Skocz do zawartości
tgwozdzik

Sony SmatrWatch(2) - Ściąga

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na forum można znaleźć opisy jak wykorzystać starszy zegarek od Sony jako ściągę natomiast nie znalazłem trutoriala jak zrobić to na Smartwatchu. Ja do tego doszedłem i podzielę się z wami moim patentem :E (na końcu pokazałem jak wygląda sprawa SW2)

Co będzie nam potrzebne:

-Telefon ogarniający Smartwacha (zainstalowana aplikacja Smart Connect)

-Sony SmartWach

-SmartWatch Note extension (link)

Konfiguracja aplikacji:

Odnajdujemy SmartWatch notes w aplikacji odpowiedzialnej za zegarek i wybieramy ją:

heql.th.png

Zaznaczamy wszystko:

8ylb.th.png

Teraz program widnieje w zegarku jako apka jak i widżet ( w miejscach jakie sobie ustalimy)

Tworzenie ściągi: (pokaże dwa sposoby)

1.Notatnik - treść naszej ściągi piszemy w notatniku telefonu lub w komputerze i przerzucamy na telefon.

[/url]ocq4.th.png

Klikamy klawisz funkcyjny i wybieramy Udostępnij przez

ew4s.th.png

Wyskakuje okienko z zapytanie w jakim formacie mamy zapisać ściągę, wybieramy Tekst

de69.th.png

Następną czynnością jest wybranie programu przez który chcemy udostępnić naszą ściągę, przewijamy na dół i wybieramy SmartWatch notes

nw21.th.png

2.Bezpośrednio z internetu.

Zaznaczamy tekst który nas interesuje:

t9xc.th.png

Wybieramy Udostępnij

yfc6.th.png

I podobnie jak w poprzednim przypadku SmartWatch notes

xpcf.th.png

Ściąga na SmartWachu:E

Udostępnienie na telefonie powoduje wibrację i pojawienie się ściągi w naszym zegarku

tdm1.th.jpg

Klikniecie na widżet otwiera aplikacje, ściągę przewijamy góra/dół w celu odczytu :

fon1.th.jpg

W przypadku gdy mamy kilka ściąg wybieramy je w tym momencie przesuwając je w lewo/prawo, wybraną przewijamy góra/dół w celu odczytu

fon1.th.jpg hpgl.th.jpg

WAŻNE w awaryjnych sytuacjach gdy potrzebujemy szybko przełączyć na zegarek należy wcisnąć przycisk włącznika pozwala to na zachowanie ściągi na etapie na którym skończyliśmy. Zwijanie palcami zamyka apke i trzeba szukać od nowa ściągi i danego fragmentu

0u2z.th.jpg

Kasowanie ściąg:

Najprościej jest wejść w aplikację SmartWatch notes (taka jak pokazałem na początku) wybrać SmartWatch notes Settings

k5b3.th.png

Następnie Clear ALL Notes

abwu.th.png

Wszystkie ściągi zostają usunięte

I to by było na tyle. Miłej zabawy

PS: Długość ściągi jest ograniczona ale nie powiem do ilu trzeba sobie przetestować ale myślę że to kilka A4 w sumie ja z tego nie korzystam bo etap szkolny dawno za mną ale warto podzielić się sposobem, pewnie komuś się przyda :E

Edyta:

Dzisiaj doszedł do mnie SmatrWatch 2 I postanowiłem sprawdzić mój sposób na najnowszym zegarku od Sony. Oto wyniki:

Sposób działa po wysłaniu na SW pokazuje się w takiej oto postaci:

9sy1.th.jpg

Minusem jest jednak to że SW2 nie ma przynajmniej jak narazie widżetów wiec zamkniecie ściągi przyciskiem włącznika ,,gubi" ja i ponownie musimy szukać programu ściągi i danego momentu. ;)

Edytowane przez tgwozdzik
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Można prosić o aktualizację zdjęć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi