Skocz do zawartości
blaster44

Wipe battery stats

Rekomendowane odpowiedzi

Jak poprawnie wykonać wipe battery stats? Ładuję telefon do pełna, czyli aż zaświeci się zielona lampka. Oczywiście telefon wyłączony, bo jak jest włączony, to na cyanie zielona się świeci już przy 90%. Potem przełączam telefon do USB, czekam znów na zieloną. Nie odłączając telefonu odpalam recovery i robię wipe battery stats. Wyłączam recovery, znów czekam na zieloną, odłączam kabel i restartuję telefon. Czy to jest poprawna procedura? Nie muszę potem rozładowywać do końca telefonu?

Nie wiem, czy nie uszkodziła mi się bateria- na cyanie schodzi mi od 5 rano do południa jakieś 40%. W tym kilka minut neta i jakieś 20smsów. Podświetlenie na ok. 30%, synchronizacja, 3G, połącznie internetowe, WiFi, GPS wyłączone.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    barto

Ja właśnie się przesiadłem z cyana 6.1 na Adevole 2.1

Przy takim samym użytkowaniu ( Wifi, 3g, podświetlenie 100%, kilka rozmów) bateria w 2.1 starcza mi na 3, 4 dni.

Przy czym w cyanie góra 2 dni.

Najlepszy przepis na Wipe Battery.

-wyciągnąć baterię na 10 minut

-wgraj od nowa radio - już po wgraniu romu

- włączcie telefon, naładujcie go do 100%

- wyłączcie nie odłączając od ładowarki

- wejdźcie do recovery, zróbcie wipe battery stats

- włączcie telefon nadal nie odłączając od ładowarki

- po kilku minutach (5-10) odłączcie - używajcie dopóki nie spadnie do około 10%

- ponownie naładujcie do 100%

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z wiki CyanogenMod'a:

Battery recalibration

If you're experiencing higher than normal battery drain, try the following:

1. Charge the device to full battery; let it keep charging until the battery says it is fully charged. Do not just wait until the light is green, it isn't always fully charged, causing a lot of inaccuracies. (You can check by going to: Settings -> About device -> Status -> Battery Level = Full.)

2. Boot to recovery mode and delete the battery stats

NOTE: To have the most accurate of battery stats, reboot the device immediately after wiping the battery stats and wait for CyanogenMod to boot completely to the desktop. Once your entire boot is done and you have full access to the device, go ahead and pull the charger and continue with this troubleshooter.

1. Do not charge the device until after draining the battery completely, resulting in it automatically shutting off.

2. Recharge the device completely and then use as you normally would

Nie rozumiem tylko do końca tego:

1. Do not charge the device until after draining the battery completely, resulting in it automatically shutting off.

Mam nie pozwolić na kompletne rozładowanie baterii. Czyli mam naładować do pełna zaraz, jak odrobinę zejdzie? Czy poczekać, aż zejdzie do 5-10% ale nie pozwolić na wyłączenie(i dopiero naładować)?

Źródło:

Troubleshooting - CyanogenMod Wiki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sobed

To wynika z budowy baterii Li-Ion, nie powinno się ich rozładowywać do końca, bo to im szkodzi. Ten typ baterii należy doładowywać zanim się rozładują całkowicie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale mam rozładować do 10% gdzieś, tak?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sobed

Może być do 10%, byle nie do 0 ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Quna

mi nigdy sie do konca nie rozładował Magic i bateria smiga :), wgrałem stare radio z 3 tygodnie temu i Cyan 2-3 dni(czasem nawet 4 dni) , a jak byłem na Oficjal 2.1 to tak samo , Wipe Battery tylko robi problem. Powywalałem połowe Aplikacji, i czesto zaglądam czy cos nie zjada mi bateri podswietlanie mam na ~40% Wifi nie wyłaczam. przez noc 1-2% max zejdzie ;) pewnie przez to ze mam 3 budziki ustawione :D i Widget Pogody ;) A aplikacje instalujesz na Karcie SD ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie, aplikacje instaluję na telefonie. Podświetlenie mam też chyba ustawione na nie więcej, niż 40%.

Ja mam cyana z kernelem .33(mój remix). Zła sytuacja stanu baterii dotyczy chyba tylko mnie, bo inni na tym romie nie mają problemu. Około 3 w nocy odłączyłem telefon. Rano miał 100%. Po 10 minutach rozmów spadło do 90-95%. Posiedziałem trochę na markecie, pobawiłe się z 15minut i jest 85%. W międzyczasie 2 restarty i parę smsów. Teraz mam 11:32 i 79%. Interesuje mnie tylko- czy Wy też macie takie samo zużycie?

Edit:

Kilka minut z marketem i już 72%.

Edit2:

Kolejne kilka minut zabawy+jeden restart. 12:22 i 63% :/

Edytowane przez blaster44

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    barto

Robiłeś wipe moim sposobem?

Ja od wgrania 2.1 + wipe battery, telefon mi trzyma 5 dni + jeszcze mam 30%

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Robiłeś wipe moim sposobem?

Ja od wgrania 2.1 + wipe battery, telefon mi trzyma 5 dni + jeszcze mam 30%

Bez radio, magic jest dla mnie za drogi, żebym sobie zmieniał radio z tak "bzdurnych" powodów :P Gdzie wogóle przecdzytałeś, że trzeba robić reflash radio?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi