Skocz do zawartości
piotrrodzim

Modyfikacja GPS z v10c

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

po kilku bojach ze złapaniem sygnału, modyfikacjami za pomocą aplikacji do poprawy ustawień na lgiku lekko zmodyfikowałem gps.conf z v10c,stały sygnał, spadek zauważalny po podłączeniu słuchawek,fix trwa kilka kilkanaście sekund,sygnał łapie nawet w budynku choć słaby

instalacja przez cmw.

wrzucam screny. plik modyfikacji i plik oryginalnego gps.conf

pliki gps z v10c dla kolegi Dizzy

gpsORG.zip

gps v10c.zip

post-224599-14255731709083_thumb.jpg

post-224599-14255731709421_thumb.jpg

post-224599-14255731709729_thumb.jpg

post-224599-1425573171007_thumb.jpg

post-224599-14255731710452_thumb.jpg

gps v10cMOD.zip

Edytowane przez Robert.raziel
    dodanie prefiks

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dizzy

Testował to już ktoś? L7 i L9 maja straszny problem jeśli chodzi o łapanie satelit. Niekiedy łapia szybko a niekiedy wcale. Wczoraj myślałem, że mojego dosłownie rozdeptam na chodniku. Gdy pilnie potrzebowałem by GPS działał to nie znalazł sygnału przez ok 1h :|

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Positive

Jest dokładnie tak jak piszesz. Wieczorem wrzucę ten plik i sprawdzę.

---------- Post dołączono o 17:04 ---------- Poprzedni post napisano o 16:38 ----------

Nie mogłem się powstrzymać i postanowiłem sprawdzić. Podmienilem plik i jest lipa. Znajduje z bólem 2 satelity i na tym koniec. Dla porównania, sprawdziłem na nexusach. W tym samym miejscu "widza" ok 20 sztuki i korzystają z 9-10. Sprawdzałem gps test'em.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dizzy

Mam tak samo, L7 ma chyba jakiś tani odbiornik GPS który produkują chińczycy za miskę ryżu...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zanim dostallismy odblokowany bootloader i trzeba było używać oryginalnego softu to L7 łapał szybko fixa i był chwalony właśnie za to ze ma jednego z lepszych gpsow wiec nie jest to wina raczej odbiornika potem się popsuło niestety

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dizzy

W sumie to pamiętam, że jak zmieniłem GT-540 na L7 to wydawało mi się, że łapie fixa w moment. Ciekawe co może być tego przyczyną. Może ktoś wyjąć te pliki z oryginalnego softu? Może podmiana coś zmieni?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chyba to nie jest sprawa niefirmowego softu- ja mam oryginalny V20C (tel. bez roota w plusie) i też ciężko łapie fixa, ponadto często gubi sygnał na kilka, kilkanaście sekund. Mam wrażenie, że problem zaczął się po aktualizacji z 10

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Positive

Moment, moment. Odbiornik to elektronika, więc ma określone z góry parametry. Jeżeli jest tak jak pisze @Robert.raziel to oznacza, że tylko stock`owy rom był w stanie sprawnie obsługiwać moduł gps, a custom`y już nie dają sobie rady i tyle... Pytanie dlaczego nikt tego nie zauważył tworząc nowe romy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dizzy

Hm nie mam pojęcia jak to jest z customami, najlepiej jakby wypowiedział się szymel bo się zna na rzeczy :) Wiem, że kiedys wprowadzał jakieś zmiany albo skrypty do poprawy działania gps.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Positive

Dziś testowałem właśnie na Jego sofcie v20e... więc faktycznie powinien mieć wiedzę w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x