Skocz do zawartości
Jaspin

Nieostre zdjęcia z jednej strony - aparat

Rekomendowane odpowiedzi

Jaspin

Witam

Mam problem z aparatem fotograficznym w moim telefonie. Czytałem o tym, że aparat robi czasami nieostre zdjęcia ale chyba nie tak jak mój. Na wszystkich zdjęciach a dobrze to widać lewa strona jest kompletnie bez ostrości. Tak jakby soczewka była źle osadzona. Poniżej przedstawiam wam 3 zdjęcia z czego ostatnie zrobiłem odwracając aparat o 180 stopni (na tym ostrość gubi z prawej strony). Czy wasze zdjęcia też są takie tragiczne? Dla mnie jest to nie do przyjęcia i pozostaje chyba serwis.

Wersja Aplikacji do aparatu 3.00.0001.278359.

Dodam że telefon kupiłem na firmę.

IMAG0111.jpg | jaspin | Fotki, Zdjęcia, Obrazki Fotosik.pl

IMAG0003.jpg | jaspin | Fotki, Zdjęcia, Obrazki Fotosik.pl

IMAG0008.jpg | jaspin | Fotki, Zdjęcia, Obrazki Fotosik.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Porównaj z moimi. Przy dobrym oświetleniu wychodzą znośnie ale przy słabym pozostawiają wiele do życzenia.

http://ifotos.pl/img/IMAG0005_hhpphrh.jpg

http://ifotos.pl/img/IMAG0013c_hhpphqr.jpg

Niestety drugie zdjęcie musiałem zmniejszyć,bo ładuje tylko pliki do 2MB ale widać dobrze. a:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jaspin

Dzięki za fotki. Zdjęcie schodów wyszło całkiem nieźle jak na DHD. Może ktoś pomyśli, że się czepiam ale przez ostanie dwa i pół roku używałem Nokii N82 i zrobiłem nią kilka tysięcy zdjęć - niewiele było gorszych od tych co zamieściłem. Chciałem mieć nowego smartfona - oczekiwałem minimum tego co miałem pod kątem aparatu...

Dzisiaj oddałem telefon do serwisu bo jestem przekonany, że to wada fabryczna.

Przeprosiłem starą poczciwą Nokię.

Po powrocie telefonu zdam relację z kompetencji i fachowości serwisu.

Telefon wrócił dzisiaj z serwisu (naprawa z wysyłką 5 dni roboczych) - wymieniono kamerę. Usterka usunięta szybciej niż się spodziewałem. Plus dla obsługi serwisowej.

Edytowane przez Jaspin

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    recox

Mam ten sam problem.

Przykładowe zdjęcie:

Imageshack - przykadc.jpg

Widać wyraźnie rozmycie po lewej stronie.

HTC chyba sobie jaja robi wypuszczając na rynek wadliwe telefony, System kontroli jakości u nich chyba nie istnieje. :krzeslem:

Mój DHD pojechał do serwisu. Czekam...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vBB

Wcześniej nie zwracałem na to uwagi, dzisiaj przegrałem zdjęcia na kompa i u mnie też występuję ten sam problem...

Zdjęcia są nieostre z prawej strony, mniej więcej do 1/4, może 1/3 długości zdjęcia...

Ja tam reklamował nie będę tego, w sumie to nawet mi się nie chce.

Być może to tylko softowa wada, bo zrobiłem zdjęcie gazety i tam było wszystko ostre jak żyleta, zrobiłem zdjęcie w domu przedmiotu z bliskiej odległości i też jest super, problem pojawia się w zdjęciach krajobrazów przeważnie, albo jakichś odleglejszych obiektów. Zauważyłem również, że oczko aparatu nie jest idealnie po środku, jest troszkę przesuniętę w prawą stronę (z perspektywy gdy patrzy się na ekran i robi się zdjęcie, a telefon jest ustawiony tak, że przyciski są po prawej stronie, te dotykowe) i to właśnie ta strona jest rozmyta...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MC_

To nie jest wada oprogramowania. "Obiektyw" nie jest telecentryczny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vBB

Tak też właśnie myślę, bo spróbowałem zrobić zdjęcie innymi programami i wciąż ta prawa strona jest nieostra.

Chyba oddam do serwisu, myślicie, że wymiana obiektywu pomoże? Czy może wszystkie są takie same....?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MC_

Nie wiem jakie są standardy w komórkach.

Jeśli chodzi o prawdziwe obiektywy to brak telecentryczności jest poważną wadą i albo to naprawiają (sporadycznie, bo raczej serwisy w PL nie dysponują odpowiednim sprzętem) albo wymieniają na nowy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vBB

Nie no, o naprawie to zapomnij ;) Elementy wymienialne, szczególnie aparat itd. są wymieniane, pytanie tylko czy naprawią to jak należy...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi