Skocz do zawartości
Gość Cachorro

TUTORIAL Flashowanie za pomocą ODINA oraz ROOT Samsung Galaxy S

Rekomendowane odpowiedzi

Ok. uff - udalo sie. Mam cyanogena 10.1.3 :) :) :) z wersja 11.00 mialem problemy przy instalacji

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panadol - jaki problem napotkałęs przy instalacji softu ?

Ja nie wiem czy to jest normalne , ale gdy zawsze próboję wgrać jakis custom rom, wchodze w CWM, robie resety to co trzeba, choose zip from the sd card, wybieram CUSTOMA 4.1.2 , 2 sekundy, telefon sie resetuje i nic sie nie da robic . wTF ?:/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam, mam pewien problem opisze po kolei

tel wyłączony ładował się prądem z sieci i sam się włączył

coś zaczął świrować, zacząłem przenosić dane z karty wew na karte pamięci

część plików które wydawały mi się nieprzydatne :facepalm: usuwałem z pamięci wew

czy jest możliwe żeby to była przyczyna uwalenia telefonu?

sam nic nie wgrywałem żadnego nowego romu itp.

następnego dnia telefon się nie włączył, po próbie włączenia zatrzymuję się na logo samsunga i tak w kółko się próbuję włączyć

tryb download dział

ładowanie tel działa

tryb recovery działa ale wypluwa komunikat

E:failed to mount /sdcard (files exists),

E:copy_dbdata_media:Can't mount /sdcard.

your storage not prepared yet. please use UI men u for format and reboot actions

po próbie wipe data/factory resest:

-- Wiping data...

Formating/data...

E:format_volume:rfs format failed on/dev/block/mmcblk0p2

Formating/dbdata...

Deleting Meta Date

Formating /cache...

Data wipe complete

Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tropek

Witam,

Wiem, że trzeba szukać na forum, ale tu jest tak dużo informacji, że już się trochę pogubiłam. Moje pytanie jednak jest proste i chodzi o upewnienie się, że tak mogę zrobić.

W SGS i9000 mam wersję oprogramowania 2.3.6., wersję pasma podstawowego I9000XXJW4, wersję jądra 2.6.35.7-I9000XWJW5-CL1045879, numer wersji GINGERBREAD.XWJW5. No chyba to już troszkę stare..., ale nie dlatego chcę zmienić - trochę mi się tel. wiesza, czasem niektóre aplikacje nie chcą się uruchomić...

Myślę o modzie cyanogen. Mogę od razu go wgrać czy powinnam najpierw coś jeszcze zrobić? I czy przez wgranie nowego moda traci się wszystkie dane, czy tel. się w ten sposób sformatuje (przyznam, że zależy mi na dokładnym wyczyszczeniu go, żeby był świeżutki system, niczym niezaśmiecony). Czy mógłby ktoś coś podpowiedzieć w tym temacie? :help: :zawstydzony:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam mam problem z moim sgs-em.

Przy wgrywaniu (według poradnika na forum) systemu 2.3.6+ root wyskakuje mi taki komunikat po instalacji 3 plikowca:

E:failed to mount/data

E:delete_data_files:Can't mount/data

Mógłby ktoś pomóc co z tym zrobić?

Telefon po włączeniu cały czas się restartuje wyskakuje tylko napis samsung i włącza się od nowa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lukq

Wgraj od nowa i zaznacz Re - partition, czystego 3 plikowca. Potem zrób root i full wipe

Wysłane z mojego SM-N9005

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, trochę odgrzeję, ale ten temat wydaje mi się odpowiedni do mojego problemu. Sprawa wygląda tak, że po próbie wgrania cm 10.2 +gapps, telefon wchodzi tylko do recovery, download mode nie chce się uruchomić, telefon też nie wstaje, dodam, że instalacje obu plików zakończył się powodzeniem. Pytanie jest, czy przed instalacją cm nie powinienem jeszcze czegoś wcześniej zainstalować, niestety do tej pory miałem do czynienia tylko z galaxy young, a tam udało mi się taką operację sprawnie przeprowadzić. Może ktoś coś na to poradzić? Jak bez pomocy Odina, tylko przez recovery można postawić tel do życia? Lub jeśli się da, to co zrobić, żeby tryb download mode zadziałał.

Pozdrawiam.

Edytowane przez mati.91

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    snuffek

jeśli działa recovery, to działa i download mode :) wcisnij POWER + Vol DOWN + HOME.

Jeśli jakimś cudem nie działa to wrzuć CM + gappsy na kartę SD i wgraj je przez recovery :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie chodzi o to, że nie działa, włączam z vol -, próbowałem też z + i nic. ROM i gappsy wrzucałem na sd, instalowane przez recovery i nic. Zmieniałem recovery, też nie przyniosło zamierzonego efektu. Co bym nie zainstalował, to tel wchodzi tylko w recovery, nic więcej. Instalacja niby zakończona sukcesem, ale tak jakby jednak soft nie był zainstalowany, lub go nie wykrywało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    snuffek

więc potrzebujesz wtyczki JIG USB

MICRO USB UNBRICK JIG GALAXY I9000 i9100 i9300 ACE (4840637058) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

lub zrobić ją sam:

Edytowane przez Hubal
    video wstawiamy w spoiler

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi