Skocz do zawartości
Kamil92

Gry z Playstation na smartphonach z Androidem w tym roku

Rekomendowane odpowiedzi

Sony na swoim evencie w Tokio zapowiedziało sklep, z grami które były stworzone na PSOne i będą działać na Androidzie, to na początek, a później zobaczymy ! Wszystko będzie odbywać się poprzez emulator. Sony mówi, że PS Suite jest "hardware-neutral" co może znaczyć tylko tyle, że nie będzie sprecyzowanych wymagań sprzętowych ! Sklep ma pojawić się jeszcze w tym roku, Bardzo dobry news z rana, od dawno po cichu marzyłem o czymś takim !

Sony reveals PlayStation Suite framework, store for Android gaming -- Engadget

Połączyłem dwa tematy, ale średnio mi to wyszło - bardzo przepraszam. Post świadczący o tym, że temat nadaję się do działu newsroom ma numer 12. Tak wyszło, bardzo mi przykro. Pozdrawiam, Filipceglow

Edytowane przez cojapacze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawostką z tego eventu jest PSP 2, które prócz 5 calowego ekranu OLED o rozdzielczości 960x544, posiada 4 rdzeniowy procesor ARM Cortex-A9 z układem graficznym PowerVR SGX543MP4+ GPU.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

PRAWDOPODOBNIE będzie wymagać androida 2.3, jeżeli sony chce na tym zarobić oraz nie ma w głębokim poważaniu użytkowników xperii, to wymagać będzie 2.1. Z drugiej strony, SDK gingerbreada ma tę akcelerację openGL (czy jakoś tak, nie znam się na tym), co może być wymagane by emulator działał jako tako.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    songo

no wlasnie psx4droid nie dziala dobreze poniewaz nie wykorzystuje akceleracji OpenGL, i nie wiem czy to jest spowodowane przez 2.1;(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

psx4droid w obecnej wersji wogóle nie wspiera akceleracji. Ma to zostać dodane w przyszłych wersjach, ale kiedy to nie wiadomo. Prawdopobobnie niedługo i prawdopodobnie tylko na 2.3 skoro tylko ten wspiera akcelerację w pełni

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pamiętacie plotki o telefonie PlayStation? Plan Sony jest znacznie ogólniejszy niż konkretne urządzenie. Słowem kluczem jest: międzyplatformowość. To dzięki niej firma chce dołączyć do rynku smarftonów, które są gotowe na jakość w stylu PSP. Tak właśnie powstał program PlayStation Suite, który umożliwi granie w znane produkcje na telefonach.

PlayStation Suite rozszerzy katalog gier PlayStation dostępnych do tej pory tylko na PSP i umożliwi posiadaczom różnych urządzeń zakosztować kultowych produkcji. Oferta zostanie skierowana do urządzeń z systemem Android (telefony, tablety) i będzie powiązana z programem PlayStation Certified, który zagwarantuje wysoką jakość gier.

Gry-online.pl

Więc PSP Phone chyba nie powstanie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najciekawsze jest to, że Sony uważa że nowe PSP będzie rewolucją. Wcale tak nie będzie bo nowy iPhone 5 będzie miał podobną specyfikacje techniczną, a nawet taka samą. Więc Sony będzie szukało kasy wszędzie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko na czym się lepiej gra? Oczywista oczywistość

Swypnięte ze spicy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Najciekawsze jest to, że Sony uważa że nowe PSP będzie rewolucją. Wcale tak nie będzie bo nowy iPhone 5 będzie miał podobną specyfikacje techniczną, a nawet taka samą. Więc Sony będzie szukało kasy wszędzie

mylisz się. Według zapowiedzi jak czytałem iPhone 5 i iPad 2 mają mieć dwa rdzenie, co do grafiki nie wiem, nie pamiętam. A PSP2 ma mieć 4 rdzenie cortex A9 + dwa(?) układy powerVR SGX543M +(dwurdzeniowy powerVR SGX543) czyli łącznie czterordzeniowy układ graficzny po jednym na każdy rdzeń procka. WIęc nie mów mi, że podobną bo się mylisz.

Swoją drogą ciekawe ile PSP2 czy raczej NGP będzie kosztowało. Pewnie więcej niż ps3 teraz:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x