Skocz do zawartości
Koziom

Bateria z allegro

Rekomendowane odpowiedzi

Koziom

Dostałem telefon G1, naprawiłem, działa. Problemem jednak zostaje jeszcze bateria. Jest ona albo mocno zużyta, albo coś. Dzisiaj o 0:30 nastawiłem budzik z 100% baterią, rano o 6:30 zadzwonił budzik. O 8 już był rozładowany. Dostałem 2 telefony, dwie baterię. Obie mają mniej więcej tyle samo pojemności - 1150mAh.

Niewiem czy to wina, że baterie są mocno zużyte lub wcześniejszy posiadacz telefonu nie dbał o nią czy ją zajeżdzał w stylu bateria+ładowarka i hop do internetu... Obie trzymają nawet nie cały dzień. Jest na to jakiś sposób by zwiększyć jej czas działania? Istnieje coś wipe battery status czy coś, jednak trzeba mieć rootowany telefon. Ja sam niewiem, czy mam tego roota czy nie.

Zobaczyłem dziś ofertę z allegro:

NOWA BATERIA HTC GOOGLE Dream G1 2400mAH **e1 (1400805150) - Aukcje internetowe Allegro

Pojemność o wiele większa, bo ta ma aż 2400mAh, tylko że to nieoryginalna bateria. Czy może taka być, zmieni to coś z telefon, oryginalnej z taką pojemnością nie ma na allegro. Słyszałem, że z nieoryginalną baterią czasami telefon może NAWET wybuchnąć.

Edytowane przez Koziom

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jesteś pierwszym właścicielem telefonu ? Co do wipe battery stats to wyłącz telefon i wejdź do trybu recovery poprzez wciśnięcie Home+Power. I tam masz opcję Wipe a w dalszym menu wipe battery stats. (Nie pamiętam dokładnie czy tak samo jest w oryginalnym recovery ale sprawdzić nie zaszkodzi ).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Koziom

Nie, nie jestem pierwszym posiadaczem telefonu.

Dzisaij zrobie to wieczorem, napiszę jakie wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    nerkin

Pozwolę sobie odkopać temat.

Sam zakupiłem ostatnio baterię na Allegro i wygląda na oryginalna, sprzedawca zapewniał o autentyczności, bo wszystko przechodzi przez urząd celny itp... ale bateria po prostu nie działa. Telefon jej jakby nie widzi, ładowarka jej nie ładuje, nie dzieje się absolutnie nic. Telefon i ładowarka są oczywiście sprawne. Przestudiowałem dokładnie to co pisze z tyłu baterii i jest jedna tylko mała różnica - w tej której miałem od początku jest 1150mAh a w tej ostatnio zakupionej jest 1050mAh. Przyznam, że nie mam pojęcia co to oznacza i pytanie do Was - czy ta różnica może być przyczyną tego, że bateria nie działa, czy po prostu miałem 'szczęście i trafiłem na wadliwy egzemplarz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiem tak, ostatnio na allegro zakupiłem "oryginalna" baterie do G1 za 40zł+koszty przesyłki, po otrzymaniu i pierwszemu rzutowi oka- bateria wygląda na oryginalna, wszystkie napisy z tyłu te same co na starej oryginalnej, z tym że pasek z kodem jest biały, a nie szary. Reszta identyczna. Niestety bateria trzymała dosłownie 3h i to ledwo używając telefonu, więc złożyłem reklamację, otrzymałem nową identyczną i tu już trochę lepiej bateria starczała na jakieś 7h słabego użytkowania, więc dalej mizernie. Postanowiłem baterie zwrócić i kupić nową ORYGINALNĄ w htc-sklep.pl, co prawda jest 2x droższa ale za to trzyma naprawdę dobrze. Aktualnie telefon działa 31h+ i dalej mam 24%. Oczywiście mam włączone 3G itd.

Tak więc naprawdę polecam zakupić oryginalna i nie oszczedzać bo tylko na tym stracimy.

Wracając do pytania, powinieneś ją zreklamować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wasze baterie są płaskie czy mają minimalne wybrzuszenie po obu stronach?

Ostatnio bardzo szybko zużywa mi się bateria i zauważyłem, że nie jest idealnie płaska.

Era uwzględnia to w gwarancji ? ;]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moja stara bateria właśnie była wybrzuszona co świadczyło o kresie jej żywotności. Nowa - idealnie płaska.

Tak uwzględnia z tym że bateria ma rok gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zbiecik

Jesli szukacie dobrych zamiennikow to polecam batimex sam uzywalem i naprawde trzymaja bardzo przyzwoicie.

Tapnięte z Desire

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    nerkin

@Przecin, wygląda na to, że czeka mnie również zakup w htc-sklep.pl, bo chyba kupiłem ten sam szajs, który Ty miałeś, bo nawet kwota się zgadza:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pozwolę sobie odkopać temat.

Sam zakupiłem ostatnio baterię na Allegro i wygląda na oryginalna, sprzedawca zapewniał o autentyczności, bo wszystko przechodzi przez urząd celny itp... ale bateria po prostu nie działa. Telefon jej jakby nie widzi, ładowarka jej nie ładuje, nie dzieje się absolutnie nic. Telefon i ładowarka są oczywiście sprawne. Przestudiowałem dokładnie to co pisze z tyłu baterii i jest jedna tylko mała różnica - w tej której miałem od początku jest 1150mAh a w tej ostatnio zakupionej jest 1050mAh. Przyznam, że nie mam pojęcia co to oznacza i pytanie do Was - czy ta różnica może być przyczyną tego, że bateria nie działa, czy po prostu miałem 'szczęście i trafiłem na wadliwy egzemplarz?

może do innego telefonu kupiłeś

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi