Skocz do zawartości
yanku

Różnice w wyglądzie wyłączonych ekranów

Rekomendowane odpowiedzi

wydaje mi się, że jednak nie ma to związku z folią ani kontem robienia zdjęcia, porównajmy choćby filmy :

NEXT

1:20

Gra światła.. Zobacz sobie na 1:00, kiedy światło nie pada na ekran.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yanku

dobra uwaga, nie zauważyłem tego momentu w 1:00

ale nadal utrzymuję że wizualnie się różnią, cytuję kolege który od wczoraj ma oba modele

2. LIVE wizualnie ładniejszy, ekran ma cały czarny przez co wygląda tak "biznesowo".

NEXT wyraźnie ma ekran jaśniejszy przez co wygląda po prostu pospolicie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    makaon

Właśnie wracam z Auchan-a i ogladałem sobie K&M oraz MyPhone Next. Wierzcie lub nie nie widac różnicy żadnej między wyłaczonymi ekranami - oba są idealnie czarne i w K&M (649 zł) , i w MyPhone Next (789 zł).

Też oglądałem biały Next. Nie zdecydowałem sie na zakup : Kruger - słaba bateria i aparat, Next - brak 1080p 30fps oraz gorsza tylna obudowa :(

Zewnetrznie telefony prawie identyczne: 2 wymiary główne, Next minimalnie grubszy(wieksza bateria).

Edytowane przez makaon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Potwierdzam j.w. Z tym że ja oglądałem białego NEXT i tam nie można sprawdzić, czy wyłączony ekran odcina się od czarnej obudowy... bo ta jest biała ;) W porównaniu do LIVE'a to wyłączone ekrany wyglądają niemalże bliźniaczo. Za to biały NEXT nie ma "gumowanej" pokrywy baterii - jest w wysokim połysku i bez dodatkowej ochrony szybko będzie łapała ryski.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    makaon

Jako że pojawił się w rodzinie Next, stwierdzam, że faktycznie ekran "odznacza" się od reszty ramki. Jest czarny (nie jak na fotkach szary), ale szkło ma przeźroczyste miejsce dla niego i stąd ten "problem". W Monsterze mam szkło całe czarne, ale kto wie może przez to ekran świeci w nim leciutko słabiej niż by mógł?? W Nexcie ten "efekt" mi zupełnie nie przeszkadza - w realu wygląda zupełnie inaczej (lepiej), niż na zdjęciach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    SamXel
    Na pewno nie, potwierdzić to może np. kolega SamXel który ma oba te telefony :)
    Potwierdzam.

Jeśli ktoś nie widzi różnicy ekranów radzę zwrócić się do okulisty.

LIVE wygląda jakby miał czarne/przyczernione szkło.

NEXT wygląda jakby dostał zwykłą szybę od szklarza.

NIE jest to gra światła !!!

Różnica w jakości wyświetlanego obrazu, zdjęcia, filmy itd. jest kolosalna. Na LIVE obraz jest bardziej kolorowy i kontrastowy. Na NEXT blady, po prostu porównując do LIVE jest do "D"

Z resztą oba ekrany porównałem tu -> http://forum.android.com.pl/f354/kruger-and-matz-live-vs-myphone-next-345239/#post2858264

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To może masz wadliwy ekran w NEXT? Po przeczytaniu Twojego porównania ekranów obawiałem się trochę przesiadki z Samsungowego Amoleda na 'no name' IPS ale muszę przyznać że się miło zaskoczyłem. Oczywiście nie ma takiej soczystości i nasycenia kolorów jak w Amoled, ale nie można powiedzieć, że ekran jest blady. Jest taki 'w sam raz'. Nawet w porównaniu do Retiny z 'japka' daje radę. Porównawcze foto poniżej - w kolejności od góry: Wave I, iPhone 4, NEXT

porownanieWaveiP4Next_zps51438d03.jpg

Oceńcie sami jak pozycjonuje się wyświetlacz Nexta względem pozostałych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    SamXel

LIVE też ale ma przyczernioną szybę dlatego wyświetlany obraz jest bardziej kontrastowy. Porównałem oba, zamieściłem na forum zdjęcia. Poczytaj testy i opinie w necie bo nie tylko ja stwierdziłem że w NEXT zastosowano tani chiński wyświetlacz.

Wysłane z mojego NEXT przy użyciu Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi