Skocz do zawartości
kams90

jak odblokować możliwość dzwonienia?

Rekomendowane odpowiedzi

Bonobo

Folder SP_Flash_Tool_OLD jest tylko w wersji NO FUSE, jeżeli flashujesh wersje FUSE szukaj w katalogu SP_Flash_Tool_v3.1328.0.183.Kopie nvram zrobisz np w ES File Explorer File Manager: /urządzenie/data/nvram kopiujesz cały katalog na kartę SD lub na kompa np. przez sieć.

Edytowane przez Bonobo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niekoniecznie trzeba robić szybką akcję :) Ja najpierw podpiąłem tablet i zainstalowałem sterownik a dopiero potem flashowałem :) I wydaje mi się że na win 7 działa tylko opcja No Fuse bo u mnie zwykłe Fuse nie poszło. Natomiast no Fuse tak a mam właśnie 64 bitowy Win 7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bonobo

Spieed2k bardzo możliwe że to zależy od systemu operacyjnego bo u mnie na W7 x64 były problemy, natomiast na Viście x32 poszło normalnie.Tak szybka akcja nie jest konieczna, można sterowniki zainstalować wcześniej i przy aktualizacji firmware pójdzie z automatu. Jak znajde chwilkę czasu to poprawie tutka i opisze jeszcze dodatkowe informacje, czyli jak zrobić root, podmiana pamięci, jak odblokować zapis (np w dokumentach) plików na zewnętrznej karcie SD itp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kenkra
    Niekoniecznie trzeba robić szybką akcję :) Ja najpierw podpiąłem tablet i zainstalowałem sterownik a dopiero potem flashowałem :) I wydaje mi się że na win 7 działa tylko opcja No Fuse bo u mnie zwykłe Fuse nie poszło. Natomiast no Fuse tak a mam właśnie 64 bitowy Win 7

Wydaje mi sie ze nie ma zaleznosci od systemu.

U mnie nie poszla wersja FUSE ani na WIN7 64BIT,ani na XP 32BIT.

Za to wersja NO FUSE poszla i na jednym i na drugim systemie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie bardzo interesuje mnie ta podmiana pamięci ponieważ mam problem, gdyż ściągnąłem NFS Most Wanted i nie mogę go zainstalować bo rzuca się o to że za mała pamięć i przerywa instalacje, wrzucenie danych gry na kartę SD niewiele pomogło.... I kurczę byłbym wdzięczny jeśli dałbyś radę chociaż w skrócie opisać jak to zrobić ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kenkra

No masz krok po kroku opisane powyzej.

Najpierw ROOT,pozniej zmien wpis w linijkach DEV.....

Przeczytaj wyzej posty.

Edytowane przez kiler73
    Nie cytujemy posta poprzedzającego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bonobo

Gdyby kogoś to interesowało to dostępny jest rom na którym działają aktualizacje OTA, dodałem odpowiedni wpis w tutku (na samym dole). Osobiście jeszcze nie instalowałem tej wersji bo jestem zadowolony z tego jak tablet pracuje ale na przyszłość się przyda, osoby które zabierają się za wgrywanie firmware powinny zacząć od tej właśnie wersji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mirba4

Proszę o radę. Mam podmienioną pamięć wg. opisu. Teraz jednak chciałbym wgrać najnowszą wersję Romu polecaną przez Bonobo. Czy mam wrócić do poprzednich ustawień pamięci, czy też wgrywać przy obecnym ustawieniu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bonobo

Nic nie musisz zmieniać, wgraj po prostu nowy rom.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mirba4

Tka zrobiłem. Wszystko Ok, ale niestety nie mogę podmienić pamięci SD jako wewnętrznej. Ustawienia wcześniejsze które chodziły na poprzednim Romie niestety nie skutkują. Jakiś pomysł:

dev_mount sdcard /storage/sdcard0 [email protected] /devices/platform/goldfish_mmc.0 /devices/platform/mtk-msdc.0/mmc_host

dev_mount sdcard2 /storage/sdcard1 auto /devices/platform/goldfish_mmc.1 /devices/platform/mtk-msdc.1/mmc_host

Zwykła podmiana sdcard0 na 1 i odwrotnie nie działają. Co zmienić w ustawieniach bo nowy romik super, tylko tej pamięci mało...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi