Skocz do zawartości
Michael2318

Pytanie dot. Messengera & Odtwarzacza muzyki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Na samym początku chciałbym zaznaczyć, że jest to mój pierwszy post na tym forum, więc prosiłbym o wyrozumiałość ;)

No więc 5 dni temu zakupiłem nowy Huawei Y300. Ogólnie jest to mój pierwszy telefon z androidem, więc dopiero uczę się go jako tako ogarniać, ale w miarę już załapałem co i jak :)

Problemy mam następujące. Mianowicie ściągnąłem aplikację Facebook Messenger i załóżmy, że piszę teraz z gościem o imieniu Andrzej. Pisaliśmy ok. 1h. Wszystko przez PC. Teraz wychodzę z domu i łączę się z internetem. No i zaczyna się spam, przez 3min mi wibruje telefon i przychodzą te durne powiadomienia, że rzekomo Andrzej do mnie napisał XXX wiadomości, a przecież ja te wiadomości już odczytałem... Czy da się zrobić tak, aby messenger mnie informował tylko o tych wiad. których nie przeczytałem?

Dalej, mam odtwarzacz muzyki, muzyka w całości na karcie pamięci. Wchodzę w listę wszystkich piosenek i wiadomo - każda piosenka ma swoją okładkę płyty, np. tutaj okładka Adele: http://otobytow.pl/wp-content/uploads/2013/01/Adele21.jpg

I coś się porobiło, że praktycznie 90% utworów na telefonie nagle załapało mi tę okładę, nie ważne czy to piosenki Adele czy nie. Zdarza się nawet, że w miejsce okładek wskakują mi zdjęcia z telefonu, które kiedyś tam zrobiłem. Da się to jakoś ogarnąć?

I jeszcze jedno, jeśli pozwolicie :D

Autoobracanie ekranu w tym telefonie nie działa przy głównym ekranie. I teraz, facebook messenger wyrzuca z boku ekranu okrągłe profilówki osób, z którymi obecnie koresponduję: http://s6.ifotos.pl/img/loljpg_nswswnq.jpg

Załóżmy, że piszę właśnie z ww. Andrzejem, ale na chwilę zablokowałem telefon, poszedłem gdzieś, wracam, odblokowuję i jestem znów przy głównym ekranie. Otwieram korespondencję z Andrzejem, klikając w rogu na jego profilówkę i otwiera mi się messenger. Obracam telefon o 90 stopni, chcąc obrócić również klawiaturę, bo tak się wygodniej pisze. No ale nie da się, obraz się nie obróci, muszę wejść np. w SMS i dopiero z poziomu skrzynki SMS znów kliknąć na profilówkę Andrzeja, otworzy mi się messenger i wtedy obrót o 90 stopni zadziała - klawiatura itd. też się obróci.

Podsumowując powyższy punkt - jeśli chcemy, aby w messengerze zadziałała funkcja autoobracania to nie możemy wchodzić do niego bezpośrednio z głównego ekranu, tylko trzeba to robić z pozycji skrzynki SMS, ustawień czy innych.

Da się to jakoś ogarnąć? Bo to trochę uciążliwe ;/

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MeryKu

Ekran główny Huawei nie ma możliwości autorotacji z tego co wiem na przykładzie G510. Jeśli zależy Ci na trybie krajobrazowym polecam Go Lancher . Co do odtwarzacza muzyki to błąd z pod Windowsa że nadpisał Ci okładki albumów wtedy najlepiej jest je usunąć a telefon sam sobie dobierze :) .Messenger powinien mieć takową opcje w ustawieniach tzn

Messenger > Ustawienia > Powiadomienia i wybierasz :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Co do odtwarzacza muzyki to błąd z pod Windowsa że nadpisał Ci okładki albumów wtedy najlepiej jest je usunąć a telefon sam sobie dobierze

Tylko jak je usunąć...? Nie mogę znaleźć w ogóle takowej opcji na telefonie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W telefonie może być problem. Nie spotkałem jeszcze w żadnym programie takiej opcji. Z komputera możesz to zrobić przez MP3Tag, AIMP (który polecam) a może też przez Winampa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy jest program, który masowo otaguje te piosenki? Trochę czasochłonne będzie nazywanie 160 plików ;/ W MP3TAG nie znalażłem opcji, która masowo by to zmieniła.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest tam gdzieś opcja pobierania danych z Amazonu czy innych portali. Jednak rzadko działa ona tak jak powinna a w dodatku jest bardzo niewygodna. Nazwę artysty i tytuł utworu można chyba wpisywać w tagi automatycznie pod warunkiem że pliki mają dobre nazwy. Wtedy ewentualnie można się bawić w okładki albumów ale jak pisałem, więcej z tym zachodu. Chyba najłatwiej pobrać z internetu i wrzucać do utworów przez ten program.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi