Skocz do zawartości
maciek011

Dezaktywacja domyślnych aplikacji bez rootowania telefonu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Być może ktoś uzna, że to idiotyczne, beznadziejne i pozbawione sensu ale przedstawię pewien sposób, za pomocą którego możliwe jest wyłączenie domyślnych aplikacji w naszym HOV typu Google+, Twittery i inne zapchajapki. Najważniejszy w tym sposobie jest to, iż nie wymaga on rootowania naszego telefonu na czym niektórym użytkownikom HOV bardzo zależy z różnych względów. Poniższy sposób odkryłem sam, przypadkowo i nie wszystkim może on przypaść do gustu. Zaczynamy!

1. Pierwszym krokiem jaki należy wykonać to wyłączenie telefonu :]

2. Kolejną rzecz (najważniejsza) to wejście w tryb BOOT MENU. De facto nie będziemy tu nic odblokowywać, rootować ani nic. Aby wejść w ten tryb należy przy wyłączonym telefonie przytrzymać przez kilka sekund przycisk POWER oraz Volume - (ściszanie). Po wykonaniu tych czynności powinniśmy ujrzeć BOOT MENU (takie śmieszne menu wyglądające troche jak w paincie).

3. Naszym głównym celem było tylko i wyłącznie dostanie się do BOOT MENU. Dla ciekawskich w tym trybie poruszamy się za pomocą przycisków Volume down (pozycja do dołu), Volume Up(pozycja o góry) oraz przycisk POWER (zatwierdzenie). Dodatkowo znajduje się tam pozycja Factory Reset, która przywraca telefon do ustawień fabrycznych w taki sam sposób jak byśmy zrobili to z poziomu systemu (ustawienia -> przywróć ustawienia fabryczne). Wracając, naszym celem było dostanie się do tego MENU. Nic w nim nie zmieniamy.

4. W tym kroku należy opuścić to menu przytrzymując przez parę sekund przycisk POWER. Ekran powinien się wyłączyć, a telefon uruchomić ponownie.

4a. Gdyby ekran zgasł, a telefon nie uruchomił się samoczynnie ponownie, należy go spróbować włączyć jeszcze raz.

5. Gdy nasz telefon uruchomi się ponownie wchodzimy w Ustawienia -> Aplikacje -> Zakładka 'Aplikacje'. Na tej liście znajdują się wszystkie dostępne aplikacje działające na naszym HOV. W celu wyłączenia którejś z nich klikamy na jej nazwę, a następnie WYŁĄCZ. O dziwo opcja wyłącz dostępna jest też dla apek takich jak Google+, Facebook, Twitter itp. co było niemożliwe bez czystego uruchomienia trybu BOOT.

6. Wyłączamy z pewnym rozsądkiem te aplikacje, których jesteśmy pewni, że nie wpłyną na działanie systemu.

7. Dodatkowo, aby nasze aplikacje nie włączyły się same ponownie należy wejść w Sklep Play i wyłączyć w ustawieniach automatyczną aktualizację aplikacji. Gdyby wyłączona apka typu Google+ zaktualizowała się automatycznie, poajwi się ona znów jako zainstalowana i jej wyłączenie będzie znów niedostępne. W takim przypadku należy powtórzyć wszystkie czynności od początku.

Ważne!: Opcja dezaktywacji aplikacji działa tylko do ponownego uruchomienia telefonu. Gdybyśmy pominęli wyłączenie jakiejś apki i powiedzieli sobie "Kurczę, zapomniałem wyłączyć jeszcze Facebooka" należy wykonać wszystkie czynności niestety od początku.

To tyle jeśli chodzi o ten prosty sposób. Mam nadzieję, że komuś te informacje się przydadzą mniej lub bardziej.

P.S. Nie jestem ekspertem jeśli chodzi o smartfony i Androida. Nie wiem dlaczego to działa oraz czemu tak się dzieje. Nie znalazłem też wcześniej takiego opisu nigdzie, dlatego dzielę się tym, może komuś to pomoże. Ten krótki poradnik pisany był z myślą o ludziach, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z Androidem oraz denerwują ich domyślne aplikacje. Dodam, iż nie napotkałem żadnych negatywnych skutków tego działania. Jeśli ktoś ma większą wiedzę z tego zakresu, proszę się nią podzielić w odpowiedziach pod tym postem.

Pozdrawiam a:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi