Skocz do zawartości
pogow

[4.1.2 JB] N7000XXLT4 240Dpi v2.3 - Aroma instaler, wpełni rooted-deodexed-zipaligned

Rekomendowane odpowiedzi

pogow

Przedstawiam właśnie testowany przeze mnie ROM oparty na Stock XXLT4 wpełni rooted-deodexed-zipaligned oraz co najważniejsze full 240dpi oraz z własnym instalatorem Aroma, dzięki któremu można samemu wybrać co chcemy zainstalować, ale o tym później.

post-178937-14255730555713_thumb.jpg

post-178937-14255730556208_thumb.jpg

Rom ten polecam osobom, którą chcą przyspieszyć swojego notka, zcustomizować wg. własnych potrzeb, poużywać aplikacji z Note 2 oraz S4.

Rom jest szybki, stabilny, modowalny, z działającym CRT mode, rotacją ekranu startowego, ekranu blokady oraz ekranu aplikacji (jak w tablecie), ink effect, nagraniem rozmów, informacją na status barze o prędkości połączenia internetowego oraz dziennego licznika pobranych danych.

Uwaga

Wszystkie aplikacje systemowe są modowane na 240DPI i nie można zmieniać rozdzielczości na 320dpi. Z większości aplikacji wartości png layatów są usunięte i zostaje tylko 240DPI.

Większe obrazki w png zostały skonwertowane na JPG dzięki czemu mniej zajmują.

Uwaga 2 – od twórcy romu

Rom jest modowany przetestowany z dodatkowymi aplikacjami.

Nie należy zmieniać kernela (mogą wystąpić problemy z kamerą lub video playerem)

Nie usuwać żadnych komponentów (pierwsze użyć Aroma instalera).

Nie dodawać kopi zapasowych aplikacji (pierwsze wypróbuj jak działa)

Nie zmieniać aplikacji superuser (po zmianie mogą wystąpić bootloopy)

Aroma instaler – dzięki niemu można samemu z customizować ROM.

post-178937-1425573055655_thumb.png

Aroma instaler - zdjęcia

Szczegółowy chanelog:

- JB Bootloader (dzięki niemu brak bootlopów)

- ROM Bazowany na ZO54K N7000XXLT4

- Modem do wyboru N7000XXLSO lub N7000XXLT3

- Philz kernel XXLT4-5.00.5 lub Philz kernel XXLT9-5.08.5 (usunięty bootloop przy wyjmowaniu baterii) lub inne kernele: SpedMod K5-5 lub c.o.h HelloWorld kernel v1.3.7b.

- Języki :

en_GB; en_US; en_AU; en_IE; en_NZ; en_ZA; de_AT; de_CH; de_DE; fr_FR; fr_CH; it_IT; es_ES; es_US; nl_NL; pt_PT; pl_PL; tr_TR; ko_KR; ru_RU; bg_BG; hr_HR; cs_CZ; da_DK; nl_BE; et_EE; fi_FI; el_GR; hu_HU; is_IS; ga_IE; kk_KZ; lv_LV; lt_LT; mk_MK; nb_NO; pt_BR; ro_RO; sr_RS; sk_SK; sl_SI; sv_SE; uk_UA; uz_UZ; az_AZ; hy_AM; ka_GE; ca_ES; eu_ES; gl_ES; ar_AE; zh_CN; zh_HK; zh_TW; ja_JP; in_ID; vi_VN; ms_MY; th_TH; fa_FA; ar_IL; iw_IL; ur_PK;

- klawiatura z NOTE 2 w pełni działająca, bez autokorekty, z wyborem symboli dodatkowych, obsługująca jezyki:

en; az; ca; cs; da; de; et; es; eu; el; fr; gl; ka; hr; it; is; kk; lv; lt; hu; nb; nl; pl; pt; ru; ro; fi; sr; sk; sl; sv; tr; uk; ko; hy; bg ; ar; zh; in; vi; ms; th; fa; iw; ur;

obsługująca ręczne pismo w językach:

for: bg, ca, cs, da, de, el, en, es, et, eu, fi, fr, gl, hr, hu, id, is, it, kk, ko, lt, ms, nb, nl, pl, br, pt, ro, ru, sk, sl, sr, sv, th, tr, uk, vi, zh, ur

- lub stockowa klawiatura

- przy instalacji można wybrać od razu CSC (96 krajów w tym XEO)

- do wyboru przy instalacji Airview, riple effect, Ink effect, smart rotation, nagrywanie rozmów,

- ułatwienie SMS wyświetlanie czasu wysyłania, zamiana MMS na SMS przy powyżej 3 smsach.

- Auto rotacja także na ekranie startowym i blokady

- dodatkowe tapety

- Status bar i zegar może być kolorowany przez TWEAKBOX

- nowa aplikacja wiadomości (dodatne tłumaczenia German, Hungarian, Italian, Korean, Polish)

- Kolorowy status poziomu baterii poniżej 22% pomarańczowy, 7%czerwony, 3% znak ? (przy wyborze StockUI)

- 6x2 Accuweather Widget przerobiony by wyglądał jak Stockowy widget pogody

- Popup Brower w aplikacjach

- czas skanowania WIFI ustawiony na 18000ms (stock 0,25 min.), NTP timeaut ustawione na 20000ms (stock 10 min).

- 4 sposoby na reboot

- CRT Off

- Google Play czarne lub białe

- Klawiatura Note lub Note 2, Swype lub Swiftkey

- Launcher do wyboru TW, Nowa lub Apex

- Noozxodie i Noozy Sudio 3

- S4 konatkty

- S4 ikony

- Bravia Engine 3

- S Note stock lub S Note z Note 2 i IdeaSketch

- Browser Zoom mod

- ARYA theme do wyboru lub stock

Dodane z aktualizacją 2.3

- GB video edytor

- S4 google editon camera, galeria i wideo player

- Viper4Android

- TabletUI

- Internet Speed meter – pokazuje prędkośc pobierania danych na status bar oraz ilość pobranych danych przez WIFI oraz Mobile.

- Sony Walkman

- Picto TTS

- Included Xposed Modules: Nagrywanie rozów; długie Smsy; Play Store Link in App Info; Scrolling Wallpaper;

Tablet UI trigger; XBackground; Multi Window Apps Manager; Tweakbox; Quick Setting Toggles KM edition;

XTweakbox

Download:

1. Androidfilehost

2. Google Drive

MD5: 0d4b8654bf33d2bf2dffcb55ed255df4

instalacja:

Opis zapożyczony od e-daniel oraz zmodyfikowany przeze mnie.
    1. Umieść ściągnięty ROM na karcie SD (.zip)
    2. Uruchom CWM Recovery
    3. Zalecam wykonanie backupu
    4. Wykonaj:
    - Wipe Data/Factory Reset
    - Wipe Cache Partition
    - Wipe Dalvik Cache (Advanced)
    5. Wykonaj:
    - format /data (Mounts and Storage)
    - format /system (Mounts and Storage)
    - format /preload (Mounts and Storage)
    6. Wykonaj flash ROMu (Instal Zip/Choose zip from sdcard)
    7. Po chwili pojawi się ekran startowy Aroma instaler, należy postępować wg. instrukcji na ekranie wybierając interesujące nas dodatki - [url="https://plus.google.com/u/0/photos/107776519273274322302/albums/5919097706274130225"]fotki z poszczególnych ekranów instalatora[/url]
    8. Po instalacji z CWM należy wybrać Reboot System Now.
    9. Gotowe.

Jeżeli obecnie posiadasz kernel i CWM PhilZ to możesz zamiast punktów 3 i 4 wykonać jedynie czyszczenie dostępne w wipe data/format system, czyli /Clean before flash new ROM

Jeżeli chcesz dodatkowo wyczyścić całkowicie pamięć USB, zwaną też pamięcią wewnętrzną użytkownika można wykonać
    - format /emmc (Mounts and Storage) - nie wymagane

Moje zrzuty ekranu:

post-178937-14255730557563_thumb.jpg

post-178937-14255730557888_thumb.jpg

post-178937-14255730558184_thumb.jpg

post-178937-14255730558494_thumb.jpg

post-178937-14255730558865_thumb.jpg

Edytowane przez pogow
    dodany film youtube

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    modoc

Jak z baterią na tym romie.

Wysłane z Nokii 3310

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pogow

Testuje dopiero od wczoraj, bateria wytrzymała 16 godz.

Przy podobnym użytkowaniu Stockowego romu wytrzymywała ok. 11-13godz.

Więc jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To ja testuje od niedzieli ten romik i powiem tak ze świetnie wszystko dopracowane warty instalowania jedynie co mnie drażni to znowu CRT- off działa tylko po włączeniu Wifi

jedynie gdzie mi to działało niezależnie od włączenia Wifi to był rom "N8XT ROM + N1XT ROM" a Wam działa CRT-off na tym romie przy wyłączonym Wifi?

Wysłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gregs

Mam jedno pytanko.

Jak się sprawuje S Note? bo w 240 dpi bywają problemy.

Czy można robić odręczne notatki palcem, czy tylko rysikiem?

Zmiana rozdzielczości w innych ROM-ach stwarza problemy z rysowaniem paluchem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Artystą nie jestem ale sprawdzałem to rysowanie i nic nie znalazłem co by sprawiało kłopoty w tej czynności wykonując aw zasadzie rysując "paluchem" :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gregs

:D Mi nie chodziło o artyzm, tylko czy ekran w S Note reaguje na dotyk palca. Czasem jak szybko coś muszę zanotować nie wyjmuję rysika, tylko paluchem coś nabazgrzę.

Wrzucę i potestuję. Na filmikach wygląda ten ROM zachęcająco. Żadnych udziwnień. Wygląda na prosty i funkcjonalny soft.

Żeby tylko dużo RAM-u nie zżerał. :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na romie Mirka Resistance zużywał trochę mniej ramu ale co ciekawe niekiedy potrafił lagować tu jak narazie nie zauważyłem tego, pozatym jak ktoś ma ochotę coś zmienić w swojej przestarzałej już niestety notce to polecam, zawsze coś nowego;)

ciekawy pomysł to taki ze przytrzymując przycisk Home zaświecą się nam latarka to może być bardzo przydatne w nadchodzących ciemnych ponurych dniach jesienno zimowych, oczywiście opcja działa na zablokowanym fonie po odblokowaniu Home działa tak jak zawsze

Edytowane przez marekgali

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dadley

Witam, mam pytanie który Karmel polecacie i jeszcze jedno w którym miejscu podczas instalacji znajduje się Internet Speed meter ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pogow

Ja zainstalowałem kernel Philz XXLT9-5.08.5 (podobno nie powoduje bootloop przy wyciągnięciu baterii),

Internet speed meter jest pod koniec instalacji w drugiej zakładce "select extra"

Po nocnych testach zużycia baterii przy uruchomionym skanowaniu wifi, gps, danych komórkowych z synchornizacją pobierającą dane (2 emaile pobrało) i multiwindow, ubyło tylko 7%, więc całkiem dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi