Skocz do zawartości
donkiczong

Zapchana wewnętrzna pamięć i5700

Rekomendowane odpowiedzi

Mam już po raz drugi problem z zapychaną wewnętrzną pamięcią w Spicy. Poprzednio miałem CM 6 , 8.1 i pomogła dopiero zmiana systemu , ale czasowo jak widać.

Mój Soft:

CM 6.1.1 alpha 8.4 Froyo Ultimate v2.2.9.7

Jądro: 2.6.29.6

Pasmo: j570EXXJD1

Wszystko co możliwe przeniosłem na kartę SD, usunąłem nawet mapy googla (5MB) przy pomocy RootAppDelete. Na samej karcie SD mam niewiele aplikacji, jakaś muzyczka, FB, GG, iGo (z mapami 20MB na karcie)...

Zsumowałem aplikacje wewnętrzne i wyszło mi niecałe 60MB, przy czym telefon pokazuje 119/148MB zajętego miejsca. Mam wyłączone wysyłanie danych w tle, odłączone aktualizacje, bo jak tylko coś chciało się aktualizować zapychało mi pamięć i SMSy nie dochodziły, nawet jak wyczyściłem to i tak nigdy później nie doszły (sic!). Smsy staram się czyścic na bieżąco , mam ich teraz z 10. Żadnych MMsów itp.

Mam wrażenie jakby coś się składowało na wewnętrznej pamięci, nie wiem, może instalki z marketu nie są usuwane?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wipe cache i dalvik cache zrób przez recovery

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kiedyś to zrobiłem, nie pomogło, a Handcent miał problemy co chwila...

Mam błąd o_O

CM Recovery v2.5.1.0 & LK+XMO.6

Cant open reovery log ....

Lipa, w ogóle teraz nie chce się włączyć telefon... Pyka i pyka głośnik, ładowanie androida na pasku przerywa w połowie.

Może to wina tego , że odinstalowałem google maps?

Edytowane przez donkiczong

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ObiQ

Postaw system od nowa. Powinno zacząć ładnie chodzić, a na oczyszczenie śmieci z pamięci telefonu jest skrypt do recovery, ale też w programie App2SD jest funkcja oczyszczania przy uruchomieniu tego programu. Skrypt mogę Ci podesłać na PW, jeśli go jeszcze mam, ale to już do mnie napisz. Po za tym ten skrypt był kiedyś na forum tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odyn poszedł w ruch i niestety straciłem kilka świeżych numerów. Jednak problem powróci to tylko kwestia czasu. Jak już pisałem to już był drugi raz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ObiQ

To jest normalne. Problem jest nawet na komputerach, z którymi pracujemy na codzień. Napewno znajdzie się bardzo dużo użytkowników tego forum, którzy korzystają z CCleaner'a albo podobnych do niego programów. Tak jak już wcześniej pisałęm polecam skorzystać z programu App2SD z marketu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi