Skocz do zawartości
mustek36

Root przy użyciu Root Master dla Motoroli XT910 z Androidem 4.1.2 (Jelly Bean)

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z kilkoma sposobami ściągania roota z brzytew, które w moim przypadku nie zadziałały, przedstawiam <fanfary>

Najprostsza metoda ściągania ROOT'a dla Motoroli Razr XT910

z Androidem 4.1.2 (Jelly Bean)

Nie odpowiadam za możliwe uszkodzenie telefonu.

Wszystko co jest tu opisane robicie na własne ryzyko.

Link do oryginalnego tematu.

Nie bójcie się chińskich znaczków. Zarówno instalacja programu i zdejmowanie samego ROOT'a są banalnie proste :).

Na początku należy pobrać ROOT MASTER'a - oficjalny link do najnowszej wersji programu (może być bardzo niski transfer) lub link z wersją 1.7.0.3882 (której ja użyłem).

Oraz sterowniki do naszej Motki (o ile jeszcze takowych nie mamy) - link.

1) Jeśli jeszcze tego nie zrobiliśmy - instalujemy sterowniki Motoroli.

2) Telefony podłączamy jako urządzenie multimedialne (MTP) z włączonym modułem debugowania USB.

3) Instalujemy Root Master'a

Instalacja polega tylko i wyłącznie na klikaniu chińskiego "Dalej".

post-199520-14255731699013_thumb.jpg

post-199520-14255731699237_thumb.jpg

post-199520-14255731699426_thumb.jpg

post-199520-14255731699619_thumb.jpg

post-199520-14255731699804_thumb.jpg

Czekamy, aż program się zainstaluje.

post-199520-14255731699986_thumb.jpg

Voilà!

4) Zdejmujemy ROOT'a!

Po zakończeniu instalacji powinno wyskoczyć nam okno naszego zbawiennego programu.

Jeśli program zechce ściągać aktualizacje radzę rozłączyć internet, lub zablokować program firewallem i uruchomić go ponownie. Serwer producenta jest na tyle niestabilny, że zapewne i tak nie uda nam się pobrać w ten sposób aktualizacji.

Program automatycznie powinien odnaleźć nasz telefon i umożliwić zdjęcie ROOT'a.

post-199520-14255731700698_thumb.jpg

Klikamy i chwilę czekamy.

Powinno pojawić się nam okno z informacją o ściągnięciu blokady.

post-199520-14255731700943_thumb.jpg

Klikamy zielony przycisk.

Telefon powinien się wyłączyć i uruchomić ponownie. Wpisujemy PIN i dziękujemy w komentarzach <przytul> :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zakk87

a pisał jakiś jankes, że roota dla JB nie będzie nigdy pod Windowsa. Chińczycy to jednak potęga!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    a pisał jakiś jankes, że roota dla JB nie będzie nigdy pod Windowsa. Chińczycy to jednak potęga!

Nie ma czegoś takiego, że nigdy nie będzie. Każde przełamanie zabezpieczeń to tylko kwestia czasu ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lobek

Specjalnie zrobiłem unroot motki i faktycznie działa :)

Od siebie dodam, że gdyby kogoś denerwował chiński program uzyskujący pozwolenia na dostęp do roota to polecam ściągnąć sobie po wszystkim "SU" lub "Superuser" i wyrzucić z app/system chiński programik :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety przełamanie zabezpieczeń pozbawiło mnie gwarancji wtedy gdy jej najbardziej potrzebowałem. Uwaliło mi xt910 i teraz żałuję że zrobiłem roota. Tak więc jeśli ktoś nie musi to nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Evog

Jeżeli nie potrafi się czytać to tak potem się dzieje. Proponuje telefon do mikrofalówki na 2-3s i powinni przyjąć, miałem już tak z dwoma telefonami, htc i lg.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety, ale jeśli ktokolwiek zaczyna rootować telefon, to powinien wiedzieć na co się pisze, a nie zakładać konto na różnych serwisach i pisać "zepsuło mi telefon, czegoś nie doczytałem, nie polecam".

A wina "uceglenia" telefonu w 99% leży po stronie użytkownika.

Edytowane przez mustek36

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Siema :) mam pytanie :) chciałem sie upewnić czy na RAZR normalnie będzie chodził aprat foto i kamera po instalacji JB?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiście, że tak, chyba że będziesz wgrywał CyanogenMod lub inny nieoryginalny ROM, to będzie ograniczona funkcjonalność.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam mam problem z rootem zarówno na JB UK jak i na FR otóż pow wgraniu romu i zrootowaniu powyższym programem zainstalowałem SUPERUSER posciagałe biblioteki uzyskałem ROOTA sprawdziłem SU Root Checkerem i wszystko wyszło OK.

Przy próbie uruchomienia Titanium beckupa (łącznie z wersja PRO) dostaje pytanie od chińskiego programu i od Superusera na zgodę na SU zezwalam i wyskakuje na dole dymek że uzyskałem uprawnienia ale od razu wyskakuje informacja od Titaniuma " Niestety, nie można było uzyskać uprawnień administratora. Ta próba została wykonana przy użyciu polecenia "/system/ bin/su"

Dzieje się tak na romie UK i FR, doinstalowałem jeszcze SU Update Fixer ale i to nie pomogło.

W aktualizatorze SU SUPERUSERA jast podana scieżka instalacji /system/Xbin/su może to coś zmienia.

Super SU nie potrafi załadować bibliotek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi