Skocz do zawartości
Koras1916

Xperia Z1 - uchwyt do telefonu

Rekomendowane odpowiedzi

Ojciec mój używa tego uchwytu Samsunga w swojej Z1 i daje radę.

Trzyma mocno, nie wypada. Sam sprawdzałem bo używam czasem jego samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hubiks

post-102059-14255743155726_thumb.jpg ja kupiłem taki w sklepie na rogu Puławskiej i domaniewskiej (warszawa) za ok 70 pln (nie pamiętam dokładnie) i świetne trzyma w pionie i poziomie, nie przeszkadza przyciskom głośności ani aparatu. Spokojnie wytrzymuje wagę z1 i z ewentualnym wykorzystaniem jako rejestrator nie ma problemu. Polecam.

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gpawel
    Jeżeli chcesz kupować uchwyt patrząc na stosunek ceny do jakości to moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem jest kupienie uchwytu HR + głowicy do Z1.

Ja już decyzję podjąłem i wybór padł na oryginalny uchwyt Samsunga za 80 zł. Nie chcę bawić się w jakieś chińskie badziewka, które nie wiadomo jak trzymają, może gdybym mieszkał w USA czy Niemczech gdzie drogi są proste jak stół to kto wie... ale u nas wiadomo jak jest i potrzebny jest :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kloosek

HERBERT RICHTER (HR) nie jest chińskim badziewiem, to jest niemiecka forma założona blisko 60 lat temu :)

Zaletą rozwiązań HR jest to, że zestaw składa się z dwóch części, z uchwytu, który swoja drogą wykonany jest perfekcyjnie z bardzo wysokiej jakości plastików oraz z głowicy, albo uniwersalnej albo dla konkretnego urządzenia. Dzięki temu możesz używać jednego uchwytu z różnymi urządzeniami lub jednego mimo zmiany urządzenia.

Ja osobiście używam swojego uchwytu od 2008 roku, teraz zmieniłem tylko głowicę bo stara była za mała na Z1 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

gpawel według mnie ten uchwyt samsunga jest w miarę ok. Nigdy telefon nie wypadł, zaczep jest silny, dobrze go trzyma. Ojciec robi jakieś 20 tys km rocznie, korzysta z Yanosika, więc można powiedzieć że uchwyt jest używany i codziennie sprawdzany. Jedyną jego wadą jest to że bok plastiku nachodzi na boczne klawisze (ciszej/głośniej). Ale nie powoduje to że te przyciski się samoistnie włączają. Tyle że ciężko podczas jazdy np. zmienić głośność telefonu. Wykonanie samego uchwytu Samsunga jest zadowalające. I duży plus tego zestawu że jest uniwersalny. Wcześniej ojciec kupił do SGSa dedykowany uchwyt za ok. 130 zł. Fakt że dobry był, ale za jakiś czas wymieniasz na nowy telefon i znowu wydatek. Tu zapłacił bodajże 78 zł z wysyłką i do następnego telefonu też pewno będzie pasował.

Te uchwyty od HR to jak pisał kolega wyżej niemiecka i sprawdzona marka. Na pewno nie jest to chiński badziew. Kolega posiada takowy już ponad 2 lata i chwali. Też wymienia chyba same głowice przy zmianie telefonu. Także też według mnie warta pozycja do zastanowienia się. Telefon na pewno będzie lepiej się w niej trzymał i będzie lepiej dopasowany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kloosek

Może być taki (sam takiego używam), ale może być jakikolwiek inny od HR a do tego osobno głowica. Możesz więc sobie wybrać taki uchwyt jaki pasuje Ci wizualnie i do tego osobno dokupić głowicę. Oczywiście musisz pamiętać, że tylko uchwyty są od HR, głowicę do Z1 są innego producenta, bo HR nie ma takowych w ofercie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko pamiętajcie bardzo ważną rzecz. Uchwyty HR są doskonałej jakości, ale sprawdzą się tylko i wyłącznie w telefonach bez jakiegokolwiek etui, czy bumpera. Głowice są spasowane idealnie. Nawet mój ultraslim case (0,5 mm) nie wchodzi.

Oczywiście są głowice uniwersalne, ale trzeba pamiętać o dość specyficznym ustawieniu przycisków w Z1 (Power, Vol, aparat).

Edytowane przez arthuryankovski

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kechup

Dlatego ja nabyłem coś takiego

OSO Dash Grip EX z Sony Xperia Z1 :

Dash Grip EX - One Handed Windscreen Dashboard Car Mount Holder CradleOsomount

0yNWmVj.jpg

Wg. producenta najmocniejsza "przyssawka" na rynku - to coś przypomina powierzchnie "gecko", bez dociskania już się nieźle klei do podłoża, po zaciągnięciu dźwigni trzyma się jeszcze lepiej :

Koszt - 25 funtów z przesyłką z Amazon UK (DHL w 2 dni) ale nie żałuję, mam nadzieję że nareszcie nie będę miał problemów z odpadającymi uchwytami. No i nie ważne jaki telefon w jakim futerale - praktycznie wszystko da się "uchwycić" :) .

Edytowane przez Stivi
    prosze pamietac o spoilerach nastepnym razem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gpawel

Byłby ktoś chętny na ten uchwyt, bo prawdopodobnie będę zamawiał :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi