Skocz do zawartości
Amiga500

SMS'y zaginione w akcji.. a raporty to fikcja ?

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

czy macie jakies problemy z sms'ami? (magic orange oryginalny soft, do smsow Handcent)

Używam magica od około miesiąca, od kilku osob słyszę, że nie odpisuje na sms'y a wczesniej nigdy nie zdarzały sie takie sytuacje (NIGDY na 1000%)

a co dziwne: zdarza sie to czasem, słyszę dzwiek jaki ustawiłem dla smsów+vibracja. Jednak w telefonie NIC. Na belce powiadomień NIC. W aplikacji systemowej od smsów NIC. W Handcent NIC. Pomimo ze to ustawienie dzwięków chyba tez do innych powiadomień jest używane, podejrzewam ze dostaje sms'a a system go gubi. I podejrzewam ze nie Handcent tylko system bo to on odbiera pierwotnie wiadomość.

Jakie macie doświadczenia z sms'ami? Czy kiedykolwiek zdarzały się Wam takie sytuacje?

DRUGA Sprawa: Potwierdzenia dostarczenia.

i w systemie i w Handcent sądze ze mam wszystko (dot. potwierdzen) dobrze ustawione i:

- mam w domu 3 rozne telefony z rożnymi numerami (wszystkie orange ale to chyba nie powinno mieć zadnego znaczenia jaka sieć) i testuje na wszystkich numerach to samo

- wysyłam z magica (handcent + testy z systemowej aplikacji) sms'a na drugi telefon - obok wysłanej wiadomosci pojawia sie koperta, gdy klikniemy w nią tuż po wysłaniu wyświetli się komunikat OCZEKUJE, a po chwili gdy klikniemy znów pojawia sie ODEBRANE. Niby wszystko ok (juz pomijam fakt ze obraowanie dostarczonej wiadomosci jest mocno niewygodne a wręcz źle rozwiązane, w telefonach SE (w nokiach chyba podobnie) taki raport wyskakuje na ekran z sygnałem dzwiękowym, szczegónie pomocne gdy wiadomosc dochodzi dużo pozniej niz zaraz po wysłaniu, mamy jasne i czytelne info ze WŁASNIE w tej chwili odbiorca odebrał naszego sms's) i trudno to przeoczyć.

- robie drugi test: WYŁĄCZAM drugi telefon i wysyłam kolejnego sms'a testowego. Znów pojawia sie koperta, OCZEKUJE, za chwilke klikamy i mamy juz status ODEBRANE (!!!!!) jakim cudem?? telefon docelowy jest wyłączony i nie odebrał SMS's wiec dlaczego status w aplikacji to ODEBRANE? to samo w systemowej aplikacji,

Czy u Was też tak jest ? Skoro nie miałem nigdy kłopotów z sms'ami to zakładam, że nie jest to wina operatora / ORANGE.

pozdrawiam

Sebastian

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    7ymekk

hadcent nie dostarczal mi smsow i z raportami tez cos bylo nie tak.wracaj do standarowego

edit:

co ciekawe czasem mam ten problem z tym standardowym:dostaje wiadomosc ze nie mozna bylo wyslac smsa.klikam "sprobuj ponownie" i tak az do skutku.po chwili odpisuje mi kumpel ze dostal 3 identyczne smsy

Edytowane przez 7ymekk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    prot

Mam identyczną sytuację na systemowej aplikacji. Handcenta nie używam, ale przypuszczam, że raporty pobiera z systemowej. Wysłałem wiadomość na wyłączony telefon w erze, po kilku sekundach, status wiadomości zmienił się z "oczekuje" na "odebrano". Wychodzi na to, że raporty doręczenia to albo lipa, albo informują o doręczeniu wiadomości do centrum SMS (o ile to możliwe) zamiast do adresata.

PS. Problem jest znany: http://code.google.com/p/android/issues/detail?id=2305 - Android nie informuje o doręczeniu wiadomości do adresata.

Nie działa już nawet trik znany posiadaczom starszych motoroli - *nm# wpisywane na początku wiadomości.

Edytowane przez prot

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcecie żeby ten problem zyskał na ważności dla developerów oznaczcie go gwiazdką na wspomnianym wątku dyskusji.

http://code.google.com/p/android/issues/detail?id=2305#c84

Komentarz nie jest konieczny - powiedziano tam już chyba wszystko i wylano sporo żółci.

Ale okazanie zainteresowania w postaci gwiazdki być może przyspieszy sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi