Skocz do zawartości
Hunter3000

Recenzja Lenovo IdeaTab S6000-H (3G) by Hunter3000

Rekomendowane odpowiedzi

Johann3

Wersje różnią się obecnością modemu i jego funkcjonalnością.

Co do ekranu, to zmierzone wartości są takie:

- średnia max jasność 332 cd/m2

- średnia min jasność 36 cd/m2

- punkt czerni 0,32 cd/m2

- kontrast 1095:1

- temperatura barw 6400 K

- pokrycie gamutu sRGB 65%.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    shados

Widziałem, że są wersje z modemem (H) i bez modemu (F). Czym poza tym różnią się te wersje? Co masz na myśli pisząc o funkcjonalnościach?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Johann3

Okazuje się że azjatyccy producenci tabletów nie są w Europie zobligowani, by w urządzeniach z modemami uruchamiać obsługę usług głosowych, co skwapliwie i bezwstydnie wykorzystują.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witajcie! Od kilku miesięcy jestem w posiadaniu owego tabletu Lenovo jakim jest wersja S6000H. Tablet naprawdę godny uwagi i polecenia, na dużą pochwałę zasługuje żywotność baterii jak i działanie modemu 3g. Obecnie jednak napotkalem kilka problemów. Bez ostrzeżenia wyłączają się aplikacje odtwarzające muzykę jak open.FM czy poweramp (na licencji). Drugim dość irytujacym problemem jest zamulanie się tabletu przy dłuższym pisaniu, dzieje się tak za każdym razem kiedy prowadze rozmowę w aplikacji viber bądź w trakcie pisania maila. Już po paru minutach tablet nie radzi sobie z płynnym wczytywaniem znaków, klawiatura reaguje po kilkunastu sekundach od momentu stuknięcia w nią palcem. Jednak największym minusem owego tabletu jest prawie kompletny brak pomocy ze strony producenta. Pomijając te kilka minusow, tablet naprawdę bardzo dobrze się sprawuje, tak samo w grach z wymaganiami jak i obsługą całego flasha, można nawet pograć w gry przegladarkowe typu heroes might and magic online.

Edytowane przez Gry Tylko Do Gier

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Johann3

Androida bardzo łatwo zmulić, to jest zająć mu większość dostępnej pamięci (nawet Yogę :) ).

Dlatego warto dbać o jego higienę i zamykać nieużywane aplikacje.

Warto też zadbać, by nie działało w tle zbyt wiele procesów (do ustawienia w opcjach programistycznych w menu tabletu).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może napiszę nie w tym temacie co trzeba ale wypowiem się na temat serwisu Lenovo. W moim s6000 padło gniazdo ładowania, tzn nie całkowicie ale jako że mam tablet już prawie dwa lata było troszkę sfatygowane i nie łączyło tak jak trzeba przez co sprzęt grzal się przy gnieździe. Po doświadczeniach z serwisem Kiano nie spodziewałem się szybkiego powrotu tabletu do domu-zwłaszcza że serwis lenovo prowadzi Medion w Niemczech. Mało tego, spodziewałem się że gwarancja może zostać odrzucona przez uszkodzenie mechaniczne(choć takiego nie było).

Zgłosiłem usterkę telefonicznie(8 lipca), opisałem co się dzieje, konsultant przyjął  zgłoszenie, podałem swoje dane, maila i po 15 minutach miałem u siebie na poczcie list nadawczy który miałem nakleić na paczce. Następnego dnia, 9 lipca nadałem paczkę na poczcie. Status przesyłki mogłem monitorować online. Tablet przyszedł do serwisu 15 lipca w środę. W poniedziałek tj 20 lipca dostałem wiadomość o zakończonych pracach i oddaniu paczki do nadania. W piątek 24 lipca kurier przywiózł paczkę do mnie do domu. Zostało wymienione gniazdo razem z kablem USB. 

Jestem miło zaskoczony szybkim serwisem i profesjonalnym serwisem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi