośności i można do niego przyporządkować dowolną aplikację. Np. ja mam tam ustawiony odtwarzacz muzyki.

Tak na podsumowanie. Jak kupowałem L9 tydzień temu, I wersję można było kupić za 800 zł. Dziś nie zawahałbym się i dołożył. Chyba że ktoś zmienia telefon co 2 miesiące, to już inna decyzja. Ale ja zmieniam średnio co 2 lata.

Z moich obserwacji, tak na koniec:

Wady w stosunku do L9 I:

Droższy (ale moim zdaniem warto dopłacić)

Zalety w stosunku do L9 I:

- jaśniejszy i ostrzejszy wyświetlacz - niebo a ziemia

- szybszy

- ma programowalny fizyczny przycisk

- mniejszy i wygodniejszy

- aparat ma wyższą rozdzielczość

Pozdrawiam!

Edytowane przez kuba2908

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    LoCtoR
    Co do przycisków dotykowych - nie są podświetlane.

No to lipa... a tak mi się podobał...

Jak w ciemności się nim posługiwać? Na pamięć? Ciekawe czy w związku z tym w ogóle będzie wersja w kolorze czarnym bo w niej przycisków nie będzie widac no chyba że je pomalują na biało :facepalm:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za posta kuba2908. Powiedz proszę, jak wygląda wi-fi, działa poprawnie? Czy obudowa styka? Do tego, czy wiesz moze czy ten Quick Remote dziala np. dla dowolnego dekodera?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czarna wersja jest do kupienia na merlin.pl ;) Jak na mój gust wygląda całkiem ładnie.

Wysłane przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    LoCtoR

Wygląda fantastycznie, tylko te cholerne przyciski. Gdyby nie to byłby to dla mnie telefon idealny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć wszystkim.

Przyciski da się ogarnąć, ja w nocy go sporo używam i trafiam bez problemu, więc to raczej kwestia przyzwyczajenia.

Z WiFi nie miałem problemów u siebie w domu. Internet Vectra, router Netgear. Były problemy z połączeniem do routera Cyfrowego Polsatu w domu rodziców, ale to podobno wina routera, bo tata miał taki sam problem w swoim telefonie i z kimś to konsultował. Nie mógł się podłączyć, udawało się po zrestartowaniu routera.

Czy Quick Remote działa do dekodera nie wiem. Przy konfiguracji na liście typów urządzeń są: TV, DVD i Blu-ray.

Apropos koloru - plus białego jest taki, że nie widać na obudowie palcowania. Na czarnym będzie widać na pewno, zwłaszcza że obudowa jest z gładkiego plastiku, takiego jak w Samsungach. W poprzedniej wersji był bardziej matowy.

Co do wykoania - obudowa jest dobrze spasowana, nic nie trzeszczy. Bez problemów też się zdejmuje klapkę.

Jeden mankament - żeby wyjąć kartę microSD trzeba wyjąć baterię.

Fajna rzecz, co na przykład jest wadą Samsungów: w LG L9 II ramka obiektywu aparatu nie wystaje nad obudowę - więc nie będzie się rysować.

Mam nadzieję, że pomogłem. Jakby były pytania walcie dalej ;D

---------- Post dołączono o 21:51 ---------- Poprzedni post napisano o 21:39 ----------

LG D605 Optimus L9 II Smartphone mit True HD IPS Farbdisplay -

tu są zdjęcia tego telefonu w kolorze czarnym.

Oczywiście kwestia gustu, ale LG L9 II w kolorze białym jest o wiele ładniejszy i bardziej elegancki od wszelkich Samsungów, iPhone'ów, już o HTC nie wspominając (mimo że sam miałem 2 HTC).

Oczywiście wszystko to moja opinia! :D

Edytowane przez kuba2908

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A'propos karty SD: da się ustawić tak, by aplikacje domyślnie instalowały się na karcie zamiast w pamięci wbudowanej telefonu? Ten chory podział na partycje to coś, co mnie masakrycznie wkurza w androidach.

Wysłane przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@[email protected]

nie znalazłem opcji żeby to przestawić. Można oczywiście przenosić apki z telefonu na kartę SD.

To pewnie raczej kwestia Androida niż LG, chociaż przyznaję że nie wiem jak to jest w innych markach smartfonów.

W wolnej chwili postaram się zrobić kilka zdjęć, może nagrać jakiś film i wrzucić tutaj. Może pomoże to osobom, które zastanawiały się nad aparatem w tym telefonie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi