Skocz do zawartości
robak56

Simlock w Motoroli Defy-jak zdjąć ?

Rekomendowane odpowiedzi

Davius

Nabyłem defy z napisem Orange na białej przyklejonej do pudełka naklejce

sim lock jest, byłem w salonie w Częstochowie aby go usunąć powiedzieli, że najbliższy salon w którym mogę to zrobić jest w Katowicach. Ludzie przecież nie będę jechał do Katowic żeby sim locka ściągnąć... co w takim razie pozostaje uczynić? Rozumiem ze sciagając sima nie w oragne stracę gwarancje orange ale gwarancja motoroli zostanie?

No i ostatnie pytanie czy jeżeli zaktualizuje telefon do softu 2.2 to czy sim lock powróci ?

Edytowane przez Davius
dublowana wypowiedz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Stracisz gwarancję u motoroli to producent udziela gwarancji nie salon orange,simlock nie wróci,czytałem że ściągając kodem w serwisie adres podany chyba w tym wątku za 99zł gwarancji się nie traci bo nie jest to ingerencja ale nie wiem na ile to prawda :)

ja mam pieczątkę w karcie gwarancyjnej i napis że zdjęto i coś tam i w taki sposób wiem że gwarę mam :D,nie chciałbym nie mieć bo może sie zdarzyć że będę miał kiedyś jak inni wadę głośnika.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Davius

simlock24 chyba o to chodzi napisze do nich co i jak...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
CjRudi

Jest prostszy sposób sprawdzenia, włącz telefon bez karty sim. Ja posiadając sim-lock nie mogłem korzystać z telefonu. Teraz po zdjęciu działa normalnie, tylko nie mogę dzwonić ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wicia

Czy w ogóle można zdjąć gdzieś sim-lock z Orange taniej niż w Orange za 77zł?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Qóba

Na Allegro są oferty po 30 zł, napisałem maila do sprzedającego czy w Defy się sprawdzi, ale na razie brak odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
CjRudi

Zdjęcie simlocka w defy tylko za pomocą kodu. Jak ja ściągałem jakiś czas temu to były tylko 2 możliwości: orange 77 zł lub simlock24 za 89 zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wicia

Jednak można taniej, ja zdjąłem za 65zł na allegro. Trafiłem na aukcję za 10zł do "wszystkich modeli", na gg zapytałem,czy do Defy też, ale okazało się że jednak nie, bo to telefon z "nowej bazy" i to będzie kosztować 65zł, mogą mi poza allegro sprzedać (bo na aukcji dochodzi prowizja od sprzedaży). Kupiłem ten po 10zł, podałem że transport 55zł i zapłaciłem przez płacę z allegro. Po 47h kod miałem już na mailu ;) Jeśli ktoś chce to jest to użytkownik Informacje o Użytkowniku Kuffer

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Ludzie czego wy sobie robicie klody pod nogi i nie pojdziecie do orange zdjac simmlocka za 77zl - wziac paragon i poprossic o wpis w karte gwarancyjna, tylko kombinujecie jakby tu 10 zl zaoszczedzic a przy uszkodzeniu urzadzenia i koniecznosci wymiany MBD dostaniecie MBD z simlokiem bo telefon jest od operatora w tym przypadku orange.

A tak jest wpis i dostajesz bez blokady.

Czasem lepiej stracic te 10 zl a miec spokoj na przyszlosc.

Sent from my BlackBerry 8520 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Qóba

Byłem dzisiaj w Orange w celu zdjęcia simlocka i moje wrażenia są słabe.

Nie dość, że kosztuje to 77 PLN, co jest zdzierstwem to jeszcze tę usługę wykonują tylko w salonach firmowych, czyli trzeba jechać do Gdańska Głównego albo do Gdyni Głównej (w 3mieście), czekać w długiej kolejce żeby potem być obsłużonym przez mało miłą panią, która mało wie.

Kolejny minus to czas oczekiwania na kod - byłem w salonie około godziny 14:30 a kod dostanę dopiero w poniedziałek/wtorek.

Śmieszne jest też to, że ze względu na to, że nie chciałem zostawiać tam telefonu, pudełka itd. to musiałem podpisać oświadczenie, że kod wpiszę sam, na własną odpowiedzialność :E

Z tego co wyczytałem w Internecie, nie ma szans żeby gwarancja stała się nieważna, jeżeli ściągniecie simlocka w nieautoryzowanym serwisie. Jest to do wygrania w sądzie, także jeżeli macie możliwość ściągnięcia blokady taniej i szybciej to zdecydowanie polecam takie rozwiązanie niż pompowanie kasy Orange, której polityka jest mało "user friendly".

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.