Skocz do zawartości
piotrrodzim

Modyfikacja GPS z v10c

Rekomendowane odpowiedzi

Włączenie danych ma wpływ na szybsze łapanie fixa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    awygo
    co ma zasięg sieci do zasięgu GPS?
    To, czy mówimy o GPS czy o AGPS. Wszystkie telefony LG które miałem radziły sobie całkiem nieźle gdy włączyłem internet. Ale bez internetu było kiepsko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dofgus

Ja testuję bez włączonego pakietu.

Wysłane z mojego LG-P700 przy użyciu Tapatalk 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

AGPS korzysta z serwerów operatorów sieci komórkowych a nie z internetu,włączenie go wspomaga lokalizację tylko i wyłącznie jeśli takie są ustawienia telefonu lub zainstalowanych na nim aplikacji,modyfikacja GPS została przygotowana bez potrzeby korzystania z internetu,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Testowałem bez włączonego internetu bo na co dzień szkoda mi baterii żeby mieć włączonego neta :) o pakiecie nie wspominając. Za granicą życzę powodzenia jak będziesz chciał mieć włączonego neta bo w plusie np życzą sobie 2,5zł za 1 Mb :) a niestety android pochłania pakieciki jak głupi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    awygo
    AGPS korzysta z serwerów operatorów sieci komórkowych
    W ubiegłym roku dość intensywnie interesowałem się tym tematem. I wtedy żaden z operatorów nie wspierał technologii AGPS. Chociaż niedoinformowani konsultanci infolinii twierdzili że AGPS działa. Ale nie wiedzą o czym mówią.

Myślisz, że sytuacja się zmieniła w ciągu roku?

Słaby GPS w telefonach LG to jest problem sprzętowy. Zauważ, że nie we wszystkich modelach (romach) jest plik gps.conf. Np. w 4XHD romy va wcale go nie zawierały. I bywały sytuacje, gdy działał wyśmienicie. Niestety, bardzo rzadko.

Mój obecny telefon też nie korzysta z ustawień pliku gps.conf. A nie mam z nim najmniejszych problemów, choć nawet Glonassa nie obsługuje.

Poza tym, dlaczego takich modyfikacji (gdyby rzeczywiście miały poprawić działanie GPS) nie wprowadza producent lub serwis? Nie mają takiej wiedzy jak Ty? Nie potrafią? Nie jesteś pierwszy: prawie trzy lata temu na GT540 również testowałem podobną modyfikację. Oczywiście bez pożądanego efektu.

Dalej: co zrobisz, gdy znajdziesz się poza zasięgiem sieci?

To wszystko jest placebo. A telefony mają gówniane anteny, ot co.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hm,

za Gps odpowiada plik gps.default.so a plik gps.conf zawiera dane dotyczące serverów i dodatkowych ustawień wiec nie w każdym romie jest, co do LG przy aktualizacji do V20 zamiast poprawić to spiep.... pliki,moja modyfikacja przywraca gps.default.so z v10c i dodaje zmodyfikowany gps.conf,ale po to są osoby które ulepszają co się w nich da,co do anten,nie oczekuj od telefonu za kilka stówek nie wiadomo czego,chcesz dobry Gps kup dobry moduł z nawigacją,a nie telefon,

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    awygo
    plik gps.conf zawiera dane dotyczące serverów
    Właśnie dlatego jest bezużyteczny w telefonie, który nie korzysta z internetu. Bez względu na to, czy nie chcę bo nie mam pakietu, nie chcę płacić, czy też nie mam zasięgu sieci komórkowej. Wtedy jest potrzebny sprawny GPS i żadne czary nie pomogą.
    nie oczekuj od telefonu za kilka stówek nie wiadomo czego,chcesz dobry Gps kup dobry moduł z nawigacją
    No nie, zatrzymałeś się w rozwoju smartfonów przed trzema latami? ;)

Kolego, są smarftfony, które radzą sobie doskonale, wcale nie gorzej niż samochodowe nawigacje. Tylko trzeba wychylić nos poza ofertę LG, bo to rzeczywiście jest badziewie pod względem GPSu. SGS3, SGS3Mini, SGS2+, HTC Desire X - to telefony, które fixują w ciągu kilku sekund. Sprawdziłem to osobiście wielokrotnie. Oczywiście bez żadnych danych internetowych.

Sam zdecydowałem się na chiński telefon, chociaż obawiałem się działania GPS. Ale niepotrzebnie: pierwszy fix maksymalnie w 20 - 30 sekund. Włączam nawigację, wpisuję adres i zanim wyjadę z podwórka program już prowadzi. Kolejne fixy tego samego dnia to już tylko 3 - 5 sekund.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Positive

Proszę trzymać się tematu. Następny offtop usuwam bez ostrzeżenia.

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalk now Free

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x