Skocz do zawartości
szymel00

Jelly Bean Extreme 4.1.2

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem, gdy robię instalację systemu według instrukcji na początku tematu i wszystko idzie sprawnie wraz z wgraniem systemu to gdy wejdę z komputera na mój telefon by zobaczyć zawartość telefonu okazuje się, że są utworzone bodajże 3 podkatalogi o nazwie "0" gdzie znajduje się to samo, jakby śmieci po poprzednim systemie. O ile instalacja usuwa wszystkie aplikacje, wgrywa się nowy system ze wszystkimi poprawkami to na przykład zdjęcia i muzyka pozostały. Niestety (moim zdaniem) powoduje to duże zamulenie systemu ze względu na ilość katalogów. Aby odpalił mi aparat muszę czekać powyżej 30 sekund, na smsy około 15s, sporo aplikacji się w trakcie działania zwiesza i wywala do pulpitu. Jeżeli chodzi o buszowanie po internecie to mogę wejść tylko z Opery w trybie off-road bo inaczej zaraz wywala do pulpitu. Jest też tradycyjny problem z odbieraniem telefonu, o ile nic na nim nie robię i jest wygaszony ekran to po około 5 sekundach da się go odebrać albo chociaż odpali się ekran i widzę kto dzwoni, ale jak używam telefonu i używam jakiejś aplikacji jest to praktycznie nie możliwe i ktoś zdąży się rozłączyć zanim tel odmuli.

Także, jak zrobić pełen format i wgrać tylko system bez nadpisywania ?

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Factory reset, format system, format sd (nie mylić z format external SD :) )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale według tej instrukcji:

Wipe data / factory reset

wipe cache

Adwanced / wipe dalvik cache / yes

Mounts and storage

mount /system

format /system

install zip from sdcard

choose zip from sdcard

factory reset, format system jest a mimo to śmieci zostały. Telefon muli nie do wytrzymania, czas czekania na aplikacje to około minuty albo odpala za drugim razem po tym jak wyskoczy komunikat aplikacja nie odpowiada.

EDIT

Zrobiłem format sd również, śmieci nie ma ale w Init.D jest napis że Kernel nie jest wspierany mimo, że poprzednio był.

Edytowane przez sempiternal

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Było już wałkowane na forum wiele razy. Trzeba próbować włączać i wyłączań Init.D aż do skutku. Szymel twierdzi, że Init.D działa pomimo komunikatu, że nie działa :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i teoretycznie Init.D działa, ale system chodzi fatalnie . I nie mam pojęcia czemu (robiłem też EXECUTE każdego skryptu). Myślałem, że to może wina SD więc ją wyciągnąłem i nic. Messenger zazwyczaj przy odpaleniu robi czarny ekran przez około 2 minuty po czym mówi, że nie odpowiada i po ponownym włączeniu dopiero go załaduje po około minucie. Na aparat czekam tak samo długo. Instalacja była według instrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hmm, spróbuj zainstalować na nowo, tylko wszystko wyczyść- łącznie z internal SD. I na spokojnie, bez pośpiechu- żadnych skrótów. Nie przywracaj apek Titanium backup!!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dofgus

I jak mozesz odinstaluj caly syf od facebooka, mozesz korzystac przez przeglądarkę.

Wysłane z mojego LG-P700 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dlatego wcześniej pytałem jak zrobić czysty format. Wywaliłem kartę SD bo też powodowała lagi telefonu, internal SD był sformatowany do zera, zainstalowany system (najnowszy), żadnych backup'ów, z aplikacji FB używam tylko messengera, jak chce wejść na portal wchodzę przez przeglądarkę. Mimo to, na aplikacje typu aparat, kontakty czy właśnie messenger czekam ponad 30s, zazwyczaj robi się czarny ekran i brak odpowiedzi, za drugim razem odpala po tych kilkunastu sekundach. Chyba faktycznie trafiłem na jakiś felerny model, kolega też ma L7, z plusa nie rootowany i działa mu o niebo lepiej. Ja ze swoim mam problemy od początku. No trudno chyba nikt nic tu nie poradzi, czas odkładać kasę na inny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Problem polega na tym że, kilka apek ze sklepu które chodziły na stocku nie są obsługiwane przez system. Dokładnie tak jak system z L3. O co Chodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi