Skocz do zawartości
goodguychucky

[Tutorial/MOD][4.1.2] Xperia M karta pamięci jako pamieć wewnętrzna + Metoda dla ROOT-a

Rekomendowane odpowiedzi

Tutorial jak podmienić pamięć:

Przygotowanie telefonu i potrzebne pliki:

1.Zalecam zrobienie kopi zapasowej

2.Zresetuj telefon do ustawien fabrycznych

3.Ustaw debugowanie usb

4.Zezwalaj na instalacje aplikacji z nieznago źródła

5.Zaistaluj aplikacje pc companion

6.Potrzebne pliki: Darmowy hosting plików, zdjęć i obrazków - Hostuje.net

7.Oczywiście karta pamięci w telefonie

8.Wypakuj pliki z xperia m.zip

Rootowanie:

A.Framroot

1.Plik framroot.apk skopiuj na telefon i zainstaluj

2.Otwórz program

3.Wybierz install supersu

4.Wybierz gandalf exploit poczekaj kilka sekund az pojawi się komunikat o sukcesie

5.Telefon powinień się zrestartować

Info:Nie zawsze udaje się za pierwszym razem, w razie problemów spróbuj jeszcze raz w końcu się uda.

B:Busybox (instalujemy w system/xbin)

1.Skopiuj plik busybox.apk na telefon i zainstaluj

2.Uruchom program

3.Wybierz opcje install a następnie normal install

4.Po pomyślnej instalacji powinien pojawić sie komunikat

C:Reboot fix

1.Wypakuj pliki na komputerze

2.Podlącz telefon przy pomocy kabla usb. W trybie msc(tryb msc-Ustawienia>Xperia>Łączność przez USB>Tryb Połączenia>MSC)

3.Uruchom plik supersu.bat

4.Postępuj zgodnie ze wskazówkami na ekranie

Gratuluje Telefon jest w pełni zrootowany

Podmiana pamięci:

1.Skopiuj i zainstaluj na telefonie plik scriptmanager.apk

2.Skopiuj plik extsd2internalsd_xz.txt do folderu data w telefonie (Pamięć wewnętrzna/Android/data)

3.Uruchom aplikacje scriptmanager i przyznaj zezwolenia supersu

4.Przy użyciu scripmanagera wejdź w folder data i przymaj palcem plik extsd2internalsd_xz.txt wybierz opcje open as a następnie Script/Executable

5.Zaznacz su i boot a następnie zapisz

6.Plik extsd2internalsd_xz.txt powinień zmienić kolor na żółty

7.Zresetuj telefon

lub

Metoda podmiany dla korzystających z Taskera (https://play.google.com/store/apps/d...ndroid.taskerm). Dodana dzięki użytkownikowi mares

1.Tasker --> Profil --> + --> (nazwa opcjonalnie) --> Event --> System --> Device Boot

2.New Task --> (nazwa opcjonalnie) --> + --> Script --> Run Shell --> w polu Command wpisujemy: mount -t vfat -o umask=0000 /dev/block/vold/179:33 /storage/sdcard0

mount -o bind /data/media /storage/sdcard1 --> zaznaczamy 'Use Root' --> zaznaczamy 'Continue Task After Error'

Profil włączamy na 'ON'

Dzięki temu po każdym restarcie uzyskujemy podmianę karty.

Link do gotowego profilu (W Taskerze importujemy jako profil): https://app.box.com/s/btj75ktbt2wdg07tb2am

Pamięć powina być podmieniona

out.php?i=631874_screenshot-2013-10-11-16-22-28.png

[sPOSÓB NA PODMIANĘ PAMIĘCI I ROOT'A TYLKO DLA ANDROIDA 4.1.2!]

Edytowane przez Dredd
    Dodana nowa metoda podmiany // Dodanie informacji o modyfikacji

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołączam się do pytania. Czym to może być spowodowane?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W razie problemów pisać w komentarzach lub wiadomośc

out.php?i=632990_screenshot-2013-10-12-15-16-58.png

Edytowane przez Raciborski

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    aser44

xbin

dodatkowo telefon trzeba podłączyć w trybie msc, domyślnie jest mtp

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Adiqs

Po podmianie pamięci i zresetowaniu telefonu, w momencie nadania uprawnien scriptmanagerowi telefon się restartuje. Macie jakieś pomysły czym to może być spowodowane?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szlag mnie już trafia bez roota, jak widzę, że np. aplikacja Google+ zajmuje 40mb, a w ogóle jej nie używam i używać nie będę.

Jak to jest z tym rootem w końcu? Da się odwrócić tak, żeby gwarancja była nadal ważna?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cytat z pewnego forum: "Urządzenie, które odesłałem do serwisu było w pełni odblokowane z wgranym Cyanogenmodem, który już przy starcie systemu informował o tym, że na telefonie nie jest oryginalne oprogramowanie. Z racji tego, że Nexus miał usterkę hardwareową[ a mogę się założyć, że 80% odsyłanych urządzeń taka ma] oprogramowanie nie jest w ogóle kontrolowane, a co za tym idzie to czy jest ROOT, nie ma żadnego wpływu na naprawę gwarancyjną.

Wszystkie te plotki o tym, że Root = utrata gwarancji można określić jednym słowem BZDURA.

W moim wypadku Nexus stał się przykładem dla Was, jednak podobnych sytuacji odsyłania zrotowanego sprzętu miałem już kilkanaście:)" Sam też wysłałem zrootowany sprzęt. Po aktualizacji nexusa 7 padła mi bateria. Tablet był zrootowany, i został naprawiony bez problemu.

---------- Post dołączono o 17:46 ---------- Poprzedni post napisano o 17:44 ----------

Dodam że w czytacie z forum chodziło o Samsunga Galaxy nexus a ja wysłałem asusa nexus 7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam problem...

Zrobiłem niby roota z tego poradnika:

ROOT CO I JAK

Jest to mój poradnik i nie zezwalam na rozpowszechnianie go bez mojej zgody.

1. Ściągamy apk FRAMAROOT http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=2128511&d=1374257608 instalujesz i odpalasz program i wybierasz super user albo superSU i wybierasz metode GANDALF ( to ważne bo inaczej możesz uceglić telefon ) i potwierdzasz OK i reebot. Jak wszystko poszło ok powinno być ok.

2. Instalujemy BusyBOX z marketu i instalujemy binaria do system/xbin ( PO TYM ZABIEGU MAMY PÓŁ-ROOT CZYLI MASZ DOSTĘP DO SUPERUSERA ALE NIE MOŻESZ ZMIENIAĆ PLIKÓW SYSTEMOWYCH )

3. By mieć full root ściągasz http://db.tt/DC4eThdt i wypakuj do folderu zawartość ( UWAGA ZAINSTALUJ PCC I STEROWNIKI NA WSZELKI WYPADEK W KOMPUTERZE ORAZ WŁĄCZ NIEZNANE ŹRÓDŁA ORAZ DEBUGOWANIE W TELEFONIE) podłącz swój telefon do komputera i uruchom uperuser.bat/supersu.bat w zależności co chcesz mieć za program do roota i uruchamiasz skrypt, następuje reebot i możesz cieszyć sie pełnym dostępem do ROOT'a .

PRZYWRÓCENIE GWARANCJI, USUNIĘCIE ROOTA NASTĘPUJE POPRZEZ FLASH CZYSTEGO SOFTU

UWAGA NIE ODPOWIADAM ZA USZKODZONE TELEFONY U MNIE DZIAŁA JESLI ZROBISZ WSZYSTKO DOKŁADNIE POWINNO BYĆ OK W 99,99%.

Ale teraz po zainstalowaniu rootexplorera i kliknięciu Mount R/W dostaję reboot... Jak temu zaradzić? Albo jak odrootować i zrootować ponownie?

Dodam, że po włączeniu superuser.bat dostałem w pewnym momencie komunikat o błędzie:

=============================================
    Installing the rootfix.
    /data/local/tmp/rootfix/superuser.sh[51]: syntax error: ')' unexpected
    Waiting for your device to reconnect.
    Remounting system to see if it worked OK
    Unknown id: /system/xbin/busybox
    Wait a few seconds to see if it worked, then
    Aby kontynuować, naciśnij dowolny klawisz . . .
    .
              Finish.. Enjoy :-)
    .
    Aby kontynuować, naciśnij dowolny klawisz . . .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wygląda na to że busybox zainstalowal się w system/bin zamiast system/xbin. Zainstaluj ponownie busyboxa i upewnij się, że zainstolawes w system/xbin i spróbuj ponownie krok 3. 2 opcja jest taka, że w 1 kroku wybrałeś superSU a w 3 superuser

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi