Skocz do zawartości
Gracjan87

[ZTE Blade] OC procesora

Rekomendowane odpowiedzi

Co do oc to u mnie też po wgraniu na nowo roma procek resetuje się przy prędkości w której wcześniej się nie resetował. Aktualnie stabilnie chodzi na 710, wcześniej na 748. Rom i aplikacje te same co wcześniej, ale zauważyłem dziwną zmianę po wgraniu na nowo - rom chodzi szybciej mimo niższego zegara, scrolowanie już tak nie przycina i dotyk działa lepiej... A rom jest dokładnie ten sam co wcześniej, możliwe że dopiero teraz zadziałało ahb oc albo hw_ui

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adam.k

Czy może ktos mi powiedziec jak sie wgrywa ahb oc i z kad pobrac?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Toldo

Wgrywa się tak jak rom, przez recovery, a pobrać można z wątku o romie Japanese Jellyfish.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kj5

Wrzucłby ktos swoje profile związane z baterią? Jakie jest najniższe możliwe taktowanie procka tak żeby nie mulił za bardzo? Najwyższe to sam dojde ale z profilami wolałbym jakieś rady

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lol123

Czy Blade nie ma jakiejś gorszej partii procesorów ? GT540 na 880mhz jest stabilny a dla ZTE 710mhz to w większości górna granica (mój na 691mhz potrafi się wysypać)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Toldo

Było już mówione że chodzi głównie o kompilację kernela ale poszczególne partie różnie reagują na OC.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jest szansa że jak ktoś ze sceny skompiluje lepszy kernel to będzie się kręcił do 900 Mhz jak LG Swift? Bo procesor taki sam. Jakieś są przeciwwskazania?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kunis6

Powiedz co Ci to da? liczby? Wiekszy pobor energii? Mialem gt540 przed Blade i chodzil stabilnie na 900 ale co z tego jak wzrostu wydajnosci sie nie odczuwalo od 850Mhz. Ja nie widze sensu. Jakby byl sens juz dawno by przelamali bariere 806 dla Blade ale widocznie nie ma to jakiego duzego wplywu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Słuchaj, ale jeśli procesor to umożliwia- dlaczego nie? Wydajność znacznie może poprawić się w grach itp. Niektórym się kręci tylko do 710 bądź 691, a to niefajna perspektywa. Skoro mam taki sam procek co w Swifcie- chcę go kręcić! Grunt to żeby była taka możliwość, a kto z niej skorzysta- jego sprawa. Więc jak: da się po ulepszeniu kernela kręcić Bladego do 850-900 Mhz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi