Skocz do zawartości
Koras1916

Xperia Z1 - uchwyt do telefonu

Rekomendowane odpowiedzi

Kechup

Wysyłkę masz w cenie jeżeli wybierzesz "Super Saver Delivery".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ktoś używa tego oryginalnego uchwytu by sony? może coś więcej napisać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kgoka
    ktoś używa tego oryginalnego uchwytu by sony? może coś więcej napisać?

Ja uzywam.

Podroz ostatnią 950 km przetrwal dobrze. Ale trzeba na jedna rzecz uwage zwrocic przy montazu.

Trzeba uchwyt tak zamocowac zeby telefon po wlozeniu dotykal/opieral sie o kokpit. Jest dosc ciezki i zamontowany nieco wyzej poprostu na duzych dziurach mi sie rozpinal. Od szyby nie odpadal ale zatrzask puszczal. Po korekcie montazu jest ok.

Wysłane z Z1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@kgkoka;

dzięki za info. powiedz mi jeszcze czy ten uchwyt jest całkiem plastikowy czy jest czymś wyłożony tam gdzie styka się z Z1? (boki i tył smartfona)

"Trzeba uchwyt tak zamocowac zeby telefon po wlozeniu dotykal/opieral sie o kokpit."

hmm... zaczynam wątpić czy warto dać 180zł za niego.... planowałem go przylepić do deski rozdzielczej...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kgoka
    @kgkoka;

dzięki za info. powiedz mi jeszcze czy ten uchwyt jest całkiem plastikowy czy jest czymś wyłożony tam gdzie styka się z Z1? (boki i tył smartfona)

hmm... zaczynam wątpić czy warto dać 180zł za niego.... planowałem go przylepić do deski rozdzielczej...

Moj siedzi na szybie.

Po poprawnym montazu zgodnie z instrukcja jest ok.

Wylozenie jest gumowe wiec jesli chodzi o uszkodzenia obudowy telefonu to nic sie nie powinno wydarzyc.

Wysłane z Z1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moja zetka przejęła w spadku po Razr uchwyt Nokia cr-123. Siedzi mocno, na dziurach nie wypada, w etui Nillkina wchodzi na styk i jest dostęp do wszystkich portów/przycisków. Przyssawka w tym uchwycie nigdy mnie nie zawiodła ale opinie są różne...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dlatego ja nabyłem coś takiego

OSO Dash Grip EX z Sony Xperia Z1 :

Dash Grip EX - One Handed Windscreen Dashboard Car Mount Holder CradleOsomount

0yNWmVj.jpg

Wg. producenta najmocniejsza "przyssawka" na rynku - to coś przypomina powierzchnie "gecko", bez dociskania już się nieźle klei do podłoża, po zaciągnięciu dźwigni trzyma się jeszcze lepiej :

Koszt - 25 funtów z przesyłką z Amazon UK (DHL w 2 dni) ale nie żałuję, mam nadzieję że nareszcie nie będę miał problemów z odpadającymi uchwytami. No i nie ważne jaki telefon w jakim futerale - praktycznie wszystko da się "uchwycić" :) .

Czy tak chwycona Xperia w 1/3 długości nie kołysze się zbytnio? Zwłaszcza jak się obróci do pionu.

Ja aktualnie mam od nich ten na wysięgniku (U-Grip EX In Car Mount | Universal Car Holder | Mobile Phone CradleOsomount) do mojego iPhone i zastanawiam się czy jest sens kupować coś nowego do Xperii Z2 (pomijalnie większa od Z1), czy szukać np. samego uchwytu na kulkę 17mm.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ma ktoś coś takiego? Chciałbym coś kupić bardziej uniwersalnego bo będę tego używał raz na rok do Z1 ale inne tel też bym chciał w tym użyć.

post-14595-14255745070567_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kechup

Są lekkie drgania które nie przeszkadzają w nawigacji ale jeżeli ktoś chce używać jako rejestrator jazdy to będzie przeszkadzać bo trudno odczytać rejestracje - mówię o pozycji horyzontalnej, pionowo nie używałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Na allegro można kupić SONY SPA-ACX2 - tj. oryginalne mocowanie obiektywu do Z1:

ETUI Oryginalne SONY XPERIA Z1 Pokrowiec Wysył 0zł (4155458286) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

którego mozna używać na co dzień jako pseudo bumpera albo case'a.

Pytanie: Czy ktoś widział może uchwyt lub głowicę zakończoną takim złączem jakie ma obiektyw Sony?

Chodzi mi o to by zapinać Z1 w tym SONY SPA-ACX2 do uchwytu samochodowego - taki szybki montaż i demontaz do chwytu za pomocą tego złacza

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi