Skocz do zawartości
Gracjan87

[ZTE Blade] OC procesora

Rekomendowane odpowiedzi

po zainstalowaniu softu bateria też trzymała mi krótko - niespełna 1 dzień. Zainstalowałem CPU MASTER free i zmieniłem tryb pracy procka z ondemand na conservative (poza tym procka mam cały czas pokręconego na 672) i bez problemu trzyma mi 2 dni. Max udało mi się wycisnać 768mhz (wynik na quadrant ok.1100). Polecam zastosować ten tryb conservative - na wygaszonym ekranie praktycznie nic nie ciągnie w przeciwieństwie do ondemand gdzie na wygaszonym procek był na 600, a teraz 245 i stąd o wiele niższe zużycie baterii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dandus

No ale na ondemand podkreca kiedy potrzeba, podejrzewam, ze na wygaszonym w tym trybie ciagnie min jakie ustawisz. Generalnie to jak sprawdzic ile ciagnie na wygaszonym? :)

Wysłano z ZTE Blade z użyciem Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pytanie:

do jakiej temperatury dochodzi wam procesor po podkręceniu, a może to jest temperatura baterii?

i jaka może być ta graniczna ?

Edytowane przez clintoons

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kunis6

To ciezko okreslic mi srednio utrzymuje sie temperatura po podkreceniu i obiciazeniu 39 stopni

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na pocieszenie dodam ciekawostkę.. ładując spice (SGM b1+yonip10) bateria grzała się do 42stopni.. Ładując Spice i nie daj Boże wrzucić ją pod poduszkę. 49stopni.. czułem potężne odczucie ciepła ;).

Dziś przyjdzie blade..:) ciekawe jak z nim będzie :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Generalnie to jak sprawdzic ile ciagnie na wygaszonym?

w tej aplikacji możesz sprawdzić ile czasu procesor działał z konkretną częstotliwością, nie rozwiązuje to do końca problemu. Ale przynajmniej u mnie dość łatwo zauważyć, że przy nieużywanym telefonie (wygaszony ekran) procek działa na najniższym taktowaniu ;)

https://market.android.com/details?id=com.electricsheep.asi&feature=search_result

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kunis6

Moja bsteria juz sie "wygrzala" i nawet podczas ladowania nie jest letnia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam - mam taki problem. Na romie SS RLS4 nie mogę podkręcić procka na stałe :) Chodzi o to, że jak wejdę w CPU Control i ustawię tam jakieś wartości (nawet mniejsze) po zaakceptowaniu jest OK ale jak zrestartuje fona to powraca do standardowych :/ Dzieje się tak mimo zaznaczonej opcji Set on boot. Czy nie da się tak zrobić żeby cały czas było na sztywno xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Toldo

A jak restartujesz fona? Jeśli używasz jakiegoś progsa, np. root managera to No Frills ma to do siebie że nie zapamiętuje ustawień i po reboocie wyświetla stosowny komunikat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi