Skocz do zawartości
stiala

mam problem z ustawieniem wlasnego dzwieku sms-a

Rekomendowane odpowiedzi

stiala

zgadzam sie fonik rewelacja !!! mam dwa problemy co do motki !!!jak ustawic dzwiek sms-a na wlasny ??czy da sie wogole???i nie mam polskiego jezyka w menu!!!

mozecie cos poradzic na to ????z gory dziekuje stiala

Edytowane przez stiala

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    veimus

Na AndroidMarket poszukaj aplikacji RingsExtented tu masz mały filmik Rings Extended - Android app video review - Erik Fikkert | Appolicious Android App Directory

Co do polskiego języka, to musisz zainstalować nowy firmware z językiem polskim, czyli ROM odpowiedni temat opisujący jest tutaj http://forum.android.com.pl/f267/rom-nowy-rom-defy-z-pl-40354/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wykrzyk.png Twój temat narusza Regulamin Forum pkt 4.3.

Tytuł wątku musi być krótkim streszczeniem Twojego posta oraz w sposób jednoznaczny nakreślać problem lub istotę dyskusji. Powinien także zawierać informacje odnośnie tego, jakiej pomocy oczekujesz.
    Przydatne linki:
    Pierwsze kroki na forum
    Zmiana tytułu wątku
    Jak poprawnie nazwać temat
    nhgfahfr[/warnt] http://forum.android.com.pl/f14/jak-poprawnie-nazywaae-tematy-na-forum-46402/
    Jeden temat - jedno pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    stiala

mam inne nieco menu! moze troszeczke jasniej!odnosnie zmiany tonu sms-a na wlasny! jesem nowicjuszem w tej dziedzinie!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Utwórz folder na karcie pamięci microSD o nazwie "Powiadomienia" - small caps. Użyj czytnik kart SD to zrobić z komputera. (Nie wymagane)

Kopiowanie jakiegokolwiek kompatybilnego audio plik, który chcesz ustawić jako powiadomienie o wiadomości do tego folderu.

Włóż z powrotem kartę SD do telefonu.

Przejdź do wiadomości i naciśnij klawisz menu.

Touch Settings

Touch Wybierz dzwonek.

Powinieneś być w stanie zlokalizować plików audio i ustawić je tam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W mojej motoroli defy jest możliwość ustawienia dowolnego dzwonka w formacie mp3 (tylko taki używałem nie testowałem innych ale pewnie jak odtworzy telefon to też da radę) osobno dla sms'a, maila i połączeń głosowych bez korzystania z jakiś durnych aplikacji z marketu. :P

Mam motorole z orange z polskim menu z androidem 2.1 w której nic nie zmieniałem. aby tak zrobić musisz wykonać następujące czynności:

dla dźwięku połączeń:

1.tworzysz folder "ringtones" bezpośrednio na karcie sd (pisany małymi literami, nie sprawdzałem czy ma to znaczenie :P)

2. kopiujesz do niego melodie która ma grać. (przypuśćmy, że plik nazywa się dzwonek.mp3)

3. wchodzisz w menu -> ustawienia -> dźwięk i wyświetlacz -> dzwonek telefonu

4. pojawia się rozwijana lista alfabetyczna ze standardowymi dźwiękami na której należy odszukać nasz plik (czyli tutaj będzie to "dzwonek) i potwierdzamy. Można wybrać dowolną nazwę dla dzwonka ale chyba bez polskich znaków (chociaż też nie sprawdzałem :P)

aby zmienić powiadomienie dla sms/e-mail należy:

1. stworzyć folder "notifications" bezpośrednio na karcie sd

2. skopiować do niego dździęki których chcemy użyć dla sms'a i e-mail'a (także sprawdzałem tylko format mp3)

następnie w zależności czy sms czy e-mail:

sms:

3.wchodzimy w menu główne -> sms/mms -> ustawienia -> i szukamy -> wybierz dzwonek. (tak jak wcześniej będzie on pomiędzy standardowymi dzwonkami naszej defy.

jeżeli chcemy zmienić e-mail to: (testowane na gmailu więc napisze dla niego możne ktoś spróbuje dla innych kont)

3. menu główne -> gmail -> ustawienia -> wybierz dzwonek i analogicznie jak przy smsie szykamy dzwonka.

wiem że ten sposób działa też na jakimś htc ale nie pamiętam na jakim więc pewnie będzie działał jeszcze na innych telefonach.

kilka uwag:

u mnie na defy jak stworze foldery za pomacą telefonu i wyciągam kartę aby włożyć do czytnika to nie widzę ich więc muszę kopiować bezpośrednio na kartę i dopiero w telefonie przenosić do odpowiednich folderów, które w telefonie są znowu widoczne. Normalnie nie ma to znaczenia ale jak ktoś planuje wgrywać dużo dzwonków to lepiej wyciągnąć kartę i stworzyć foldery na kompie (są później normalnie widoczne w telefonie bo ja tak robiłem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi