Skocz do zawartości
ems

myPhone Fun-opinie.

Rekomendowane odpowiedzi

Virgil83

Nie tnie ci się ? Bo ja bawiłem się nówką sztuką i telefon ciął tak ostro, że brak słów. Byłem pierwszą osobą która włączyła dany model.

z tego co już zdążyłem się nauczyć, to 95% telefonów/tabletów z andkiem (zwłaszcza tych tańszych) potrafi mulić przez pierwsze kilka minut zaraz po pierwszym uruchomieniu (bo instalują się aplikacje itd. itp.). Także trzeba chwilę zawsze poczekać przed rozpoczęciem "zabawy". Może to było przyczyną, zwłaszcza, że piszesz, że jako pierwszy go uruchomiłeś...

@sylwo18l

w skrócie to:

- ekran: Quantum - IPS, FUN - TFT (przynajmniej tak pisze na stronie)

- bateria: Quantum - 1500mAh, FUN - 1700mAh

- aparat: Quantum - 2Mpix, FUN - 3,2MPix

- Zakresy GSM: Quantum: 850/900/1800/1900, FUN: 900/1800 (dane producenta)

- Zakresy UMTS: Quantum: 850/900/2100, FUN: 900/2100 (dane producenta)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Virgil83

Nie tnie ci się ? Bo ja bawiłem się nówką sztuką i telefon ciął tak ostro, że brak słów. Byłem pierwszą osobą która włączyła dany model.

Absolutnie nic się nie tnie. Może trafiłeś jakiś felerny model? Ja też jako pierwszy fona uruchomiłem bo przy mnie babka wyciągała go z pudełka i rozrywała woreczek foliowy, w którym była bateria. Na telefonie w kilka sekund po włączeniu pojawił się ekran konfiguracji - oczywiście wszystkie ustawienia typu data, czas, wifi, konto google pominąłem i od razu pojawił mi się główny pulpit androida. Przełączanie pomiędzy pulpitami było nad wyraz płynne, aż sam się zdziwiłem. Połaziłem troche po menu, włączyłem aparat, internet nic się nie wieszało. Po tym nie zastanawiałem się już ani chwili nad kupnem:cool:

Odpowiadając na pytania adasko 1984:

Dziś jest drugi dzień jak mam ten telefon w domu. Wczoraj wieczorem dosyć intensywnie się nim bawiłem, wiadomo trzeba było wszytko obczaić, powgrywać aplikacje z google play, poustawiać wszyskie dzwonki itp. Od razu wgrałem sobie angry birds star wars - gra chodzi miodnie, wszystko płynnie zero przycięć. Dziś zainstalowałem Bloody Harry i też śmiga bez żadnych przycięć nawet przy większej liczbie zombiaków na planszy. Przy tej całej zabawie - wczoraj około 2 h internetu, instalowania i troche dzwonienia a dziś jakieś 2 h dalszej zabawy tel ma 60% baterii - zaznaczam że od razu po włączeniu doładowałem akumulator do pełna według instrukcji. Co do zdjęć to dla mnie są po prostu normalne. Nie wiem, moze jak ktoś ma fona z 8 megapikselami to jak zrobi zdjęcie FUN'em z aparatem 3,5 megapiksela to powie że totalna lipa, ale jak dla mnie zdjęcia są poprawne, bez szaleństwa oczywiście, ot zwykłe zdjęcie, jak bede miał chwile to wrzuce pare przykładowych. System to czysty android, są chyba dwie albo trzy aplikacje wrzucone, z tego co pamiętam iFider, NaviExpert, Opera Mini. Po włączeniu fona miałem 1,6 GB wolnego miejsca w pamięci telefonu. Czy jest root nie sprawdzałem, szczerze to nie za bardzo mnie to nawet interesuje. Co do testów to jest na youtube test z antutu - FUN osiągnął 11380 pkt więc nie jest źle. Co do przypięcia smyczy to niestety nie zauważył takiego miejsca w fonie by było to możliwe. Na koniec powiem jeszcze że dostałem maila z myPhona w odpowiedzi na moje zapytanie potwierdzili, że dla każdego z nowych fonów jest przewidziane wsparcie techniczne, czyli np. nowe wersje andka jak by coś się ukazało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dzięki,

filmik z antutu znalazłem trochę po napisaniu pytań...

cóż... na chwilę obecną do rangi największej "wady" urasta brak miejsca na smycz/przypinkę :D

teraz to pozostało mi czekać na jakieś wrażenia z użytkowania quantuma,

choć nie powiem, pewnie jakby wpadł mi gdzieś w ręce w cenie sporo poniżej sugerowanej to miałbym duży problem czy czekać na goclevera...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W sumie po tygodniu uzywania moge sie wypowiedziec.

Obudowa: Nic nie trzeszczy a tyl jest gumowany wiec telefon trzyma sie pewnie w dloni. Wczesniej mialem sgsa a ten lubil wypasc z reki.

Wydajnosc: Wszystko dziala plynnie, strony sie szybko wczytuja manu nie zamula. Co do gier to gta3 dziala plynnie, dead trigger na najwyzszych detalach plynnie, asphalt 7 plynnie. Te gry sprawdzalem. Ramu po resecie zostaje 255MB. Dotyk jest spoko i nie przerywa.

Android: Jest wersja 4.2.2 lekko modyfikowany ale modyfikacje sa na plus bo ustawienia sa czytelniejsze przez kolorowe ikony i biale tlo. Zainstalowana stockowa przegladarka to opera mini ale inne dzialaja sprawnie.

W atutu mialem ponad 12k pkt wyniku. Wifi dziala sprawnie.

Ekran: kolory jak na tft normalne (przechodzac z super amoled musialem sie przyzwyczaic) w pionie slabe katy widzenia, a w poziomie sa ok. Glosnik gra dosyc glosno i wyraznie.

Pamiec: Na aplikacje 1.66GB na dane 500MB wiec wymagana karta pamieci.

Bateria: Gry plus internet 3g wlaczone i bateria wytrzymala 34 godziny. Ogolem jak za te pieniadze telefon jest spoko.

Wysłane z myPhone Fun przy użyciu Tapatalk 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maddog
    Ramu po resecie zostaje 255MB.

No to nie jest tak źle z tym ramem, w AceII na JB rzadko kiedy mam wolnego powyżej 200mb przy zaledwie kilku aplikacjach dodatkowych.

Na aplikacje 1.66GB na dane 500MB wiec wymagana karta pamieci.

Jest fabryczny root?

Napiszcie jeszcze jak chodzi Gps i jaka jest jakość muzyki na słuchawkach, wiadomo nikt nie oczekuje cudów przy sprzęcie za taką kasę ale warto wiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem dziś chwilę czasu to udałem się do stoiska Teletorium zobaczyć czy może nie mają jakiegoś FUN'a na stanie i czy nie da się go pooglądać organoleptycznie (bo opinie innych opiniami, ale własne doświadczenia zawsze najlepszym wyznacznikiem)

Był. Nawet dwa. Były też i inne smarty z tej serii.

Telefon był już uruchamiany, ba, okazało się, że na wystawie stał włączony. Także jak wziąłem go do rąk, to już działał, a bateria pokazywała 40% (wedle ustawień, wegetował sobie tak od prawie 7 dni - z powyłączanym wifi, bluetoothem i bez kart sim - jeśli wynik nie był w jakiś sposób przekłamany, to - imponujące)

Co mogę powiedzieć, w sumie nic nowego, działa nieźle i płynnie, z netem nie było problemów (jak już dowiedziałem, się, że ta otwarta sieć do której próbowałem się połączyć nie działa nikomu choćby nie wiem z czego się do niej łączył i dostałem hasło do innej zabezpieczonej).

Najbardziej to rozczarował mnie aparat, po 3,2Mpix nie spodziewałem się cudów ale nie sądziłem, że zdjęcia będą też tak strasznie ziarniste (oglądane na telefonie, niestety nie miałem z sobą kompa i kabla by sprawdzić jak wyglądają na dysku). Nie powiększone wyglądają naprawdę ok, jaka zacznie się je powiększać, to im większy zoom tym gorzej (aparat nada się by zrobić sobie zdjęcie rozkładu jazdy autobusów czy coś w tym stylu, ale zdjęć z wakacji to raczej nie polecam nim robić).

Drugi "wielki" minus to brak miejsca na smycz/zawieszkę - a szkoda, bardzo szkoda - pod klapką znalazło by się miejsce by zrobić jakąś wypustkę/haczyk dla zaczepki. Niby detal... (tak, wiem, uwziąłem się tego :P)

Ostatni problem, to cena jaką miał w tym punkcie, cóż... sugerowana producenta to moim zdaniem jednak ciut za dużo. Wypada go szukać w innych sklepach, tudzież liczyć na jakąś biedronko-podobną promocję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mariu

Ale dlaczego piszecie ze ma ekran TFT ? Na ich oficjalnej stronie jest filmik z wypakowania.Na tym filmiku koles mowi ze to IPS.Ze wszsytie telefony czyli Next,Duo Smart i Fun maja IPS

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Porownalem z ekranem ips i ten w myphone fun wypadl gorzej. Co do gps to fixa lapie do 30 sec. Z muzyka na sluchawkach jest dobrze ale trzeba miec inna aplikacje do muzyki bo ta wbudowana jest slaba.

Edit: za pomoca aplikacji framaroot z xda mozna spokojnie rotowac funa jedno klikniecie i jest root.

Wysłane z myPhone Fun przy użyciu Tapatalk 4

Edytowane przez rumapark

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Od dawna szukam niezbyt drogiego telefonu z dual SIM.

Czy ktoś może już korzystał z dwu kart SIM na tym telefonie ? Jak wygląda obsługa AERO i czy wiecie może czy można przy dzwonieniu wybrać z której wykonać połączenie? oraz jak wygląda zużycie baterii dla dwu kart, czy jest większe ?

Bardzo dziękuję za wszelkie informacje.

Pozdrawiam

Paweł

20131014

1. Czy dzwoniąc do kogoś moża wybrać z które karty ma być 'zrealizowane połączenie' ?

- W ustwieniach dual sim można zdefiniować SIM domyślny lub wybrać opcję Zawsze Pytaj. Analogicznie ma sie sytuacja dla wysyłania SMSów

2. Czy będzie działać AERO?

- W teori wszystko powinno działać poprawnie. Piszę tak ponieważ jest to stosunkowo świerzy produkt i wciąż trwają nad nim prace (uaktualnienia) .Aczkolwiek po rozmowach z klientami używającymi tego operatora nie dotarły do mnie informacje odnośnie problemów z Aero.

3. O ile krócej w procentach wygląda praca aparatu jeśli jest używana funkcja dual SIM ?

- Używam i testuję ten telefon od około miesiąca w konfiguracji Dual Sim, jest to dość intensywne obciążenie i wytrzymuje średnio 2 dni.

4. Czy da się ustawić karty tak aby jedna była 'zdefiniowana' do internetu ?

- W ustawieniach Dual Sim można zdefiniować kartę odpowiedzialną za połączenie internetem. Dodatkowo można jeszcze wprowadzać ograniczenia pakietowe, np jeśli nasz limit to 1GB danych można ustawić ostrzeżenie np na 900MB i wyłączenie dostępu do internetu w momencie przekroczenia limitu 1GB.

Edytowane przez dragoStin

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.