Skocz do zawartości
WKD622

Flashowanie/Instalowanie oficjalnego romu za pomocą Flashtoola

Rekomendowane odpowiedzi

WKD622

Flashowanie/Instalowanie oficjalnego/stocowego romu za pomocą Flashtoola.

UWAGA! BOOTLOADER WCALE NIE MUSI BYĆ ODBLOKOWANY.

NIE PONOSZĘ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA EWENTUALNE USZKODZENIE TELEFONU! WSZYSTKO ROBICIE NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ.

Jak poradzić sobie ze sterownikami na Windows 8/8.1 - Post niżej.

Wszystko działa, sam to najpierw zrobiłem, więc jeżeli zrobicie zgodnie z poradnikiem to nic nie powinno się stać. :)

1. Po pierwsze - co to daje?

A no daje nam możliwość wgrania oficjalnego oprogramowania, bez względu na to w jakim stanie jest obecnie nasz telefon. Jedyny warunek jest taki że musi się włączać w flashmode ;), jeżeli nie jest to cegła lub nie jest uszkodzony to możesz przejść do następnej części tego poradnika.

2. Po drugie - co musisz pobrać?

PC Companion - Dla komputera PC - Sony Smartphones (Poland)

(dzięki niemu zainstalują nam się automatycznie sterowniki do telefonu)

Flashtoola - Download | Flashtool

Pobierasz dla swojego systemu operacyjnego i instalujesz normalnie.

Jeśli link nie działa (czasami ta strona tak ma) pobierz stąd :

Mirror (zrobiony przez AndropaX, najnowsza wersja dla windowsa)

Rom/soft do naszej Z1:

Niebrandowany 4.4.4 (108) -

Kliknij by pobrać androida 4.4.4 (108) z dysku google.

Niebrandowane 4.3 (136) - https://mega.co.nz/#!DwxEGJ5a!3za9PMyYQedCeoQc08vm44ZiHtip9ekZyRNUntToK9w

W Polsce oficjalnie sprzedawany jest tylko model C6903, dla tego wyżej są linki do tej wersji. Ten pierwszy to brand Central Europe 3 - 136 (android 4.3), czyli ten najbardziej odpowiedni najnowszy wydany czysty 4.3 dla Polski z możliwością ingerencji w balans bieli na ekranie, natomiast ten drugi to oficjalny obecnie najnowszy soft dla Z1 czyli 4.4.4 KitKat. Wybierasz który Ci bardziej odpowiada. Wgrywając 4.3 wyświetli Ci się w telefonie update do 4.4.2 a potem do 4.4.4, ale dodałem go gdyż ktoś może chcieć akurat 4.3 ;).

Posiadaczy innych modeli (np c6902) zapraszam tutaj - [FTF] C6902 & C6903 & C6906 & C6943 FTF Mega Collection - xda-developers

3. Po trzecie - jak sflashować soft?

Po instalacji flashtoola na odpowiednim dysku (u mnie to dysk C), i pobraniu softu podłącz najpierw XZ1 do kompa i włącz pc companion, niech się na spokojnie połączy, nie zaszkodzi :).

Następnie wejdź w folderu drivers który znajduje się w folderze flashtoola, u mnie to:

C:\Flashtool\drivers

.

Otwórz plik który się w nim znajduje i z listy zainstaluj sterowniki dla Xperii Z1 oraz flashmode.

Następnie wyłącz telefon i odłącz go od komputera.

Skopiuj teraz plik softu do folderu z Flashtoola, a dokładniej do podfolderu o nazwie "firmwares", u mnie to

C:\Flashtool\firmwares

Włącz flashtoola, pojawi się takie okienko. Naciśnij na błyskawicę w lewym górnym rogu.

DcrAFRd.png

Następnie wybierz "flashmode".

U9cxYx8.png

Pojawi się takie okno. Wszystko pozostaw tak jak jest domyślnie, wybierz tylko z listy po lewej soft dla naszej xperii - c6903. Po czym kliknij "flash" w prawym dolnym rogu.

axfYgFo.png

Program musi sobie przygotować plik softu, w zależności od szybkości komputera chwilę musi to zająć. Na razie nie podłączaj telefonu.

zYbFGOl.png

W pewnym momencie wyświetli się coś takiego:

i18ft1F.png

Podłącz telefon do komputera przez USB jednocześnie trzymając vol-. Ekran pozostanie czarny, to normalne. Flashtool powinien od razu zareagować, zniknie okienko które jest poniżej, napisz "device connected" i z marszu zacznie flashowanie.

Poczekaj aż pasek się naładuje do końca, nie używaj w tym czasie komputera. Zajmie to kilkanaście minut.

Na końcu napisze że skończył proces flashowania, musisz sam odpiąć kabel i włączyć telefon.

Pierwszy reboot będzie dłuższy niż normalnie.

Jeżeli pomogłem to doceń moją pracę klikając "postaw piwo" pod tym postem. Dzięki

;).
Edytowane przez patrikos23
Dodałem prefiks.
  • Lubię to! 9

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
AndropaX

JAK ZARADZIĆ STEROWNIKOM NA WINDOWSIE 8/8.1

1. Wchodzimy do ustawień komputera

4urujehe.jpg

2. Wybieramy zakładke aktualizacje i odzyskiwanie (w windowsie 8 jest to zakładka ogólne)

ytuqatuh.jpg

3. Uruchamianie zaawansowane

syny8ada.jpg

4. Kiedy komputer uruchomi się ponownie wybieramy rozwiąż problemy

ugutyje3.jpg

5. Dalej wybieramy opcje zaawansowane

ege8a8yz.jpg

6. A następnie ustawienia uruchamiania

vunahu7a.jpg

7. Klikamy uruchom ponownie

typy4esu.jpg

8. Kiedy pojawi się niebieskie okno takie jak niżej naciskamy f7

4a9u6u8y.jpg

9. Dalej instalujemy normalnie sterowniki i kiedy pojawi się okno takie jak poniżej klikamy zainstaluj oprogramowanie sterownika mimo to

eju3yver.jpg

10. Gotowe ! Sterowniki powinny się zainstalować poprawnie.

Edytowane przez AndropaX
  • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kechup

Jeśli chodzi o Windows 8/8.1 można zamiast tych wszystkich kroków z pierwszego postu użyć komendy (znalezionej na XDA) :

"bcdedit /set testsigning on"
"bcdedit /set testsigning off"

Wystarczy odpalić konsolę cmd w trybie administratora i przed flashowaniem wpisać odpowiednio :

"bcdedit /set testsigning on"

po zakończeniu można wyłączyć komenda :

"bcdedit /set testsigning off"

Sprawdziłem działa to przy flashtool'u i a także przy Sony PC Companion.

ps. Jeżeli było to już przepraszam nie czytałem całego wątku :) .

Edytowane przez Stivi
Zmiana czasu, przenisienie na 3 post. Komuś może się to przydać :)
  • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Keth

Wybacz głupie pytanie, ale pewnie nie ma jak przywrócić oryginalnego softu od Orange, nie mając pliku z nim, nie? ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
WKD622

No niestety ;) nie. Ale pytanie po co.

Tzn, oczywiście że się da, musisz tylko znaleźć ten soft. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Keth

No właśnie już go niestety nie mam, a czasem może być przydatny. Jakby ktoś miał brandowany od Orange i mógłby go zlinkować / zuploadować, to byłbym zobowiązany np. do piwa, i nie tylko wirtualnego ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
WKD622

Zmieniłem link do softu w poradniku na brand central europe, czyli ten odpowiedniejszy dla Polski, Keth jeżeli chcesz to sflashuj go ale nie ma takiej potrzeby :), unbarnded też może być, nikt się nie powinien przyczepić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale w tym przypadku może być problem z gwarancja chyba? Tez w poniedziałek przychodzi mi Z1 z Orange...pierwsze co to flash czystego softu od Sony, tylko co z branded Orange i simlockiem (bo z tego co wiem Z1 je posiada ) czy okazji chęci reklamowania:-)

Sent from my HTC One using Tapatalk 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
WKD622

Simlock zostanie, ale soft możesz wgrać taki jak wyżej. I tak masz kartę Orange wiec co Ci Simlock przeszkadza. :D

Zrób sobie kopie romu od Orange poradnikiem który podał Raciborski 3 posty wyżej. Będziesz mógł zawsze przywrócić. :)

Wypisane z Sony Xperia Z1. now Free

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi