Skocz do zawartości
Gracjan87

[ZTE Blade] OC procesora

Rekomendowane odpowiedzi

Toldo

W grach Ci wiele nie przyspieszy, bo gry zależą też od układu graficznego. Bałbym się najbardziej o baterię, jeśli będzie podkręcony na prawie 1GB to bateria nie wytrzyma nawet 12h jeśli będziesz często używał. Do tego będzie się grzał, a jak wynika z tego co piszą userzy, żeby mieć taktowanie wyższe trzeba Blade'a schłodzić i to dosłownie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jak to się ma do Swifta? Tam tak kręcą i prawdopodobnie jest ok. Prawdopodobnie Blady ma żle umiejscowiony procek, koło kilku innych ważnych podzespołów, i dlatego się tak bardzo grzeje tak?

Czy to znaczy że o kręceniu Bladego fo 800-850-900 Mhz trzeba zapomnieć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Toldo

Jeez, jak Ci tak zależy to kup swifta a nie pisz kolejnych postów o tym jaka szkoda że Blade nie idzie na 900MHz. Po co to? Pogoń za prędkością w tym segmencie jest bez sensu. Jak Ci zależy na prędkości to kup sobie Desire, SGS'a albo Nexusa...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Piszę po to żeby się dowiedzieć i liczyłem na merytoryczną odpowiedź dlaczego tak/nie. A nie na idiotyzmy typu kup sobie Swifta. Chcę po prostu wiedzieć dlaczego procesor identyczny jak w innych telefonach kręci się dużo niżej. Skoro kupuję sprzęt za kilka stówek, to mnie nie obchodzi czy ktoś go nazywa mid czy low-endem. Ma chodzić dobrze- nie będę wmawiał sobie że mój sprzęt ma chodzić żałośnie bo dałem za niego x, a np. Iphone (nienawidzę go) chodzi dlatego super bo kosztuje y. Po to mam system operacyjny by zoptymalizować swoje urządzenie. Wiem że Blady chodzi dobrze na 710, ale dlaczego nie można dać mu stabilnych 800? To tylko kwestia kernela czy także HW?

Nawet jak gry tego nie wykorzystają, filmy Rmvb pewnie tak. I nie gadaj że OC to są tylko liczby, bo tak nie jest. MSM 7227 jest bardzo wydajny, a jeżeli dołożyć mu jeszcze dobrych kilka Mhz, na pewno uciągnie filmy np. Rmvb. Nawet może nie potrzeba mi 900 Mhz, ale chociaż stabilne 800.

Więc jeśli nie masz merytorycznej wiedzy dlaczego Blady kręci się dużo mniej niż inne telefony na tym procku- może po prostu się nie wypowiadaj. Zaoszczędzi to nerwów zarówno Tobie jak i mnie. Może znajdzie się ktoś inny, kto będzie umiał uprzejmie mi odpowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Toldo

Ok, inaczej. Jak dla mnie odpowiedź wystarczającą uzyskałeś. Blade z odpowiednim kernelem MOŻE będzie działać stabilnie na wyższej czestotliwości, ale dopóki taki kernel nie powstanie nie da się nic powiedzieć. Poza tym kilkakrotnie ktoś pytał dlaczego Swift z takim samym prockiem kręci się lepiej niż Blade, możesz poczytać. Piszesz że ten typ procka jest wydajny, powiem tak: żaden Qualcomm przed Snapdragonem nie grzeszył wydajnością, także 7227. Porównywalny procesor Marvella byłby znacznie wydajniejszy. Nie ważne. Chcesz jasnej odpowiedzi? Póki co NIE DA SIĘ kręcić Blade'a na takie taktowanie jak Swifta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I jak: można jasno i zwiężle odpowiedzieć no moje pytanie? Można. Za co bardzo dziękuję. Inne wątki czytałem od deski do deski. I właśnie nie znalazłem wyczerpującej odpowiedzi. Może będziesz tak miły i zarzucisz linkiem? :)

Chodziło mi tylko o to, czy za jakiś czas będzie możliwość stworzenia takiego kernela, który da nam taką możliwość, czy to np. jakaś blokada natury HW.

A co do wcześniejszych zarzutów: nigdzie nie napisałem jaka wielka szkoda że nasz Blade się nie kręci tyle co Swift. Tak gwoli ścisłości.

Co do Marvella. Np ten z i780 taktowany 624 Mhz jest lepszy niż nasz Qualcomm?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Toldo
    Co do Marvella. Np ten z i780 taktowany 624 Mhz jest lepszy niż nasz Qualcomm?

Moim zdaniem tak, chociaż ciężko jest porównać procesory zarządzane przez różne systemy.

Może będziesz tak miły i zarzucisz linkiem?

Choćby w tym wątku, a co do innych, nie sposób wymienić konkretnego tematu bo było to poruszane w wielu wątkach, nawet nie związanych bezpośrednio z Overclockingiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiedzcie mi jaki karnel muszę wrzucić żeby moc podkręcić ROM FLB-Froyo R9b?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

FLB bodajże od wersji r8 ma już kernel pozwalający na podkręcanie procka, nie trzeba niczego dogrywać- czytajcie changelog na modaco.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ejSka
    Powiedzcie mi jaki karnel muszę wrzucić żeby moc podkręcić ROM FLB-Froyo R9b?

Dokładnie, kernel w tym romie pozwala na podkręcenie procesora.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi