Skocz do zawartości
piotrrodzim

Modyfikacja GPS z v10c

Rekomendowane odpowiedzi

co ma do rzeczy połączenie z internetem przy korzystaniu z Gps??ułatwia i przyspiesza lokalizację,ja np.wifi mam w domu i tylko z niego korzystam,wiec mi pakiet mb nie potrzebny,ale aby mieć szybkie ustalenie pozycji na v20 w terenie potrzebny mi internet w telefonie bo usprawnia lokalizację,błędne koło,

powtórzę jeszcze raz,mój mod przywraca pliki z v10c ale z lekko zmodyfikowanym gps.conf,nie jest potrzebny internet aby działał.

jak widzisz po wypowiedziach kolegów w postach wyżej działa bez połączenia z internetem

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    awygo
    Te wpisy NTP to serwery czasu, co one mają do gps? ktoś wytłumaczy?;p
    W paczce wysyłanej przez satelitę (oprócz wielu innych informacji) wraz z aktualną pozycją podany jest również czas nadania. Na podstawie różnicy między czasem nadania a czasem odbioru i prędkości rozchodzenia się fali Twój GPS oblicza odległość od satelity. Więc spójny czas ma znaczenie krytyczne dla dokładności obliczeń. Jak to działa w "profesjonalnych" urządzeniach nawigacyjnych, które nie mają połączenia z internetem (a tym samym z serwerami czasu)? Oj, nie chce mi się szukać :PP

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bart00

spoko... wiec modyfikacja działa bez internetu ale z internetem działa lepiej bo gps łaczy sie dodatkowo z serwerami NTP?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

łącze z internetem wspomaga AGPS,pobierane są dodatkowe dane odnośnie aktualnego położenia satelit i tylko tyle

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bart00

jakie sieci obsługuja agps w tym momencie?;p

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I na tym zakończmy ten spór ;) niech autor robi swoje, skoro ludzie twierdzą, że pomaga to coś w tym jest

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

skoro działa to proszę o doklejenie do [sPIS] Modyfikacje LG L7 - Stock/CM10

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dofgus

Jakieś obszerniejsze wyniki wrzucę za 1-1,5h

Wysłane z mojego LG-P700 przy użyciu Tapatalk 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    awygo
    I na tym zakończmy ten spór
    To nie jest spór, tylko próba zrozumienia zagadnienia.
    jakie sieci obsługuja agps w tym momencie?
    Z tym AGPSem nie do końca wszystko rozumiem, bo znalazłem różne definicje. Moim zdaniem, to jest wspomaganie informacją o lokalizacji z sieci komórkowej. Ponad rok temu (a może trochę dawniej, była jeszcze Era a nie T-Mobile) Era przyznała się w jakiejś publikacji, że nie udostępnia takiej informacji. Czyli nie wspiera AGPS. Przypuszczam, że żaden z operatorów tego nie robi. Ale powtórzę: chodzi o informacje z sieci komórkowej, a nie z internetu. I modyfikacja piotrrodzim nie ma z tym nic wspólnego. Zresztą przypuszczam, że piotrrodzim nie opracował jej samodzielnie, tylko wygrzebał z jakiegoś innego forum (jest wiele takich modyfikacji w internecie - sam testowałem podobną niemal trzy lata temu), bo mam wrażenie, że sam nie do końca rozumie jej działanie ;)

Modyfikacja zawiera linki do serwerów, z których telefon rzeczywiście może pobrać jakieś dodatkowe dane o satelitach. Dzięki temu fix z włączoną transmisją danych jest szybszy. I działa dopóty, dopóki te dane są aktualne. Pewnie (zgaduję) kilka godzin. Potem potrzebna jest aktualizacja tych danych, więc następne połączenie z internetem. Telefon może aktualizować te dane np. przez domowe WiFi i przez jakiś czas szybciej łapie fixa, mimo że połączenia internetowego już nie ma. Tak samo jest z zimnym i gorącym startem.

---------- Post dołączono o 21:06 ---------- Poprzedni post napisano o 21:03 ----------

Jakieś obszerniejsze wyniki wrzucę za 1-1,5h
    Myślę, że żeby Twój test był miarodajny, należałoby pozbawić telefon dostępu do internetu na jakieś 6 - 8 godzin i potem odpalić GPS. Sam GPS, bez internetu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dofgus

Testy przeprowadzałem w wybranych przez siebie pozycjach. W pozycji trzeciej odległość miedzy testem z modem i bez wyniosła ok 1km

Wynik pierwszy bez moda, a drugi z modem.

Punkt 1

Na screenie nie widać - fixa złapał w 143 s (nie widac bo autobus właśnie przyjechał na przystanek a tuż potem wskazało wynik 143 s ;))

post-215917-1425573237695_thumb.png

Wynik z modem:

post-215917-14255732377422_thumb.png

Punkt 2

post-215917-14255732377708_thumb.png

post-215917-14255732378003_thumb.png

Punkt 3

post-215917-14255732378281_thumb.png

post-215917-14255732378671_thumb.png

Punkt 4

post-215917-14255732378912_thumb.png

post-215917-14255732379116_thumb.png

W najblizszych dniach postaram się rozszerzyć testy o kolejne punkty. Modyfikacja na plus.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x