Skocz do zawartości
Kamil92

Gry z Playstation na smartphonach z Androidem w tym roku

Rekomendowane odpowiedzi

Raps

W 2011 roku nam sie szykuje niezla walka handheldow. Smartphony vs Nintendo 3DS(premiera w marcu) vs PSP2(NGP) - premiera pod koniec roku. Smartphony będą powszechniejsze to wiadomo, Nintendo będzie oferować nowość- 3D bez okularów a NGP grafikę z PS3 w kieszeni. Co wybierze konsument? Moim zdaniem jak ma smartphona i dużą konsolę w domu to zostanie przy telefonie. Wiadomo, ze znacznie przyjemniej gra sie na dobrym padzie niz na wyswietlaczu dotykowym- ale czas pokaze kto wygra tą walkę. Coś czuję że Soniak niestety znowu będzie drogi i odgrzewane marki pójdą na pierwszy plan(uncharted, Resistance, Killzone, Littlebigplanet, gran turismo, god of war).

Nas najbardziej powinna interesowac nowa usluga PS Suite :) - czyli gry z PSOne na andku, działające, bez bugów sterowaniu czy krzaków systemowych. Bardzo fajowo się ten rok zapowiada.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jak nie play station suite to fpsec pomoże:)

filmiki z rozgrywki na hd2 z andkiem

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=WHwGR2e1-nw&feature=player_embedded]YouTube - FPse for Android, very soon!![/ame]

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=LJ7TSPyL2pU&feature=player_embedded]YouTube - FPse for Android, very soon!! 2[/ame]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wooks

Ogólnie to gry z PSX mają bardzo ubogą grafikę ;? W porównaniu z tym co oferują gry na iOS albo nawet niektóre na andka to PSX jest słaby i jak każdy widzi kłopotliwy :{

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    troyan

Ale na PSX zostały wydane niesamowite gry, których przejście zajmuje wiele godzin. Wystarczy wspomnieć o Medievil, Croc, FF... Na IOS takich gier nie uświadczysz :)

Jeżeli okaże się, że na tym nowym emu psxa będzie płynnie działać Medievil z dźwiękiem, który był tam baardzo klimatyczny to kupie ten program choćby miał kosztować 15$. :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kfasub
    Przedstawiciele Sony twierdzą, że NGP będzie droższe od konkurencyjnego 3DSa od Nintendo (250 dolarów), ale nie będzie kosztować 599 dolarów. Możemy zatem spodziewać się ceny w granicach 350 dolarów, co w przeliczeniu da kwotę powyżej 1000 złotych.

A cena iPhona? Na pewno powyżej 2000zł, może nawet 3000. Gdyby z NGP można było normalnie dzwonić to podbiłby rybek dobitnie o ile informacja o cenie około 1000 złotych się potwierdzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ogólnie to gry z PSX mają bardzo ubogą grafikę ;? W porównaniu z tym co oferują gry na iOS albo nawet niektóre na andka to PSX jest słaby i jak każdy widzi kłopotliwy :{

Heh , widać,że jesteś zbyt młody,żeby zrozumieć co oznaczało posiadanie, czy choćby granie u kumpli na PSX-ie , . Choć grafika jest uboga , wole sobie odpalić wiekowego Tekkena 3 niż jakąś nowiznę, która nie ma duszy . A że posiadam jeszcze PSX-a , to mogę Ci powiedzieć tyle,że telefony nigdy nie zastąpią konsoli, nawet jeśli będą miały super grafikę itp... Dla mnie grafika to jakieś 10 % udanej gry .

Tekken 3 , Gran Turismo, Metal Gear Solid to tytuły którym w moim mniemaniu jeszcze żadna nowa gra nie dorównała .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Popieram poprzednika. Kiedyś PSX (ok 2001-02r) to było coś, pamietam, jak na urodziny dostałem psx (nie one) który był warty 600 zł i to było niesamowite, pierwszy kontakt z grami. Wtedy nie patrzyło się na grafikę, chociaż była dobra, ale ta grywalność..Tekken3, MGS, nawet wszystkie gry z Lar(w)ą w roli głównej, Crash Bash/Bandicot. Granie na smartfonie to nie ten klimat, ale zawsze coś z niego pozostanie. W zasadzie po ukazaniu się fpse nie trzeba już czekać na to, ale zawsze to coś. Ja tylko mam nadzieje, że nie zrobią czegoś takiego, że będzie to wymagac "lepszych" smartfonów od MM w górę, bo wiadomo, że to wszystko pójdzie na słabszym sprzęcie i to płynnie, ale niestety jak czytałem - potrzeba będzie smartfonów z wyższych półek..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale jak zawsze bywa ktoś znajdzie rozwiązanie jak odpalić na słabszym sprzęcie. Chętnie na swifcie bym sobie zagrał w gry z psx wspomagane hardwarem a nie tylko emulowane. Dużo da to wydajności. Zresztą FPse chodzi jak marzenie więc jeśli będzie lepiej to tylko się cieszyć:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    suntzu

Nie da się tego nie emulować w tym problem. To nigdy nie będzie działać natywnie.... Wymagałoby to "przetworzenia" gier, zrekompilowania ich....

W teorii możliwe, że za parę generacji (2-4) będziemy mieli wydajność rzędu Xbox-x 360.... Jednak to nie oznacza, że będziemy mieli możliwość pogrania w te gry. Jest tutaj masę przeszkód.

Najlepszym przykładem jest to jak dużo mocy potrzeba jest Wine gdzie odbywa się translacja z DX->OpenGL. Wpływ na ilość klatek na sekundę jest ogromny. Jednak cała gra działa "natywnie".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ja wiem. N64 jest emulowane plynnie na SGS.

A przed poprawkami to nawet za szybko dzialal, chociaz nadal wymaga mase poprawek bo wiele gier sie nie uruchamia.

Emulacja DC tez jest juz mozliwa i zbliza sie wielkimi krokami. Mozna na youtube zobazyc jak dziala, a pewnie na SGS jeszcze lepiej bedzie smigal.

Wiec mysle ze za 2 - 3 lata emulacja PS2 czy Dolphina bedzie realne na telefonie.

To nie jest jak na PC gdzie emulatory sa robione za darmo.

Tutaj tworcy zarabiaja na tym pieniadze, wiec sadze ze beda sie starac ;-)

Kilka lat temu takie cuda byly nie do pomyslenia na na telefonach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x