Skocz do zawartości
Oxygenum

Wrażenia z użytkowania wersji 1.9 (4.1.2 JB)

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ jestem początkujący w temacie Androida proszę o wyrozumiałość jeśli chodzi o zadane pytania :-)

Po aktualizacji softu z 4.0.4 do 4.1.2 która łatwa nie była telefon działa ok.

Ponieważ dodatkowo wyczyściłem kartę SD.

Mam teraz jakieś 2 karty SD w systemie SD0 i SD01 ? pamięć USB i pamięć wewnętrzną.

Proszę o krótkie info czym się różnią te pamięci i co najlepiej w każdej przechowywać ?

Dużo swoich aplikacji przeniosłem na kartę SD bo wewnętrzna pamięć się zapychała mniej niż 70 MB miejsca.

Pamięć USB mam pustą 1,9 GB wolnego..

Przy okazji upgrade softu widzę że mam "gratis" avasta którego chciałby odinstalować ale nie wiem jak ?

Reszta softu chyba podobna jak w wersji 4.0.4.

Zniknęła moja ulubiona niebieska tapeta a pojawiły się jaja wielkanocne :-)

Telefon jak na razie się nie wiesza ale czasem pojawia się komunikat o zatrzymaniu Cut the rope free.

Przy poprzedniej wersji systemu też to miałem...

Edytowane przez pavulon00

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    k3vin

Na razie przeżyłem MEGA sprzątanie syfu po tej aktualizacji, czyli usuwanie tyle zbędnego [jak dla mnie] softu.

Jeśli chcesz coś usunąć z softu to musisz mieć Root i odpowiednią aplikację, np. RootAppDelete.

Więc większe testowanie dopiero przede mną.

Na razie tylko widzę mniejsze zmiany w menusach, w ustawieniach "pokolorowali", żeby lepiej rzucało się w oczy.

Usuwając niepotrzebne programy zauważyłem kilka nowych, np. Face Unlock, wybieranie głosowe.

Czyli blokowanie "swoją twarzą", dopiero co włączyłem, więc okaże się jak działa.

I po rozpoznaniu mowy dzwonieniu na dany kontakt, np. "połącz z Janem Kowalskim", na razie tylko 2 próby i słaaaaabo.

Lepiej mi działa rozpoznawanie tekstu w szukajce google.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na pewno mniej ustawień odnośnie dualsim i problemy z aplikacjami do sms automatycznie ślą sms ze slotu1 i brak wskaźnika procentowego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    arean

za to ze słuchawkami nie ma już problemu, jak ktoś dzwoni wszystko słychać i wszystko działa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    za to ze słuchawkami nie ma już problemu, jak ktoś dzwoni wszystko słychać i wszystko działa

to ja zapytam: słuchawki na kablu czy BT? u mnie na kabelku jest dalej jak było, tj podczas połączenia przychodzącego wszystko cichnie a dzwonek połączenia jest na głośniku... :/

może jest jakaś opcja która należy ustawić?

co do wrażeń nowego ROMu - szybciej zjada baterię, jeszcze nie doszedłem która aplikacja jest za to odpowiedzialna

zdarzyło mi się kilka razy go przyłapać na tym, że sam włącza sobie GPS - w obszarze powiadomień wyskakuje komunikat o szukaniu sygnału - co oczywiście też odbija się na baterii... podejrzewam, że któraś z usług lokalizacyjnych google jest za to odpowiedzialna...

pozdrawiam

Edytowane przez kshysio

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wyłącz GPS - przesuń belkę w dół i jak nie używasz GPS to go wyłącz i to wszystko. Ogólnie ROM jest płynniejszy co do animacji i ma mniej przycinek. Antutu benchmark 8k wyciska, a przed aktualizacja 6,5k. Bateria bez zmian czyli ok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    makaon
    szybciej zjada baterię, jeszcze nie doszedłem która aplikacja jest za to odpowiedzialna

już wcześniej pisałem - włączony w tle budzik :) (tak jest u mnie).

sam włącza sobie GPS - podejrzewam, że któraś z usług lokalizacyjnych google jest za to odpowiedzialna...

wiadomo jaka, google maps :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

Aktualizacja na 4.1 przebiegła bezproblemowo za pierwszym razem.

Tak jak pisze kol. "czesterbial" w przypadku dual sim jest problem z aplikacjami do wysyłania sms'ów.

W wersji 4.0 aplikacja Go SMS Pro wysyłała sms'y bezproblemowo, a teraz nie mogę wysłać (slot1 Aero2, slot2 Heyah).

Jestem zmuszony korzystać z wbudowanej apk w której pojawiła się opcja wyboru slota z którego mozna wyslac wiadomosc.

Dlaczego w 4.0 działało na innej aplikacji a teraz już nie?

Co szanowni koledzy możecie poradzić aby Go SMS mógł znowu wysyłać sms'y

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    luk379

Jest możliwość powrotu do Androida 4.0 ? Sprawdzał ktoś ? Do mojego EGO tez pewnie niedługo wyjdzie aktualizacja i zapewne będą podobne problemy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

moze apke do sms ze starej wersji tylko brak tej opcji w dualsim i moze byc kicha

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi