Skocz do zawartości
M@jkel

LG L9 II (D605) - opinie, testy

Rekomendowane odpowiedzi

Erelas

W L9 II jest on jaśniejszy i ostrzejszy, nie widać pikseli. O wiele lepszy niż w Samsungu Galaxy SII. Porównywalny z SIII.

WTF!!! Jakim cudem może ten ekran być porównywalny z SGSIII ? :facepalm: SGS III matryca pentile przez co z 311~ppi zostaje około 210~ppi. A L9 II matryca RGB czyli z 319~ppi zostaje.. 319~ppi.

Moja Lumia 620 za 500 zł ma o kilka nieb lepszy ekran od SGS III który posiada moja koleżanka. A ma tylko 246~ppi.

Jak nie widzisz różnicy między 200 a 300 ppi, to błogosław swój stan i swoje oczy....

PS. Jesteś pewny że nie da się włączyć podświetlenia przycisków pod ekranem? W Swift 2x miałem w ustawieniach opcję włączenia i wyłączenia podświetlenia.

I jak byś mógł to wypowiedz się na temat głośności głośnika zewnętrznego, bo l9 pierwszej generacji do najgłośniejszych nie należał..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Erelas

Ja patrzę nie tylko na PPI i różne wskaźniki. Np. SGS4 mini, nad którym się zastanawiałem ma 256 PPI, a pikseli nie widać w ogóle, byłem zaskoczony jego jakością. Kolory IMO też są trochę lepiej nasycone w Samsungu. Ale dla jednych to wada, dla innych zaleta.

Sam napisałeś o Nokii. PPI nie zawsze jest dobrym wskaźnikiem, zwłaszcza ze mówimy o różnych technologiach wyświetlacza.

Napisałem że jest porównywalny, więc oba są dobre. Np. gdybyś położył LG L9 I obok SGS3, widziałbyś dużą różnicę na korzyść Samsunga. Sprawdzałem na żywo - nie w sklepie, ale na telefonach mojej rodziny i znajomych.

Wyświetlacz w L9 II mnie zaskoczył. Spodziewałem się poprawy w stosunku do poprzednika, ale nie aż takiej.

Zwłaszcza jak porównałem bezpośrednio z L9 I mojego taty. Lepsza jasność, lepsza ostrość, nie widać pikseli.

Co do moich oczu - byłem 2 tygodnie temu u okulisty - wzrok mam, jak powiedziała Pani doktor, "perfekcyjny" :D

Ale dzięki za troskę :D

Podświetlenia nie da się ustawić, wertowałem już Menu 3 razy, ale nie znalazłem takiej opcji. Trochę szkoda było na początku, ale jak pisałem wcześniej, da się obsługiwać telefon, kwestia przyzwyczajenia :D

Edytowane przez kuba2908

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Erelas

Mówiąc o PPI mam na myśli tylko PPI a nie kolory itp :) Wiadomo że Amoled ma lepsze kolory, a IPS bardziej naturalne. :)

Powiedz jeszcze czy głośnik jest głosniejszy. :) Zależy mi na głośnym telefonie, bo często mi umykają smsy jak mam zbyt cichy..

I mi kompletnie nie przeszkadza, ani w żaden sposób nie jest potrzebne podświetlenie przycisków. To tylko dodatkowe coś co bierze baterię. Przecież pod ekranem są tylko trzy przyciski, wystarczy telefon na parę minut do ręki wziąć żeby wiedzieć gdzie te przyciski są i po ciemku obsługiwać bez problemów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie tak jak piszesz co do przycisków. Są trzy, szeroko rozmieszczone, ciężko je pomylić.

Są w takim srebrnym kolorze, chromowanym. Ładnie to wygląda. W ogóle to jeden z najładniejszych telefonów na rynku.

Głośnik, jak dla mnie jest wystarczająco głośny, ale nie porównywałem go z L9 I.

W domu przy włączonej muzyce czy TV słyszę dźwięki dzwonka. W pracy z kolei mam albo wyciszony albo ustawiony cicho, więc ciężko mi powiedzieć. Szczerze mówiąc pod tym kątem nie porównywałem go z innymi, bo nie ma to dla mnie zbytniego znaczenia. W pracy tel. leży cały czas obok kompa na biurku albo w kieszeni spodni czy marynarki. Na spotkaniach i tak nie mogę odebrać, z wiadomych względów.

Jak gdzieś jadę, a jeżdżę zwykle komunikacją miejską, to bardziej zdaję się na wibracje niż dźwięk, tak samo było w poprzednich telefonach. To samo na ulicy jak jest głośno, a tak jest w każdym dużym mieście.

Druga sprawa że moje dzwonki to zawsze spokojne stonowane dźwięki, a'la jakieś pianinko czy coś. Pewnie przy ustawieniu czegoś bardziej hałaśliwego, byłoby słychać.

Zawsze pozostaje aplikacja uruchamiająca cyklicznie wibracje czy migający wyświetlacz. Ja mam taką, bo LG nie ma diody powiadomień, i spisuje się ta apka całkiem dobrze (Nazywa się Missed Message Flasher Free).

Mały Edit:

żeby z postu nie wynikało, że L9 II ma cichy głośnik. Ma normalny, dla mnie w zupełności wystarcza. Nie jest cichszy niż w HTC Desire S, bo jedynie do tego mam porównanie (używałem 2 lata).

Edytowane przez kuba2908

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Erelas

Co do migania ekranu, to zamiast tego polecam apkę do telefonów LG która sprawia że guziki pod ekranem migają jak dioda (o ile na to pozwalają).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Erelas,

gdyby w L9II były podświetlane, to na pewno byłoby fajne rozwiązanie. A nie potrzeba roota do takiej aplikacji jak piszesz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    psz3mo

A może ktoś zrobić jakieś testy telefonu? świeże antutu/quadrant, bo może się okaże, że w środku siedzi inny procesor, tak jak to ma miejsce w F5 (wg specyfikacji 2x1.2GHz, a w rzeczywistości 2x1.5GHz).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Erelas

psz3mo nie wiem jakie ty czytasz specyfikacje ale we WSZYSTKICH poważnych jest 2x1.5 GHz w LG F5. Proponuję poczytać poważne specyfikacje :)

A poza tym inne taktowanie ( tak, też spotkałem się z innymi specyfikacjami) nie oznacza innego procesora, więc nie pleć bzdur.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    psz3mo

@UP

OFF topic: czy wystarczy Ci oficjalna informacja LG:

1. SMARTFON LG SWIFT F5 DEBIUTUJE W SIECI PLAY | LG USA

2. LTE-Smartphone P875 Optimus F5 von LG mit Android 4.1 (Jelly Bean)

i zerwana przeze mnie naklejka z telefonu (przykleiłem na niebieskie tło, bo to było pod ręką :P)?

post-46658-14255732009406_thumb.jpg

Nawet w zapowiedziach pojawiało się, że F5 ma mieć 2x1.2 GHZ, bo 2x1.5 miało mieć LG F7 :-)

koniec OFF topa

Stąd moje pytanie o procesor w L9 II ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Erelas

Widać LG samo nie wie co sprzedaje..

ja nie posługuję się zapowiedziami, tylko specyfikacjami technicznymi które są pewne, a to że LG samo nie wie co pakuje do swoich telefonów to inna sprawa.

BTW wersja na USA mogła mieć 1.2 GHz a na europe 1.5 GHz. Często tak jest że na USA są słabsze wersje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi