Skocz do zawartości
Gracjan87

[ZTE Blade] OC procesora

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Zastanawiam się nad podkręceniem CPU w Bladym. (bo jak wiadomo ma spore ukryte możliwości O/C). Ale przed przystąpieniem do takich modyfikacji chciałem zadać wam kilka pytań:

1. Czy O/C w smartphonie przy zachowaniu rozsądku jest bezpieczne? (Tzn. czy nie przegrzeje mi się albo nie uszkodzi trwale)

2. Czy Blady sam w czasie rzeczywistym dostosowuje zapotrzebowanie na MHz i sam je zmienia czy te wartości są ustawione na sztywno ?

3. Czy podniesienie częstotliwości z 600 MHz na 700 Mhz poprawi wydajność w grach 3d i w oglądaniu filmów (to jest główny powód dokonania tej modyfikacji)

4. O ile spada wydajność baterii przy O/C czy to jest mocna różnica ?

5. Czy O/C powoduje spadek żywotności telefonu?

Na początek to tyle, proszę o pomocne wskazówki, komentarze osób które już przez to przeszły i ogólne opinie na ten temat..

pozdr

Edytowane przez Jukon
    niezgodność tyt. z regulaminem..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lanc

2. Mój sig - temat o setcpu - możesz sobie ustawić jak ma się skalować procesor ;]

3. Tak.

5. Spadnie... Z 10 lat do 5 lat... ;]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki Lanc przejrzę twój post.

@5 - czyli mówisz, że żywotność spadnie aż o połowę.. to sporo aczkolwiek nie wydaje mi się żeby miał 5 lat aż ten telefon..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Toldo

Ad. 1. W granicach rozsądku tak. Wszystko jest dla ludzi.

Ad. 4. No niestety, coś za coś, albo szybkość albo bateria. Na pewno wydajność baterii spadnie jednak nie jest to aż taka różnica żeby za nią płakać, zwłaszcza jeśli nie grasz za często.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co daje obniżenie tego drugiego suwaka? (Mówię o SetCPU)

Czy zmniejszy to prądozżerność ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Toldo

Jest to tzw. Underclocking czyli częstotliwość procesora ustawiana w momencie braku zapotrzebowania na jego moc, czyli np. w stanie uśpienia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jakie dajecie ustawienie Scaling? Bo widzę, że ondemand wcina baterie aż "miło" ;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Leovl

Ja mam ondemand, bo zwyczajnie na razie lepszego Blade nie obsługuje (conservative mi nie podchodzi :/). Procesor mam podkręcony do 691 mhz (przy większej prędkości telefon się wiesza) + profile w zależności od poziomu baterii. Spokojnie wytrzymuje jeden dzień, a jak się nie bawię (nie chodzę po necie, nie gram w gry, tylko smsy/rozmowy) to wytrzyma i dwa dni, chociaż mi to niepotrzebne - i tak ładuję baterię każdej nocy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A co do poboru prądu. Wcześniej zaraz po wgraniu JJ9 odrazu wgrałem setcpu i dosłownie włączenie do tego wifi to tragedia. Teraz odinstalowałem setcpu i minieło 2,5h i bateria jak była tak nadal jest na 100% naładowania ;D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kurcze szkoda ze romy od flibblesana nie maja mozliwosci krecenia prockiem, bo moim zdaniem byby by jeszcze lepsze w grach od osmiorniczki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi