Skocz do zawartości
kams90

jak odblokować możliwość dzwonienia?

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko ładnie pięknie ale zatrzymuje się na etapie szybkiej akcji ale kiedy podłączam tablet i wybieram ścieżkę windows wywala mi następujący problem, pytanie co zrobić dalej bo mam go za każdą próbą akcji..:<

post-96762-1425573252959_thumb.jpg

Edytowane przez kiler73
    Screnny wstawiaj w znacznik SPOILER.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bonobo

kubii12 18 post w linku z forum XDA "NEW USB FLASH DRIVER!" próbuj tego powinno pójść.Pobierasz, rozpakowujesz i odpalasz "install.bat", nie wiem czy to konieczne ale odpal jako administrator.Czyli sterownik będzie już zainstalowany i "szybka akcja" odpada:E po podpięciu kabla nie instalujesz już sterownika a flash tool powinien automatycznie przejść do aktualizacji firmware.

Sterowniki mam nadzieje instalujesz klikając prawym klawiszem myszy na "MT65xx Preloader" po tym jak się pojawi w menadżerze po podłączeniu taba?

EDIT.

Tak sobie paczam i paczam na Twojego screna i coś mi się wydaje że masz czyste zuoo na kompie zainstalowane czyli Windows 8;) Sterownik jest niepodpisany więc na 8 instaluje się go inaczej, tutaj masz opisane co zrobić:

Jak zainstalować niepodpisany cyfrowo sterownik? Czyli możesz pominąć to co napisałem na górze i zainstalować sterownik w ten sposób.

Edytowane przez Bonobo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kenkra

Ja rowniez idac opisem Bonobo natknalam sie na jakis blad.

U mnie jest tak:

uruchamiam FlashTool,

zaznaczam Scatter_Loading,

podaje sciezke do MT6589_Android_scatter_emmc,

zaznaczam DA DL All With Check Sum,

naciskam Download i .... lipa :/

Wyskakuje takie ino cos (paczaj nizej) jak dam TAK to stoi i nic sie nie dzieje,a jak dam NIE to tym bardziej nic sie nie dzieje:(

Jest na to jakis ratunek? Wczoraj kupilam ten tablet nie wiedzac ze nie ma mozliwosci dzwonienia z niego :oczy:

ps. dodam ze system to WIN 7 Ultimate SP1 64Bit

post-162793-14255732795579_thumb.jpg

Edytowane przez kiler73
    Screnny wstawiaj w znacznik SPOILER.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mflash

Bonobo

napisz jak ci śmiga tablecik po uruchomieniu opcji dzwonienia. Ja mam taki sam dopiero co kupiłem i chciałbym to samo zrobić lecz nie jestem, aż taki dobry w te klocki, czy mógłbyś mi wytłumaczyć prościej jak zrobić (uruchomić opcję dzwonienia) tą zmianę, czy w ten sposób nie stracę gwarancji? nie popsuję czegoś. Będę wdzięczny za podpowiedź. Ewentualnie podaj mi swój nr tel na e mail to oddzwonię i się dopytam jak to zrobić. Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bonobo

Kenkra taki sam problem miałem z firmware z dopiskiem NO FUSE jesteś pewien że pobrałeś to z dopiskiem FUSE? .Po rozpakowaniu otwierasz SP_Flash_Tool_OLD (nie NEW) i dajesz Download, jeżeli nie zadziała możesz jeszcze sprobować zamiast Download wcisnąć Firmware-> Upgrade

mflash tablet działa tak jak przedtem, tzn. jak dla mnie świetnie + dochodzi możliwość dzwonienia.Wyjaśnić prościej, no nie wiem za bardzo jak, starałem się to opisać w miare nie zawile i prosto (ale jakiegoś szczególnego talentu chyba do tego nie mam:E ) Popsuć możesz jak już wcześciej napisałem tak samo jak przy aktualizacji telefonu czy też biosu płyty głównej komputera, czyli ryzyko jest ale jak nie zrobisz czegoś specjalnie źle to ciężko coś popsuć:DDD. Co do gwarancji to sam nie wiem, ale w razie (tfu. tfu) awarii można przywrócić oryginalne oprogramowanie na nasz region i nie powinno być problemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mflash

Bonobo

Wyslij mi prosze link ten odpowiedni FUSE bo ja to chyba cymbal jestem, niemoge go znalezc :)

Zrobie to wg. twoich wskazowek. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kenkra

Dobra,u mnie poszlo.

Sciagalem tak jak pisales FUSE,ale poszlo na NO FUSE :)

Ogolnie jest OK.

A jak rozprawiles sie z pamiecia ktorej jest duzo za malo ;)

Chcialbym zainstalowac pare gier i programow,zajma pare GB.

Chcialbym sprobowac w/g tego opisu: http://forum.android.com.pl/f14/jak-zamieniae-sdcard-extsd-zwiae-kszyae-pamiae-ae-wewnae-trznae-245416/ ,ale nie wiem dokladnie jak,bo u mnie ten opisnie bardzo sie pokrywa z tym co moj tablet wyswietla ;) .

Co sadzisz?

Edytowane przez Kenkra

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bonobo

Podmiana pamięci powinna zadziałać jak na większości urządzeń z androidem. Oczywiście najpierw roocik, działa metoda dla S6000. W pliku vold.fstab podmieniasz:

dev_mount sdcard /storage/sdcard0 [email protected] /devices/platform/goldfish_mmc.0 /devices/platform/mtk-msdc.0/mmc_host

dev_mount sdcard2 /storage/sdcard1 auto /devices/platform/goldfish_mmc.1 /devices/platform/mtk-msdc.1/mmc_host

na:

dev_mount sdcard /storage/sdcard0 [email protected] /devices/platform/goldfish_mmc.1 /devices/platform/mtk-msdc.1/mmc_host

dev_mount sdcard2 /storage/sdcard1 auto /devices/platform/goldfish_mmc.0 /devices/platform/mtk-msdc.0/mmc_host

i powinno zadiałać, tylko nie jestem pewien bo jeszcze jest plik vold.fstab.nand i nie wiem czy tam też nie trzeba zmiany wprowadzić.To tyle teori bo zamiane pamięci zrobie dopiero jak kupie karte 64Gb.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kenkra

Dobra....robie.Rolka papieru na biurko,jakbym mial popuscic ze strachu przed ucegleniem ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi