Skocz do zawartości
kams90

jak odblokować możliwość dzwonienia?

Rekomendowane odpowiedzi

kams90

witam,

niedawno zakupiłem tablet lenovo A3000. Tablet wyposażony jest w dwa wejścia na kartę sim, umożliwia wysyłanie sms, ale nie ma opcji dzwonienia >:(

Z tego co wyczytałem w internecie ta funkcjonalność została usunięta jedynie na rynku europejskim. Czy jest możliwość by przywrócić tą funkcję?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mirba4

Jak najbardziej jest to możliwe. Na forach zagranicznych głównie rosyjskich znajdziesz to bez problemu. Mi się nie chciało tracić czasu i ryzykować. Zleciłem to pierwszemu lepszemu serwisowi komórkowemu w mieście i za jedyne 60 zł będę miało roota i możliwość dzwonienia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kams90

rosyjskiego nie znam, szukałem na anglojęzycznych forach to nic konkretnego nie znalazłem

byłem w autoryzowanym serwisie lenovo, powiedzieli mi że sami nie wiedzą jak to odblokować, bo jeszcze nikt do nich nie zgłosił się z takim problemem, aczkolwiek mogą być problemy z odblokowaniem, ponieważ może być to blokada w biosie, co podobno nie łatwo obejść

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mirba4

Od dzisiaj cieszę się odblokowanym telefonem. Mam roota i możliwość dzwonienia i rozmowy z wykorzystaniem mikrofonu i głośnika w tablecie.

[ROM][JB4.2.2]&[4.2.1] Lenovo IdeaTab A3000-H Calling - xda-developers

Tu jest wszystko opisane. Co to za serwis, ze nie mogą w sumie prostej sprawy zrobić...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kams90

mam jeszcze pytanie, w jakim mieście odblokowywałeś i czy to była jakaś konkretna sieć serwisów komórkowych? bo też bym wolał gdzieś oddać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mirba4

Myślę, ze prawie w każdym serwisie-komisie telefonów komórkowych to zrobią. Ja robiłem w Ełku.

Gdybym się chciał pobawić to zrobiłbym sobie sam, ale 60 zł to nie takie pieniądze a i ryzyko mniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adi191pls

Panowie, jeśli chodzi o ryzyko - naprawdę nic się nie stanie, jeśli będziecie dokładnie czytać instrukcje instalacji. Większość problemów wynika z błędu użytkownika, bo czegoś nie doczytał itp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bonobo

Potwierdzam sposób który podał mirba4 działa, jakieś 10 minut zabawy.Tablet działa jak "pełnoprawny" telefon, gdyby ktoś miał problemy mogę w skrócie opisać co i jak po polacku;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam ten sam tablet i problem więc chętnie przeczytam co można poradzić. Będę wdzięczny na wszelka pomoc. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bonobo

Ok to na początek małe wyjaśnienie:

1.Poradnik nie jest mego autorstwa, jest to luźne tłumaczenie sposobu z tego wątku:

[ROM][JB4.2.2] Lenovo IdeaTab A3000-H Call ★ A3000_A422_003_014_130909_WW_CALL_FUSE ★ - xda-developers (dzięki mirba4)

2.Cała operacja to po prostu instalowanie oryginalnego firmware Lenovo z opcją dzwonienia.

3.Wszystko robisz na własne odpowiedzialność, ryzyko takie same jak przy aktualizacji firmware jakiegokolwiek urządzenia (tablet, telefon, płyta główna komputera).

4.To nie komiks, obrazków nie będzie :DD (*patrz niżej)

5.Chuck Norris nie korzysta z tej metody, on potrafi zadzwonić nawet z zapalniczki.

6.Jeżeli to u Ciebie zadziała zobowiązujesz się przez okres 6 miesięcy, w każdym połączeniu głosowym i smsie używać "słów kluczowych" (do znalezienia we własnym zakresie) które działają na 3 literowe agencje amerykańskie jak płachta na byka. Jakoś im tego prisma trzeba zaspamić.(*, ** patrz niżej)

post-171837-14255732519758_thumb.jpg

* nie dotyczy Chuck Norris

** suchar:DD

Ważne: nie tykać opcyji " FORMAT " w flash tool powoduje utratę numeru IMEI i adresu MAC karty WIFI

Przed flashowaniem warto zrobić kopie całego folderu " nvram " z tabletu na komputerze, zawiera on IMEI, WIFI MAC, NUMER SERYJNY i inne ważne dane.

No to teraz do rzeczy:

1.Pobieramy z linku na górze: Android 4.2.2 Latest Firmware With All Languages & FUSE Partition

A3000_A422_003_014_130909_WW_CALL_FUSE - dokładnie to z dopiskiem FUSE, bo wersja NOFUSE mi nie zadziałała, ale jak kto lubi może poeksperymentować:P

2.Pobieramy Drivers (Flash and ADB)

3.Pobrane pliki rozpakowujemy w dowolnym miejscu, nie będę sugerował że pulpit jest najlepszym miejscem na tego typu śmieci;)

4.Otwieramy windowsowski menadżer urządzeń, będzie potrzebny później do "szybkiej akcji" i zostawiamy zwinięty na pasku.

5.Teraz przechodzimy do rozpakowanego na pulpicie firmware:arrow:SP_Flash_Tool_OLD i uruchamiamy jako administrator plik z niebieską ikonką Flash_tool.exe

6.W Flash tool wciskamy po prawej stronie " Scatter-loading " i nawigujemy do rozpakowanego na pulpicie firmware:arrow:target_bin:arrow:MT6589_Android_scatter_emmc.txt klikamy otwórz.

7.Z powrotem w flash tool zaznaczmy opcje DA DL All with check sum przygotowujemy się emocjonalnie na "szybką akcje" i wciskamy Download.

8.Czekamy aż pasek postępu przestanie w flash tool latać a w tym czasie wyłączamy tablet i szykujemy kabel USB

9.Czas na "szybką akcje" jeżeli pasek postępu już nie lata to pora przywrócić menadżer urządzeń z pulpitu i podłączyć tablet do komputera kablem USB.

10.W menadżerze pojawi się nowe urządzenie klikamy ma nim szybko prawym klawiszem myszy (jeżeli nie zrobimy tego szybko tablet przejdzie w tryb pamięci masowej i nie będzie można zainstalować sterownika potrzebnego do aktualizacji firmware) i wybieramy "Aktualizuj oprogramowanie sterownika" :arrow:"przeglądaj mój komputer..." i nawigujemy do rozpakowanego na pulpicie "Drivers (Flash and ADB)":arrow:A3000_extended_Driver klikamy dalej.

11.Windows jak to windows bedzie krzyczał że sterownik bez podpisu ale instalujemy mimo jego obiekcji:DD

Jeżeli wszystko poszło zgodnie z planem flash tool przystąpi automatycznie do aktualizacji firmware. Operacja trwa około 5 minut, czekamy aż pasek postępu dojdzie do końca i wyskoczy okienko z zielonym kółkiem "Download OK"

Teraz można tablet odłączyć od komputera i włączyć, pierwsze uruchomienie trwa kilka minut i wygląda jakby się na logo Lenovo zawiesił ale bez obaw po paru 2-3 minutach ruszy. Pokarze się okienko z chińskimi krzaczkami, paluchujemy pierwszą od góry "belkę" (nie wiem jak to nazwać) z chiszczyzną i mamy możliwość wyboru języka, w tym momencie nastanie się jasność;) bo reszta będzie już w zrozumiałym dla nas języku.

Miłego korzystania z funkcji dzwonienia bo to naprawde bardzo fajny tablecik za rozsądne pieniądze.

PS. Coś mi nie chcę linku na samej górze pokolorować to i niech gadzina zostanie w kolerze tekstu.

PS2.No i jest jednak kolorek:)

EDIT

1.Jeżeli komuś nie działa ta metoda z firmware z dopiskiem FUSE to próbujcie wersji NO FUSE (dzięki Kenkra)

2.Jeżeli zajdzie potrzeba wysłania tabletu do serwisu wgrywany oryginalne firmware bez funkcji dzwonienia:

https://docs.google.com/file/d/0B8uBIECEYaqTZDJTeGNNSjk1cEE/edit?pli=1, oczywiście metodą którą podałem wyżej.

Mała aktualizacja: link na samej górze, strona 46, post nr.451 jest firmware na którym działają aktualizacje OTA

"A3000_A422_003_014_130909_WW_CALL_FUSE with OTA Updates Enabled"

Edytowane przez Bonobo
    Zdjęcia wstawiaj w znacznik spoiler.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi