Skocz do zawartości
M@jkel

LG L9 II (D605) - opinie, testy

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdzone: procesor 2 rdzenie 1404 MHz, ARMv7, MSM 8230.

GPU: Adreno 305

Czyli wynikaloby że na Wiki jest błąd, bo napisano 4x1,4.

Generalnie procesor jest taki jak podaje producent.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pique

Miałem ochotę wymienić aktualnego L9 na jego następcę, ale nie wiem już czy się opłaca. Na rozdzielczość w obecnym nie narzekam, RAM-u mają tyle samo...procesor wydajniejszy w II, ale gdyby miał 4 rdzenie to bym się nie zastanawiał a teraz to już nie wiem sam...chyba poczekam na F7. A jak działa Real Racing 3 na nowym L9? Dla L9 I ustawienia średnie to max

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Real Racing 3 specjalnie ściągnąłem i działa bez zastrzeżeń przy max wymaganiach, choć nie grałem za długo.

Jeśli masz L9 I, to nie wiem czy jest sens zmieniać na L9 II. Może poczekaj aż spadnie cena, bo różnice nie są aż tak wielkie. Ja zmieniałem telefon po 2 latach, więc widzę różnicę. Ty mógłbyś jej nie zauważyć, no chyba że pod względem jakości wyświetlacza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam!

Ja jestem pozytywnie zaskoczony wydajnością L9 II jak na 2 rdzenie.

Test Quadrant wyszedł lepiej niż w 4-rdzeniowym SGS3.

Oto moje wyniki:

AnTuTu 14914

Quadrant 5648

BrowserMark 2.0 2271

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czekalem na L9, ale w koncu padlo na optimusa g. Niestety ;-) Dzis porownalem w sklepie te dwa telefony. L9II nie dosc, ze ma lepszy wyswietlacz, bardziej nasycony, nie taki wyblakly jak LG G, to jeszcze robi lepsze zdjecia niz optimus.. jakoscia zdjec w optimusie g jestem lekko zalamany.. L9II tez nie jest mistrzem, ale zdjecia wyszly lepiej.. Do tego mnoejszy, lzejszy... ehh

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pique
    Real Racing 3 specjalnie ściągnąłem i działa bez zastrzeżeń przy max wymaganiach, choć nie grałem za długo.

Jeśli masz L9 I, to nie wiem czy jest sens zmieniać na L9 II. Może poczekaj aż spadnie cena, bo różnice nie są aż tak wielkie. Ja zmieniałem telefon po 2 latach, więc widzę różnicę. Ty mógłbyś jej nie zauważyć, no chyba że pod względem jakości wyświetlacza.

Dziękuję za opinię :) chyba również i ja poczekam na nową generację, bo nie ma co na siłę się uszczęśliwiać. Tym bardziej że faktycznie mogę nie odczuć specjalnej różnicy. W takim razie niech $ czekają na rok 2014. Swoją drogą ciekawy jestem co ciekawego przyniesie średnia półka w 2014 :)

---------- Post dołączono o 15:26 ---------- Poprzedni post napisano o 15:24 ----------

O tak, tu dla LG należą się pochwały za upchanie 4,7' w takiej zgrabnej obudowie. W gabarytach LG L9 I gen zmieściliby pewnie 5' :) No ale masz chociaż lepsze podzespoły, a wyświetlacz nie jest taki zły. Jedynie boli brak karty microSD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    luq529
    Witam!

Ja jestem pozytywnie zaskoczony wydajnością L9 II jak na 2 rdzenie.

Test Quadrant wyszedł lepiej niż w 4-rdzeniowym SGS3.

Oto moje wyniki:

AnTuTu 14914

Quadrant 5648

BrowserMark 2.0 2271

Jak masz porównanie z s3 to jak wypada reszta: aparat, wyjście słuchawkowe, vice city xD, działa może OTG,?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przy okazji spróbuję porównać aparat i wyjście audio.

Na chwilę obecną mogę powiedzieć, że głośniczek jest zdecydowanie lepszy. Mam na myśli jakość brzmienia, w LG dźwięk jest bardziej przejrzysty, wyraźniejszy, jest więcej wysokich tonów. Co do głośności, jest na porównywalnym poziomie.

OTG chyba nie działa. Podłączyłem pendrive przez przejściówkę i nic.

---------- Post dołączono o 19:18 ---------- Poprzedni post napisano o 19:01 ----------

I jeszcze jedna kwestia dotycząca głośniczka w L9 II. Jest on usytuowany w bardzo dobrym miejscu, u dołu, a nie jak w większości telefonów z tyłu, przez co kładąc telefon np. na stole dźwięk nie jest przytłumiany. Uważam to za dużą zaletę.

---------- Post dołączono 22-10-13 o 19:14 ---------- Poprzedni post napisano 21-10-13 o 19:18 ----------

Dziś przetestowałem aparat porównując go z SGS3. Generalnie zdjęcia są na podobnym poziomie, z tym, że SGS3 oddaje trochę więcej szczegółów. Ale widać tę różnicę dopiero po powiększeniu.

Wydaje mi się, że SGS3 ma bardziej czułą matrycę (lepszą), w sensie takim, że zdjęcia z SGS3 mają krótszy czas naświetlania niż zdjęcia z LG przy takim samym ISO oraz przy zachowaniu podobnej jasności zdjęcia. W związku z tym robiąc zdjęcia w słabym oświetleniu na SGS3 będą mniej poruszone .

I jeszcze kwestia funkcji, otóż LG ma MANUAL FOCUS, SGS3 nie ma. Uważam, że to bardzo dobra funkcja, nie spotkałem jej nigdy wcześniej w telefonie.

Z kolei SGS3 ma przełączany tryb pomiaru światła. Jeśli miałbym wybierać, to wolę MANUAL FOCUS.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Przy okazji spróbuję porównać aparat i wyjście audio.

---------- Post dołączono 22-10-13 o 19:14 ---------- Poprzedni post napisano 21-10-13 o 19:18 ----------

[/color]Dziś przetestowałem aparat porównując go z SGS3. Generalnie zdjęcia są na podobnym poziomie, z tym, że SGS3 oddaje trochę więcej szczegółów. Ale widać tę różnicę dopiero po powiększeniu.

Wydaje mi się, że SGS3 ma bardziej czułą matrycę (lepszą), w sensie takim, że zdjęcia z SGS3 mają krótszy czas naświetlania niż zdjęcia z LG przy takim samym ISO oraz przy zachowaniu podobnej jasności zdjęcia. W związku z tym robiąc zdjęcia w słabym oświetleniu na SGS3 będą mniej poruszone .

I jeszcze kwestia funkcji, otóż LG ma MANUAL FOCUS, SGS3 nie ma. Uważam, że to bardzo dobra funkcja, nie spotkałem jej nigdy wcześniej w telefonie.

Z kolei SGS3 ma przełączany tryb pomiaru światła. Jeśli miałbym wybierać, to wolę MANUAL FOCUS.

ty chyba piszesz ksiązki sci-fi? Przecież różnica w fotkach na sgs3 a lg l9 II to dzien i noc. Galaxy 3 bije na głowe. Daj dowody fotek, że to podobny poziom, bo teraz piszesz ewidentnie bzdury... ktoś kupi i sie nadzieje, z myślą o dobrym aparacie w l9 II...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi