Skocz do zawartości
abdul1991

[Rozwiązane] Samsung galaxy tab 3 10.1 jak zrobic root?

Rekomendowane odpowiedzi

irodal

Nieświadomie zainstalowałem najpierw superuser i teraz nie mogę go odinstalować i superSu jest blokowany.

Który bezpłatny program odinstaluje apki w Tab3?

Edytowane przez irodal

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    czadar

nie panikuj, nic się nie stało ...

1. instalujesz SuperSu, odpalasz,

2. supersuser zapyta się czy dać dostęp który mu dajesz (jeśłi nie to najpier uruchamiasz superuser i tam wyrzucasz z logów SuperSu który przy następnym odpaleniu znów będzie chciał dostać uprawnienia w superuserze na które mu oczywiście pozwalasz),

3. następnie w SuperSu jest opcja ustawienia głównego zarządcy roota ('zmień aplikację do zarządzania prawami dostępu'), odpalasz to i SuperSu robi wszystko za Ciebie usuwając superusera a wpisuje siebie ;)

---------- Post dołączono o 20:24 ---------- Poprzedni post napisano o 20:02 ----------

W superSu ustaw na automatyczne przyznawanie uprawnień aplikajom

osobiście nie radzę ustawiać wszystko na automat ... wszystko jest pięknie do pierwszego razu jak się s..li ... zresztą co za problem dać uprawnienia raz ale właściwej apce ? potem i tak się nie pyta za to bezpieczniej

Edytowane przez czadar

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    irodal

@Czadar

To nie pomogło - wgrywam ponownie odinem firmware XEO. Po zrobieniu roota najpierw zainstalować superSu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    czadar

oj chyba coś pokręciłeś bo to standardowe procedury ... zawsze działają ... trzeba tylko pamiętać o tym by po przyznaniu uprawnień w superuser dla SuperSu nie odpalać juz tego pierwszego zarządcę i tyle...

ale ok jak już wgrywasz ponownie to procedura jest następująca po instalacji XEO:

1. zrób na wszelki wypadek full wipe

2. instalujesz recovery TWRP za pomocą ODINa wprowadzając w to samo pole co XEO

3. następnie instalujesz SupeSu z poziomu recovery TWRP (plik na karcie albo pamięci wewnętrznej)

4. robisz rebot TABa i tyle, tablet zrootowany

EDIT: zmieniłem link w pkt.3 bo tamten widzę jest teraz na hasło

Edytowane przez czadar

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    irodal

Czy po zrootowaniu można robić full wipe?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    czadar

można :D root zostaje, dopiero po wgraniu ODINem ROMu zostaje usunięty

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    irodal

Który bezpłatny program zadziała do usuwania systemowych apek?

---------- Post dołączono o 21:45 ---------- Poprzedni post napisano o 21:32 ----------

W recovery TWRP zainstalowałem SupeSu.Nie widzę go w aplikacjach. Czy mam jeszcze zainstalować SuperSu z GooglePlay?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    czadar

SuperSu jest zainstalowany tylko siedzi od razu w systemie. Jak odpalisz apkę wymagającą dostępu to od razu sie zgłosi.

Zresztą po podłączeniu się do sklepu play będziesz miał update binariów i wersji (ta to 2.02).

Apki można wywalać np root explorerem ale jak jesteś zielony w temacie to sobie narobisz tylko bałaganu. Lepiej zainwestuj w aplikację która zabezpiecza przed takmi opcjami. Poza tym ma inne dodatkowe możliwości więc warto.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    irodal

Dzięki Czadar. Zainstalowałem apkę Odinstaluj - działa, SuperSu spytał o uprawnienia i już usuwam niepotrzebne apki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zresztą po podłączeniu się do sklepu play będziesz miał update binariów i wersji (ta to 2.02).

Witam zrobilem wszystko jak trzeba w celu wgrania roota ale po uruchumieniu su wyskakuje blad podczas pobierania binarow... :( zalerzy mi na roocie bo musze wymusic pamiec masowa aby odzyskac skasowane pliki z pamieci :( czy ktos ma jakis pomysl. Zalerzy mi na czasie zeby nie nadpisac plikow bo bede nie do odzyskania :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi