Skocz do zawartości
Lanc

Dualboot WP7 i Android

Rekomendowane odpowiedzi

Aren

Bardzo proszę - przepraszam że nie zrobiłem tego wcześniej - ale ja nigdzie i nigdy nie zwracałem uwagi na tego typu bajery, nie zwróciłem i teraz :-) . Dla mnie jest ważne że masz wiedzę, umiejętności które podziwiam i że jesteś Raven .... Gość :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Tak, namieszałeś ;]

1. Masz WM w pamięci ROM (inaczej NAND) i odpalasz Andka z karty SD. W momencie startu Androida WM jest ZABIJANY i w jego miejsce wchodzi Android (wm jest automatycznie usuwany z pamięci ram, windows spełnia rolę biosu, który bootuje system :P). Oczywiście karta pamięci musi cały czas siedzieć w urządzeniu.

2. Masz Androida w pamięci ROM (NAND) i on zajmuje całą pamięć wewnętrzną - nie ma w ogóle WM na telefonie w tym momencie, system działa bez karty pamięci itd.

3. Romy darkstone z serii RAM - jest taki rom zarówno dla wersji NAND jak i SD. Różnica jest taka, że partycja /system/ Androida jest wrzucana do RAM'u przy starcie systemu przez co jest bardziej responsywny. (identyczna sytuacja jakbyś sobie na PC zrobił Ramdisk - czyli wydzielasz ileś tam MB pamięci RAM komputera i pojawia Ci się osobna partycja w moim komputerze - szybsze to to od SSD :P)

Ja przespałem moment stworzenia Androida w wersji NAND mam w tym momencie opcję nr 1. Mam plan zainstalować NAND, jednak zastanawiam się czy ta opcja jest odwracalna? Jeśli zainstaluję NANDA to czy mogę potem powrócić do WM, lub jeśli wrzucę WP7 to czy mogę potem wrócić do oryginalnego systemu czyli WM i w celach gwarancyjnych założyć fabrycznego SPLa? Będę wdzięczny za wykklarowanie tych kwestii. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powrót do WM 6.5 by HTC.

Czyli przywracamy naszą gwarancję ;>

1. Ściągamy oficjalny ROM - KLIK

2. Wrzucamy plik LEOIMG.nbh bezpośrednio na kartę pamięci.

3. Odpalamy telefon w trybie bootloadera.

4. Po włączeniu powinien rozpocząć się proces flashowania.

5. Jeśli wszystko przebiegnie ok, odpali się WM 6.5 by HTC oraz przywróci się nam SPL do oryginalnego 1.42.

Przed flashowaniem oficjalnego ROMu można zrobić jeszcze Task29, czyli całkowite wyczyszczenie pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

OK! Sprawdziłem poradnik i wszystko śmiga jak należy, przynajmniej dla metody z jedną kartą pamięci.

btw na nowej karcie Sandiska 16 GB WP7 śmiga o wiele lepiej niż na starej 4GB Kingstona, żadnych przycinek. Teraz jeszcze tylko wykombinować muszę, jak ROM przeznaczony pod WM odpalić spod MAGLDR, coś z rootfs.img się grzebie pod Linuchem ;/.

Dual boot udany, mam WP7 i CM7 na swoim HD2, oba śmigają ultra-płynnie. Z baterią gorzej, bo zarówno WP7 jak i buildy z SD wsuwają ją za szybko, ale... coś za coś. Zresztą i tak rzadko kiedy jestem dłużej niż 12 godzin bez dostępu do ładowarki. Fajnie, że są jeszcze ludzie, którzy tworzą ROMy do odpalania z SD i że nie odchodzą one za bardzo od tego, co jest pod NAND.

Edytowane przez raven_raven

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Romy są pisane z przeznaczeniem dla konkretnych modeli telefonów, to że na htc hd2 można wyprawiać różne cuda to nie znaczy że na innych telefonach tak się da.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale z tego co kojarzę to WP7 jest wszędzie taki sam. Przynajmniej jest tak z moim htc mozart.

Tylko, że to tak zamknięty system że głowa mała..

Chce się przesiąść na NEO V ale podoba mi się interfejs z WP7. Czy jest na to jakaś rada?..

Bo 7Laucher jest do kitu lekko mówiąc..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety mała popularność NEO sprawia, że nikomu nie chce się pisać sterowników dla podzespołów tego telefonu pod WP7.

HD2 jest uważany za sprzęt deweloperski i dlatego ma tak duże wsparcie użytkowników. Poza tym był urządzeniem na bazie którego HTC postanowiło rozpocząć zabawę z Andkiem i WP7, przez co jest bardzo uniwersalne (bliźniaczy z Desire czy HD7).

Jest to wyjątek i chyba nie było i już nie będzie drugiego tak "modowalnego" telefonu.

PS. Dlatego utknąłem z HD2 i nie bardzo wiem na co miał bym teraz zamieniać telefon :P Trzymam dopóki się nie rozsypie i potem będę się martwił co dalej :DDD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    FishBB

odświeze temat ale mam kilka pytań, zrobię według instrukcji dla jednej karty microSD. Bo to chyba wygodniejsze niż używanie dwóch kart? Tylko teraz pytanie, mam kartę 4GB - będzie chyba za mała tak? Kupić 8GB class 10 czy lepiej 16GB class 4? Czy później normalnie mozna z karty pamięci korzystać mając na niej dwa systemy? Mogę np wgrać nawigację? Proszę o możliwie szybką odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi